Bartın Asayiş Şube'den Kıskandıran Performans

Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü bir çok kategoride başarılarıyla ülke çapında derecelere imza attı.

İlgili Foto Galeriye Git

Emniyet Teşkilatımız, insan odaklı, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü benimsemiş, demokrasi kültürünü ön planda tutan, çağdaş bir yönetim anlayışı ile her zaman görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam etmektedir.

Bartın halkının huzur ve güvenliği için yasaların bize vermiş olduğu yetkiyi doğru, yerinde ve zamanında kullanacağımızın ve bu görevler uğruna hiçbir fedakârlıktan asla kaçınmayacağımızın bilinmesini isteriz. 

Amacımız kamu düzenini korumak, toplum ile bireylerin güvenliğini sağlamaktır. Suç ya da kabahatlerin işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine yönelik mevcut ya da muhtemel tehlikelerin bertaraf edilmesi tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın işbirliğini gerektirmektedir.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü olarak; Bartın ilimizde polisimizi görünür kılarak suça ve suçluya alan bırakmadık. Asayiş olaylarında ve özellikle de malvarlığına karşı işlenen suçlarda alınan önleyici tedbirler ve yapılan çalışmalar neticesinde büyük düşüş sağlamış bulunmaktayız. 2017 yılından itibaren suçluları yakalama sayımız artmış olayları aydınlatma oranımız yükselmiştir. İlimiz de asayiş olaylarını önlemek ve suçluları yakalamak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve Sayın İçişleri Bakanımızın destekleriyle emniyet müdürlüğümüz kadrosunda 60 Çarşı ve Mahalle Bekçisi göreve başlamış ve başarılı bir şekilde görevlerine devam etmektedirler. 

Ayrıca Asayiş uygulamalarında kullanmak, oluşan olaylara seri olarak müdahale etme amacıyla ilimizde gayri faal olan motosikletli polis unsurlarımızı yani yunus timlerimiz aktif hale getirilerek suç ve suçluyla mücadelede başarı sağlamamıza destek olmuştur. Bununla birlikte ilimizde çocuklarımızın suçtan korunması, güvenli ortamda eğitim alması amacıyla 6 motosiklet alınmış olup 3 bölgede tüm okul çevrelerinde mobil okul timleri kurulmuş böylelikle okul önleri ve çevrelerinde meydana gelebilecek her türlü güvenlik sorununa en seri şekilde müdahale etmiş ve oluşan sorunları yerinde çözme imkânı oluşturulmuştur.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğümüz olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın suçtan korunması ve hayatlarını güven içinde sürdürebilmeleri bizlerin en önemli ve öncelikli görevidir.

Açıkladığımız hususların ve uygulanan denetimler ve gereken tedbirlerin alınması bizlere başarı olarak yansımıştır.

Bu kapsamda; Emniyet Genel Müdürlüğümüzün Bartın ilimiz Malvarlığına ve Kişilere Karşı işlenen suçlar istatistiğini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bartın Malvarlığına Karşı işlenen suçlar (2019 ilk 5 Ay);  2019 İlk 5 aylık Malvarlığına Karşı işlenen suçları incelediğimizde 2018 yılının ilk 5 ayına göre bu yıl ilk 5 ay olay sayısı olarak % -52.3 lük olay azalış ile ülke sıralamasında *1. sırada* yerimizi almaktayız.

Malvarlığına karşı aydınlatma oranına baktığımızda geçen sene 2018 yılının ilk 5 ayına göre aydınlatma oranımız %17.5 artış ile ülke sıralamasında 2. Sırada yerimizi Almışız.%+98.1

Mal varlığına karşı önemli 9 suç incelediğimizde geçen sene 2018 yılının ilk 5 ayına göre önemli suçlarda %-55.7lik azalış ile ülke sıralamasında 2. Sırada yerimizi almışız.

Malvarlığına karşı işlenen 9 Önemli Suçta Aydınlatma Oranı geçen 2018 yılı ilk 5 ayına göre %19 artmış ve 2019 yılı 5.ayında %100'lük başarı ile ülke sıralamasında 1. Sırada yerimizi almışız. 

Mal varlığına karşı Önemli suçları aydınlatma oranımız %100 lük bir başarı ile Türkiye sıralamasında

 1.sırada yerimizi almışız. 

Otodan hırsızlık

ülke başarı sıralaması 1. %-90.9 azalış ile

Evden hırsızlık Türkiye başarı sıralaması 3. %-83.3lük azalış ile

İşyerinden kurumdan hırsızlık Türkiye başarı sıralamamız 4 .%-60'lık olay azalışımız ile

Gasp olayı Türkiye başarı sıralamamız 1. %-100 olay azalışımız ile

 Aydınlatma oranlarına bakarsak;

Dolandırıcılık Aydınlatma ülke başarı sıralamamız *1. sıra* %100 lük başarı oranı ile

işyerinden kurumdan hırsızlık aydınlatma oranımız ülke başarı sıralaması *1.sıra* %100'lük oran ile

Bisiklet motosiklet Hırsızlığı aydınlatma ülke başarı sıralamamız *1.sıra* %100'lük oran ile

Otodan hırsızlık aydınlatma ülke başarı sıralamamız *1.sıra* %100lük oran ile

Evden hırsızlık aydınlatma ülke başarı sıralamamız *1. sıra* %100

Bisiklet ve Motosiklet hırsızlığı Aydınlatma ülke başarı sıralamamız *1.sıra* %100

Yankesicilik Aydınlatma ülke başarı sıralamamız *1.sıra* %100

 *önemli 9 suç türündeki olaylardan* Oto hırsızlığı %-100, Yağma %-100, Otodan Hırsızlık %-90.9, Evden hırsızlık %-83.3, İş yerinden ve kurumdan hırsızlık %-60

*Bartın kişilere karşı işlenen suçlar*

(2019 ilk 5 ay) 

-- 2019 İlk 5 ay kişilere karşı işlenen suçlarda olay sayısı 2018 yılının ilk 5 ayına göre %-23.8lik olay azalışı ile ülke başarı sıralamasında *1* . Sırada yerimizi almışız. 

-- Aydınlatma oranı olarak geçen sene 2018 yılın ilk 5 ayına göre %99.4 lük artış ile +2.6 bir aydınlatma oranı artışı ile Türkiye sıralamasında *6.sırada* yerimize almaktayız.

-- Kişilere karşı işlenen önemli 10 suç türü incelendiğinde Geçen sene 2018 yılın ilk 5 ayına göre %-31.2 lik olaylardaki azalış ile ülke sıralamasında

ilk *1. sırada* yerimizi almaktayız.

Çocuğun cinsel istismarı, Cinsel saldırı, Konut dokunulmazlığını ihlal, Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, Kasten adam öldürme, Tehdit, Hakaret, Kişilerin Huzur ve sükununu bozma suçlarında Aydınlatma başarısı olarak ülke başarı sıralamamız *1.* Sıradadır.

 *SUÇ VE SUÇLULARLA MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ DEVAM ETMEKTEDİR.*

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sezgin 13 ay önce

MaşAllah Sizlere.