Türk Polis Teşkilatı 168 yaşında
Vali  Bülent SAVUR'UN 10 Nisan Polis Günü Kutlama Mesajı

Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü yasalardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 168′nci yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile ömürlerini ömrümüze vakfetmiş ve bu büyük mücadelede şehitlik mertebesi ile taçlandırılmış tüm şehitlerimizi rahmet ve şükran ile anıyor, gazi ve emekli polislerimize huzurlu bir ömür, görevini sürdürmekte olan polislerimize, sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum.

İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK’un 10 Nisan Mesajı:

Gücünü milletten ve kanunlardan alan Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü, en temel kurumlarından birisi olan Emniyet teşkilatı, 168 yıldır, hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle, vatandaşlarımıza kanunlarla verilen hak ve hürriyetleri, kamu düzenini korumak ile huzur ve güvenliği sağlamak için, çağdaş teknoloji, bilgi ve beceri ile donanmış olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Teşkilatımız; Milletimizin huzur ve güvenini sağlamanın yanında, Devletin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı koymakta, gerektiğinde canını feda edip şehit olmayı göze alarak Milletimizin övünç kaynağı olmaktadır. Vatan toprağının her köşesinde Milletimizin huzuru ve güvenliği için cansiperane görev yapan Teşkilatımızın değerli mensuplarının bu anlamlı gününü kutlarken; fedakâr ailelerine huzur, sağlık ve başarılar diliyor, ayrıca bugün vesilesiyle, yürütmekte olduğu görevi ve canından aziz bildiği vatanı uğruna canlarını veren kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. yıldönümü ve polis haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi: "Polis teşkilatımız, Hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı ve tarafsızlık ilkelerine bağlı kalarak bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunmasına, toplumun, düzen, barış, huzur ve güvenlik içerisinde hayatını sürdürmesine imkan sağlamaktadır. Polis teşkilatımızın çok kıymetli mensupları, değerli polislerimiz, Ülkemizin dört bir yanında ellerinden gelen gayretle, gece gündüz demeden insanımızın huzurunu sağlamak, güvenliğini temin etmek için tüm gayretleriyle çalışmakta, en zor şartlarda dahi görevlerini ifa ederken gerektiğinde bu ülke ve bu millet için canını feda etmektedir. Onların sağladığı huzur ve güven ortamı sayesinde özgürlüğümüzü yaşıyor, her türlü endişeden uzak bir şekilde hayatımızı sürdürüyoruz. Millet olarak kendilerine şükran borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle; Polis teşkilatımızın 168. kuruluş yıldönümünü kutluyor, zor ve meşakkatli görevlerinde tüm polislerimize başarılar diliyor, görevi başında vatanı ve milleti uğruna gözünü kırpmadan şehit düşen polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

YALÇINKAYA 'DAN 10 NİSAN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Halkımızın huzur ve güveni için gecesini gündüzüne katarak, en zor koşullar altında görevini icra etmeye çalışan Türk Polis Teşkilatı; her türlü zorluğa başarıyla karşı koymakta, bireylerin ve toplumun huzurlu ve barış içinde yaşamasını sağlamaktadır. Türk Polis Teşkilatı’nda görev yapan arkadaşlarımız; ülkemizin ve toplumumuzun güvenliğini hayatları pahasına sağlamaya çalışırken, sosyal ve ekonomik hakları açısından maalesef hak ettikleri yere bir türlü kavuşturulamamışlardır.  Ülkemizin huzuru için mesai kavramı olmadan, bayram- tatil demeden büyük bir özveri ve sorumluluk duygusu içerisinde zor şartlar altında görevlerini yerine getirmeye çalışan emniyet mensuplarımızın sosyal ve özlük hakları ile birlikte çalışma şartlarının bir an önce iyileştirilmesi temennimle “Türk Polis Teşkilatının 168’inci Kuruluş Yıldönümü”nü ve “Polis Bayramı”nı kutluyor, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan tüm polislerimize ve değerli ailelerine sevgi ve saygılarımla birlikte başarı dileklerimi sunuyorum.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN'IN POLİS HAFTASI MESAJI


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Polis Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Akın mesajında, "Polis Teşkilatımız, toplumsal güvenin sağlanması, halkın mal ve can güvenliğinin korunması için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağlayan polislerimiz toplumun huzur ve güvenliği için yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını  tehlikeye atarak cesaretle ve fedakarca vazifelerini ifa etmektedirler. 10 Nisan 1845'te kurulan Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 168. yıl dönümünde, vazifesini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle, gazi polislerimizi minnetle anıyorum. Halen görevleri başında hizmet vermekte olan polislerimize üstün başarılar ve ailelerine sağlık mutluluk ve esenlikler diliyor tüm emniyet teşkilatının Polis Haftası'nı kutluyorum"dedi.

KARTAL’DAN POLİS TEŞKİLATI KUTLAMA MESAJI

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, mesajında şunları söyledi. “Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. Yılını kutladığımız 10 Nisan gününün Emniyet Teşkilatımızın fedakâr ve Çalışkan mensuplarına, bütün milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Toplumsal güvenin sağlanması, halkın mal ve can güvenliğinin korunması için gece gündüz demeden çalışan, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun huzuruna yönelik her türlü yıkıcı faaliyete karşı koyan, bu uğurda canını feda eden şerefli Türk Polis Teşkilatımız her zaman milletimizin övünç kaynağı olmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Polis bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır" sözleri ışığında Emniyet Teşkilatımız bu gün modern teknoloji, bilgi, donanım ve eğitimli personelleri ile tüm ülkelere örnek olmuştur. 10 Nisan Polis Günü vesilesiyle Emniyet Teşkilatımızın fedakâr ve Çalışkan mensuplarını kutlar, Toplumun huzuru ve vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şehit olan emniyet mensuplarımıza Allah'tan rahmet, görevi başında olan ve emekliye ayrılar teşkilat mensuplarına başarılı ve sağlıklı günler dilerim.”dedi.

Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur'un mesajı


Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur Türk Polis Teşkilatının 168.yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur ’’Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde çalışmakta ve huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak özveri ve cesaretle bu görevi yerine getirmektedir. Bugün Türk Polis Teşkilatımız 168 yaşındadır. Geçen bu sürede Polis teşkilatımız gittikçe güçlenmiş, bugün modern araç ve gereçlerle donatılmış, teknolojik alt yapıya sahip bir konuma gelmiş, modern bir polis teşkilatı konumundadır. 10 Nisan, "Polis Günü" Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi ve şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Bu anlamlı günde tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftasını kutluyor, bu ulvi görevi yerine getirirken şehit olan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve ailelerine uzun ömürler diliyorum"dedi.

SEZAİ BİLGİN'DEN  POLİS TEŞKİLATINA KUTLAMA MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, Polis Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Bilgin mesajında "Devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ve halkımızın huzurla yaşaması için can ve mal güvenliğini sağlayan Polis Teşkilatımıza her zaman müteşekkiriz.Kahraman Türk polislerimizden oluşan Polis Teşkilatımızın 168. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her kösesinde görev yapan tüm polislerimizin polis haftasını kutluyorum"dedi.

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay'ın mesajı

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Yurtbay mesajında her türlü maddi ve manevi değerlerimizin korunmasında öneli bir görevi üstlenen emniyet mensuplarını tebrik ederken bu güne kadar hayatlarını kaybeden şehit polisler için de Allah'tan rahmet diledi. Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Emniyet Teşkilatımızın 168'inci kuruluş yılı münasebetiyle, bugün de can ve mal emniyetimizin ve her türlü maddi, manevi değerlerimizin korunmasında; vatan topraklarımızda birlik, beraberlik ve güvenlik içinde yaşamasında en büyük dayanağımız olan fedakâr teşkilat mensuplarınızın kuruluş bayramını tebrik eder, hizmetteki başarılarının devamını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ederim" dedi.

AKMAZ'IN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI


MHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz Polis Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Akmaz mesajında " Polislerimiz bizler için emniyet tedbirlerini alarak her nerede olursak olalım huzurla hareket etmemizi ve yaşamamızı sağlarlar. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suç işleyenleri adalete teslim etmek gibi daha bir çok zorlu görevin sorumluluğunu taşıyan Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın Polis Haftasını kutlarım.Bu gün vesilesi ile, bu kutsal vazifeyi yerine getirirken Şehitlik mertebesine yükselen polislerimizi de bir kez daha rahmetle anıyor, görevleri başındaki polislerimize saygı ve başarı dileklerimi sunuyorum" dedi.

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz'ün mesajı

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz 3-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Polis Haftası nedeniyle açıklamada bulundu. Başkan Toksöz mesajında;” Ülkemizin dört bir tarafında ırk,dil, din, mezhep, felsefi görüş ve sınıf ayrımı yapmadan Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan ve büyük bir özveri ile çalışan Polis Teşkilatının 168. yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz Polis Haftasını kutluyorum. Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü koruyarak halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Türk Polis teşkilatının ve Bartın Emniyet Müdürlüğü Personel; polis ve müdürlerinin polis günlerini kutlar, görevleri başında şehit düşen polislerimize yüce Allah’tan rahmet dileğiyle şükranlarımızı sunarız.

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkârları Odası Başkanı Yılmaz AKDENİZ'in mesajı

Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, Milletimizin  huzur ve güvenliğini sağlayan Emniyet Teşkilatımızın 168. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz 'Polis Haftası'nı kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin sosyal ve siyasal alanda egemen kılınmasıdır. Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisimiz, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Kamu düzeninin sağlanması, suçların önlenmesi, aydınlatılması ve suçluların yakalanması, bütün vatandaşlarımızın esenliği ve güvenliği için günün kesintisiz 24 saatinde devamlı görev yapan fedakâr Bartın polisinin polis haftasını şahsım, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkârları Odası yönetim kurulum ve tüm oda üyelerimiz adına kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diler, bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine selam ve saygılarımla birlikte başarılar dilerim.  

Atatürkçü Düşünce Derneği Bartın Şubesi Şube Başkanı Yavuz ALPAY'ın mesajı

1845 tarihi, Türk Emniyet Teşkilatı açısından çok önemli bir yıldır. Çünkü o tarihe kadar zabıta olarak adlandırılan teşkilat; 10 Nisan 1845 tarihinden itibaren polis adı altında çalışmaya başlamış ve bu tarih Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edilmiştir. Yeniçerinin ortadan kaldırılmasından sonra, başkentte ve diğer şehirlerde zabıta hizmetleri eskisiyle kıyaslanmayacak derecede gelişmesine rağmen; bu hizmetler karışık ve ayrı ayrı kurumlara bağlı olarak yürütülmekteydi. Teşkilat ve yürütme alanındaki bu karışıklığı ortadan kaldırmak amacıyla ilk defa 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul'da ilk polis teşkilatı kurulmuş, görevleri de yine aynı tarihte yayımlanan Polis Nizamnamesinde belirtilmiş ve bu durum yabancı elçiliklere de bir yazı ile bildirilmiştir. Bu nizamnamede polis teşkilatının kuruluş amacı, belde güvenliğini sağlamak olarak belirtilmiştir. Ulu Önderimiz Polislerimiz için şu sözü söylemiştir:"… sizin hali tavrınızdaki mertlik ve erkeklik, yürüyüşünüzdeki intizam ve ciddiyet size olan haklı itimadı kuvvetlendirdi ve herkesi memnun etti. Çünkü herkes biliyor ki ve bilmelidir ki, Polis ve Jandarma Kuvvetleri vatandaşlara huzur ve sükun temin eden Cumhuriyetin kanunlarına ve medeniyet düşmanlarına karşı kullandığı bir kalkandır. Binaenaleyh Cumhuriyetin kanunlarına ve memleketin huzur ve asayişine karşı gelebilecek ve vatandaşların hürriyetine tecavüz edebilecek her şeririn kafası behemahal bu kalkana çarpmalı ve parçalanmalıdır." Emniyet Teşkilatı çalışanlarımıza görevlerinde sabırlar ve başarılarının devamını derilerim. Görevi başında ve pusularla şehit düşürülen görevlilerimizi saygı ile anıp rahmet diler, ailelerine sabırlar dilerim.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Türk Polis Teşkilatı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.