TOKİ Konutlarında İlginç Uygulama
Kapı Zili Projesi Başarıyla Uygulanıyor

Kapı Zili Projesi Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlisi polisler tarafından başarıyla uygulanıyor.
 
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ‘nün suç ve suçlulara karşı yürüttüğü projeli çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Bu bağlamda Bartın İlinde Kapı Zili isimli projeyi yaklaşık 3 yıldır uygulayan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, vatandaşın duyarlılığın her geçen gün daha da arttığını belirtiyorlar.
 
Büyük bir kararlılıkla Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yürütülmekte olunan Kapı Zili isimli projenin meydana gelebilecek evden hırsızlık olaylarında, apartman ve bartin.info site sakinlerinin güvenlik hizmetlerinin yürütülmesine ve önleyici tedbirlerin alınmasına dâhil edilerek insanlarda güvenlik bilinci ve anlayışının oluşturulmasını sağlamak gibi bir amacı bulunuyor.
 
Gerek Bartın İlinde gerekse ülkemiz genelinde evden hırsızlık olayları incelendiğinde genelde apartman ve site dış kapılarının açık olduğu, kapalı olan apartmanlarda da daire sakinlerinin zilleri çalındığında zili çalanın kim olduğu sorulmadan kapının açıldığı veya “ Kim o” diye soranların büyük çoğunluğunun verilen “Tüpçü, Sucu vb.” cevabına karşılık kapıyı açtıklarını polisler gördüler.      Bu durum hırsızlık suçunu işleyeceklerin işini kolaylaştırdığından dolayı Toplum Destekli Polisler Kapı Zili isimli proje ile  apartman ve site sakinlerinin bu konuda bilinçlendirilmesini hedefliyor.

Kapı zili isimli projenin uygulanmasında;


2559 Sayılı Polis Vazife ve Salahiyeti Kanunu;

—Polisin genel görevini düzenleyen 1 maddesi
—Polisin genel emniyet ve önleyici hizmet görevlerini düzenleyen 2 maddesi
—Toplumun düzeninin sağlanması ile ilgili 11.12.ve 13. maddeleri
—Halkın huzur ve sükûnunun korunması ile ilgili 14.maddesi
—Polisin genel düzen ile ilgili görevlerini düzenleyen 19. maddesi çerçevesinde hareket edilerek yasal dayanaktan hareket ediliyor.
 
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen Kapı Zili Projesinin 1. Uygulamasında:
  
Mahalle ve Site Adı
Kontrol Edilen Daire
Sormadan Açan
Sorarak Açan
Sorup Açmayan
Evde Olmayan
Görüşülen Kişi Sayısı
Hürriyet Mah. TOKİ
 
120
46
18
12
44
56
 
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen Kapı Zili Projesinin 2. Uygulamasında:

Mahalle ve Site Adı
Kontrol Edilen Daire
Sormadan Açan
Sorarak Açan
Sorup Açmayan
Evde Olmayan
Görüşülen Kişi Sayısı
Hürriyet Mah. TOKİ
 
120
12
16
53
39
62
 
Kapı Zili Projesi ‘nin uygulanması esnasında ziyaret edilen vatandaşlara  Bartın İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU ‘nun iyi dilekleri iletilerek, suç ve suçlularla etki mücadele amacıyla bilgiler veriliyor. Özel olarak hazırlatılan 13 farklı el broşürünün de takdim edildiği ziyaret esnasında polisler özellikle Valilik adına yardım toplanıldığı şeklinde para talep eden dolandırıcıların olduğunu hatırlatarak, bu ve benzeri dolandırıcılık olayları ile karşılaşıldığında vakit kaybetmeden 155 Alo  Polis  ve 156 Alo Jandarma nolu telefonlara bilgi verilmesini istiyorlar.

İHA

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
TOKİKapı Zili
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.