Bartın'da Operasyon
Bartın merkezli 6 ilde FETÖ/PDY operasyonu

BARTIN'da, Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bir iş adamları derneği ile bazı ev ve iş yerlerine baskın düzenlendi. Operasyonda şimdiye kadar 20 kişi gözaltına alındı. Operasyon, Bartın merkezli 6 ilde sürdürülüyor.

İlgili Foto Galeriye Git

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında sabah saatlerinde, Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen Bartın Aktif İş Adamları Derneği ile bazı ev ve iş yerlerine eş zamanlı baskın yaptı. Yapılan aramalarda belge, döküman, bilgisayar, dijital verilere el konuldu. Operasyonda şimdiye kadar 20 kişi gözaltına alındı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan yazılı açıklamada operasyonun, Bartın merkezli 5 ilde yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yapıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: "'Terör örgütüne üye olmak', '6415 sayılı terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet' suçlarına ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında, örgütsel bilgi, belge ve dokümanların elde edilebilmesi amacıyla Bartın merkezli olmak üzere diğer illeri de kapsayacak şekilde şüphelilere ait ikamet, işyeri ve eklentilerinde arama yapılmış, arama sonucunda birçok belge, bilgisayar, bilgisayar programları, flash bellek, harddisk ve dijital verilere el konulmuş, şüpheliler gözaltına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir."

Ayhan ACAR (DHA)

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.