O Uygulama Bartın'da Başladı
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, Özel Halk Otobüslerinde, ticari minibüs ve taksilerde, ilçe, belde, köylere yolcu taşıyan araçlar ile şehirlerarası otobüsler üzerinde sivil denetimlere başladı.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama:

Yol Kullanıcılarının güvenli bir trafik ortamında seyahat edebilmelerini teminen, karayoluyla yolcu taşımacılığı sektöründe yer alan şoförlerin seyahat süresince trafik kurallarına riayetleri ile yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadıklarını denetlenmesi, Ulaşımın kesintisiz, sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi, trafik kazalarının ve yolculara karşı hoş olmayan tutum ve davranışların önlenebilmesi başta trafik kuruluşlarımız olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından birtakım tedbirler alınması ve denetim yapılması ile mümkündür

Muhtelif zamanlarda yaşanan ve toplu taşıma araç sürücüleri ile çalışanlarının da karıştığı olumsuz örneklerden de hareketle, olması muhtemel üzücü olayların önlenebilmesi amacıyla; İlimiz genelinde ve Şehirlerarası toplu taşıma araçlarının sürekli olarak denetlenerek şoförler üzerinde "Algılanan Yakalanma Riski Duygusunun" yoğun şekilde hissettirilerek, yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin kesintisiz ve güven içerisinde yapılması amaçlanmaktadır.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğümüz ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli personelimiz tarafından sivil olarak ilimiz merkezinde bulunan Özel Halk Otobüslerinde, ticari minibüs ve taksilerde, ilçe, belde, köylere yolcu taşıyan araçlar ile şehirlerarası otobüsler üzerinde sivil denetimler 15.01.2017 tarihi itibari ile yapılmaya başlanmış olup, yapılacak olan denetimlerde kural ihlali yaptığı tespit edilen araç şoförlerine 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununda belirtilen Trafik İdari Para Cezası yazılacaktır.

Bu bağlamda, seyahat eden yolcularımızında daha güvenli bir şekilde yolculuk yapması önem arz etmektedir. Emniyet Müdürlüğümüz trafik birimlerince yapılan denetimlerin Karayolu ile yolcu taşımacılığı sektöründe yer alan işletmeler ile araç şoförlerinin trafik kurallarına uyma düzeyini artıracağı bildirilmiştir.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Rıza 1 yıl önce

İnsanların maden daha güvenli bir şekilde trafikte ilerlemesini istiyorsunuz once belediye servislerinde yoğunluğu giderin tıka basa doluyor millet üst üste çıkıyor nerede güvenli yolcunun taşıma? Denetim ?

Avatar
eziyet 1 yıl önce

üniversite servisleri başta olmak üzere hastane servisleri balık istifi gibi yığılı oluyor. vatandaşa yazık değilmi. kapı basamaklarında bile 3er kişi. ayrıca şoförlerin hepsi kaba. ücretleri toplarken bile haraç alır edasıyla topluyorlar. en önemlisi bartının hiç bir yerine tek servisle gidilmiyor. hem 2 tl ver hem tıkış tıkış git. hemde tek servisle gideme. bu nasıl yönetim bu nasıl belediyecilik. bu nasıl vatandaşa hizmet. anlayan biri bana anlatsın

Misafir Avatar
Hiçbiryere demek yanlış olmamış mı? 1 yıl önce @eziyet

bartında yaşayan biri değilim fakat otobüs duraklarından her yere tek servisle ulaşım var diye biliyorum sayın eziyet? (terminale hastaneye üniversiteye tokiye kaynarcaya vs. buralara gidenler iki servis mi kullanıyor da 'hiçbiryere tek servisle gidilmiyor nasıl belediye' yazdınız.) diğer söylediklerinize katılıyorum, evet.

Beğenmedim! (1)
Avatar
eziyet 1 yıl önce

hiçbiryere demek yanlış olmamış mı? başliği yazan arkadaş. evet hi̇ç bi̇r yere tek servi̇sle gi̇di̇lmi̇yor. karaköy mahallesi̇nde oturan bi̇ri̇ orduyeri̇ mahallesi̇ne nasil gi̇di̇yor. bi̇lgi̇ni̇z varmi. yok i̇se boş konuşmayin. si̇z gi̇bi̇herkes merkezde oturmuyor ki̇. si̇zi̇ bi̇lmem ama mesela termi̇nal tarafina gecene. kadin doğuma gi̇tmek i̇çi̇n merkeze gelmek gereki̇yor. sifir hi̇zmet.

Avatar
Ahmet 1 yıl önce

hastanelere gi̇tmek i̇steyen bi̇ri̇ önce çarşiya gelmesi̇ gereki̇yor. yani̇ çarşi dolmuşuna bi̇nmesi̇ gereki̇yor. bartinin farkli yerleri̇nde doğrudan hastanelere hat olmasi gereki̇yor. buna karşi çikiliyorsa beledi̇ye bu i̇şi̇ kendi̇ yapmali.