Bartın'a çok şey kazandırdık, kazandırmaya devam edeceğiz

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ VE ADAYI AV.YILMAZ TUNÇ:“BARTIN AK PARTİ İKTİDARIYLA ÇOK ŞEY KAZANDI KAZANMAYA DEVAM EDECEK”

Milletvekili Tunç AK Parti iktidarının Bartın’a yaptığı icraatlar ve yeni dönemdeki hedefler hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bartın’a Üniversite Kurduk, hedefimiz 20 bin öğrenci kapasiteli bölgenin en büyük üniversitesini inşa etmek. Üniversitemizin bölümlerini ilçe ve beldelerimize de yaygınlaştırmak.

Bartın’da 60 km. duble yol yaptık, hedefimiz,  bölünmüş yollarımızı tamamlayarak, Bartın’ı büyükşehirlere yakınlaştırmak.

Adapazarı-Bartın demiryolu projesini başlattık, hedefimiz Bartın’ı demiryolu ağına bağlamak.

Doğalgazı Sanayicime getirdik, şehir içi dağıtım ihalesini yaptık, hedefimiz Doğalgazı Bartın halkının hizmetine sunmak.

Sanayicimize esnafımıza teşvikler verdik, sigortalı sayısını 9 binden 25 bine çıkardık,  Organize Sanayi Bölgesi köprüsünü yatırım programına aldık, Organize Sanayi  Bölgesini 260 dönüm büyüttük, 1000 dönüm daha büyütüyoruz, hedefimiz organize sanayi bölgesini 2000 dönüme çıkararak, fabrikaları ve istihdamı çok daha artırmak.

Bartın-Amasra-duble yolunu tamamladık, Amasra Çakraz duble yolunu tamamlıyoruz, hedefimiz, Çakraz-Kurucaşile yolunu üç adet tünelle birlikte tamamlayarak, Kurucaşile ilçemizi Bartın’a yakınlaştırmak.

Bartın-Amasra arasında tünel projesini başlattık, hedefimiz Amasra ilçesiyle Bartın’ı birleştirmek.  İnkumu tünel projesini gerçekleştirmek.

Bartın-Arıt-Aydınlar karayolu inşaatını başlattık, hedefimiz 2013 yılında yol inşaatını tamamlamak.

Kozcağız-Parşembe yolunu başlattık, hedefimiz bu yıl tamamlamak.

Kozcağız-Kumluca-Abdipaşa yolunu programa aldık, hedefimiz yol inşaatını  tamamlayarak, beldelerimize ulaşımı kolaylaştırmak.

Kozcağız-Hasankadı-Yenice –Karabük yolunu yatırım programına aldık, hedefimiz, Bartın-Karabük-Ankara arasında yeni bir alternatif yol inşa etmek.

Ulus çevre yolu inşaatını başlattık, köprü inşaatlarını tamamladık, hedefimiz Bartın için de yeni bir çevre yolu yapmak.

Kirazlıköprü Barajını hızlandırdık, Kozcağız Barajını yatırım programına aldık, hedefimiz Kirazlıköprü Barajını ve Kozcağız Barajını tamamlayarak, Bartın’ı taşkınlardan korumak, tarım arazilerimize hayat vermek, enerji üretimine katkı sağlamak.

Bartın Devlet Hastanesi inşaatını tamamladık, 200 yataklı yeni hastanemizi yatırım programına aldık, hedefimiz Bartın’a bölgenin en büyük sağlık kompleksini kazandırmak.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini hizmete açtık, hedefimiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için yeni bir bina yapmak.

Kozcağız Aile Sağlığı Merkezini inşa ettik, Hedefimiz, yatırım programına aldığımız Ulus ilçe hastanesini,  Arıt, Kumluca ve Hasankadı Aile Sağlığı merkezlerini inşa etmek.

Amasra Adalet sarayı inşaatını başlattık, Bartın Adalet Sarayını yatırım programına aldık, hedefimiz Bartın’a modern Adliye sarayları kazandırmak.

TTK’ya Bartın’dan 790 işçi aldık, hedefimiz yeni işçi alarak üretimi artırmak, yer altı kaynaklarımızı ekonomiye kazandırmak.

Hidroelektrik Santraller inşa ettik, rüzgar santrallerine lisanslar verdik, hedefimiz, enerji üretimine katkı veren bir il olmak.

Bartın’da çiftçimize 34 milyon TL. destek sağladık, hedefimiz tarım desteklerini artırarak devam ettirmek.

Tarlaağzı Balıkçı Barınağı inşaatını tamamladık, Kurucaşile Limanını onardık, hedefimiz Bartın Limanının kapasitesini artıracak yatırımları yapmak.

Amasra Yolcu İskelesi ve Yat Limanının ihalesini gerçekleştirdik, hedefimiz yolcu iskelesinin inşaatını tamamlayarak, Amasra, Çakraz, Kurucaşile, Tekkeönü, Bozköy, Güzelcehisar, Mugada, Büyükkızılkum’un yer aldığı 56 km’lik sahil şeridinde turizmi canlandıracak ulaşım ve planlama çalışmalarına  tamamlamak.

Küre Dağları Milli Parkı Ziyaretçi Merkezleri ve tanıtım ofisleri yaptık, hedefimiz milli park yatırımlarına devam ederek Bartın’ı milli park alanında dünya çapında cazibe merkezi haline getirmek ve Yayla, Kanyon ve Şelalelerimizi turizme kazandıracak yatırımlar yapmak. Bartın Irmağını turizme kazandıkmak.

89 adet tarihi evimizin restorasyonu için destek verdik, hedefimiz Tarihi evlerimize kaynak ayırmaya devam ederek, Bartın’ın tarihi evlerini turizme kazandırmak.

Bartın Hükümet Konağı inşaatı, Emniyet müdürlüğü inşaatı, Kültür Merkezi inşaatı başta olmak üzere kamu binalarımızı yeniledik, hedefimiz  kamu kurumlarımızı ilçeden kalma binalardan kurtararak modern ve hizmete elverişli mekanlara kavuşturmak.

Orman Köylümüze her yıl 12 milyon TL. destek verdik, hedefimiz, Orman Köylümüzü desteklemeye devam etmek.
Bartın’da 911 toplu konut yaptık, hedefimiz TOKİ vasıtasıyla konut üretmeye Bartınlıları ev sahibi yapmaya devam etmek, TOKİ köprüsünü inşa etmek.

Bartın’a 22 adet yeni okul kazandırdık, hedefimiz, İlköğretim, ortaöğretim ve okul öncesi okullaşma oranını yüzde yüze çıkarmak, akıllı tahtalar, elektronik kitaplar ve teknaloji sınıflarını artırmak, Denizcilik Meslek Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi için yeni binalar yapmak.

Balıkçılarımıza mazotta ÖTV’yi kaldırdık, balıkçılarımızı desteklemeye devam edeceğiz, hedefimiz  yeni balıkçı barınakları inşa etmek.

Gençlerimize İşkur vasıtasıyla iş garantili meslek edindirme kursları açtık, hedefimiz bu kursları çok daha yaygınlaştırmak.

Ev hanımlarımıza ev ekonomisine katkı sağlayabilmeleri için gerekli destekleri vermeye devam edeceğiz.

Bartın’a yeni spor tesisleri kazandırdık, hedefimiz Spor Tesisleri yapmaya, Amatör kulüplerimizi desteklemeye devam etmek. Bartın sporun profesyonel lige çıkması  için gerekli destekleri sağlamak.

Bartın’a göçü durduk, nüfusu artırmaya başladık, hedefimiz, Sanayi,  Tarım,  Madencilik, Turizm, Eğitim, Ormancılık, Sağlık , Bayındırlık başta olmak üzere önemli sektörlerde 30 bin yeni istihdam sağlamak.

Emekli maaşlarında artış sağlamaya devam edeceğiz.(2002 de 250 TL olan SSK emeklimizin maaşını 750 TL’ye çıkardık bu rakamı daha da yukarılara yine biz çıkaracağız)

Bartın’da Hayvancılık için 12 milyon TL. destek sağladık, hedefimiz Hayvancılık desteklerine devam etmek.

Saltukova Havaalanını hizmete açtık, hedefimiz, havaalanının kapasitesini geliştirerek,  İç ve Dış hat seferlerini artırmak.

Köydes Projesiyle Bartın’a 80 milyon liralık yatırım yaptık, 1700 km. yol yaptık, 313 ünite içme suyu projesi gerçekleştirdik, hedefimiz asfaltsız, susuz bir köy bırakmamak.

Bartın’a çıraklık ve kalfalık döneminde 500 milyon TL.’yı aşan yatırım gerçekleştirdik, hedefimiz ustalık döneminde 783 milyon TL.lık yeni yatırımı Bartın’a kazandırmak.”

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.