19. Bartın Kitap Fuarı'nda Bir İlk
KÜLTÜR MEŞALESİ 19. KEZ ATEŞLENDİ

Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı, Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen törenle açıldı.

Bartın Belediyesi tarafından 1997 yılından bu yana gerçekleştirilen Kitap Fuarı, vatandaşların yoğun katılımı altında gerçekleşti. Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen açılış törenine, Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Bartın Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Bartın Baro Başkanı Avukat Ferhat Parlatır, Jandarma Alay Komutanı Tekin Aktemur, Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Kültür Turizm İl Müdürü Fuat Dursun, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı. Törende ilk olarak 19. Kitap Fuarı’nın onur konukları olan Yazar Erkan Geniş ve Tarık Demirkan’a, 18. Hasan Bayrı Şiir Yarışması’nda dereceye giren yarışmacılar ile jüri üyelerine ve Bartın Belediyesi Resim Atölyesi öğretmen ve kursiyerlerine protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi.

“14 Yayınevi Ve 15 Yazarımızı Bartın Halkımızla Bir Araya Getirecek”

Fuarın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Cemal Akın; “19.’sunu gerçekleştirdiğimiz Kitap Fuarımız, 19 yıldır aralıksız olarak devam etmektedir. Bu etkinliğimizde okumayı sevenleri yazarlarımızla buluşturuyoruz. Düzenlediğimiz bu fuarla kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyoruz. Kitap okumaya ilgi duyan gençlerimizin ilgisini artırmayı hedefliyoruz. ‘Cumhuriyetin aydınlık yüzü, Bartın’da kitapla aydınlığa’  sloganıyla başlayan bu kitap fuarı, 14 yayınevi ve 15 yazarımızı Bartın halkımızla bir araya getirecek. Açılışını yaptığımız ve bir hafta devam edecek olan fuarımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Kültür Yayını olarak Prof. Dr. İbrahim Sarıçam tarafından hazırlanan “Bir Ailenin 365 Günü” isimli kitabı tanıtarak, yazar Prof. Dr. İbrahim Sarıçam’a plaketini takdim etti. Açılış töreninin ardından Belediye Başkanı Cemal Akın, protokol üyeleri ile birlikte stantları gezerek davetlilerle sohbet etti.

BİR İLK DAHA YAŞANIYOR!

Kitap fuarında bir ilk daha yaşanıyor. Okumaya aç onlarca çocuğun eğitim gördüğü Gürgenpınarı İlk ve Ortaokulunun okuma kitapları bulunmayan kütüphanesine kitap yardım sandığı kuruldu. 19.Bartın Belediyesi Kitap Fuarında stant açan “GÜRGENPINARI İLK VE ORTAOKULUNUN KİTAP SANDIĞINA SİZ DE BİR KİTAP BAĞIŞLAR MISINIZ?” kampanyasına ziyaretçilerin ilgisi bekleniyor. Ayrıca, konuk yazarlardan Emekli Türkçe Öğretmeni  Arslan Bayır Gürgenpınarı İlk ve Ortaokulunda   Cuma günü (04.12.2015) saat 09.00 ve 11.00 saatleri arasında bir konferans verecek. Antalya da yaşayan Bayır,Kozcağız’ın bir köyünde de öğretmenlik yapmış. Fuar, 7 ARALIK da sona eriyor.

“TÜRK MÜZİĞİ VE TÜRK DÜNYASI” ŞARKILARLA ANLATILDI

Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi 19.Kitap Fuarı çerçevesinde Kaya Kuzucu’nun “ Türk Müziği ve Türk Dünyası” konulu söyleşisine katıldı. İlk olarak fuarı alanını gezerek stant görevlileri ile sohbet eden Başkan Cemal Akın, Kaya Kuzucu’nun“ Türk Müziği ve Türk Dünyası” konulu söyleşisine katıldı.  Söyleşinin ardından Kaya Kuzucu’ya 19. Kitap Fuarına vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür plaketi takdim eden Başkan Cemal Akın yaptığı açıklamada “Sizleri bu yıl 19.sunu düzenlediğimiz Kitap Fuarı’mızda aramızda görmekten dolayı da büyük mutluluk duyuyorum. Katılım ve destekleriniz için teşekkür ederim” dedi.

FUARIN İLK SÖYLEŞİSİNE YOĞUN İLGİ

Bartın Belediyesi 19.Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. İbrahim Sarıçam tarafından “ Bartın’ın Sosyo- Ekonomik ve Kültürel Yapısından Bir Kesit”  konulu söyleşi yapıldı. Belediye Cep Sinemasında gerçekleşen söyleşiye çok sayıda sanatsever katıldı. Söyleşinin sonunda  Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu tarafından katılım ve desteklerinden dolayı Prof. Dr. İbrahim Sarıçam’a teşekkür plaketi verilerek Bartın Belediyesi Kültür Yayını kitapları hediye edildi.

AKIN “KATILIM VE DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı söyleşi konukları, Ülkü Ocakları Eğitim, Kültür Vakfı Sanatçısı Kaya Kuzucu, Yazar Halime Büyükgüzel ve Fuarın Onur Konuğu Ressam Erkan Geniş, Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Makam odasında gerçekleşen ziyaretlerde Başkan Cemal Akın, misafirlerine ziyaretleri ve 19. Kitap Fuarı’na katkılarından ötürü teşekkür etti. Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan Cemal Akın “Nazik ziyaretinizle belediyemizi onurlandırdığınız için teşekkür ederim. Ayrıca sizleri bu yıl 19.cusunu düzenlediğimiz Kitap Fuarı’mızda aramızda görmekten dolayı da büyük mutluluk duyuyorum. Katılım ve destekleriniz için teşekkür ederim” dedi.

BARTIN VALİSİ SEYFETTİN AZİZOĞLU KİTAP FUARINI GEZDİ

Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu ve protokol üyeleri Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı'nı ziyaret etti. Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış ve İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir Bartın Belediye Sosyal Tesisleri’nde devam etmekte olan Bartın Belediyesi 19. Kitap Fuarı'nı gezerek stant görevlileri ile sohbet ettiler. Tek tek stantları gezerek kitapları inceleyen Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu Başkan Cemal Akın’dan 19. Kitap Fuarı hakkında bilgiler aldı.

19. KİTAP FUARI SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNLERİYLE DEVAM ETTİ

Bartın Belediyesi tarından 19.’su düzenlenen Kitap Fuarı’nın 3. günü Halime Büyükgüzel ve Tarık Demirkan’ın söyleşileri ile devam etti.  Bartın Belediye Sosyal Tesisleri Cep Sineması’nda sanatseverlerle buluşan Yazar Halime Büyükgüzel “ Model Ülke Türkiye” konulu söyleşisi ile programa katılan vatandaşlara detaylı bilgiler verdi. Program Belediye Sosyal Tesisleri’nde Yazar Tarık Demirkan’ın “ Masallar ve Çocuk Edebiyatı Umuda Yolculuktur” konulu söyleşi ile devam etti. Söyleşilerin arıdan Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparan oğlu Yazar Halime Büyükgüzel ve Yazar Tarık Demirkan’a 19. Kitap Fuarına vermiş oldukları destekten ötürü plaket ve Bartın Belediyesi Kültür Yayını kitapları hediye etti. Söyleşilerin ardından iki yazarda düzenlenen imza gününde takipçileri ve kitapseverlerle bir araya geldi.

19. KİTAP FUARI 2 SÖYLEŞİ İLE DEVAM ETTİ

Bartın Belediyesi 18.Kitap Fuarı çerçevesinde her gün fuara katılan yazarlar tarafından söyleşi ve imza günleri düzenleniyor. Fuarda son olarak Yazar Filiz Varol tarafından “ Edebiyat ve Müzik Arasındaki İlişki” ve Yazar Ulviye Alpay tarından “ Okumanın ve Yazmanın İnsan Üzerindeki Etkileri” konularında söyleşiler düzenledi. Belediye Cep Sinemasında düzenlenen etkinliklere çok sayıda sanatsever katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu söyleşilerin ardından Yazar Filiz Varol ve Yazar Ulviye Alpay’a 19. Kitap Fuarına vermiş oldukları destekten ötürü plaket ve Bartın Belediyesi Kültür Yayını kitapları hediye etti. Söyleşilerin ardından iki yazarda düzenlenen imza gününde takipçileri ve kitapseverlerle bir araya geldi.

KİTAP FUARI’NDA HAFTA SONU YOĞUN GEÇTİ

Bartın Belediyesi tarafından 19.’su düzenlenen Kitap Fuarı’nda, hafta sonu etkinlikleri tamamlandı. Değerli 5 yazarın söyleşisi ve Aydili Sanat Merkezi’nin Şiir dinletisi ile renklenen fuar, bugün Sanem Arıcı ve Keramettin Çetin’in söyleşisinin ardından sonra erecek.  Bartın Belediyesi’nce 1997 yılından itibaren her yıl gerçekleştirilen ve bu yıl 19.’su düzenlenen Kitap Fuarı’nda son güne girildi. Belediye Sosyal Tesisleri ve Belediye Cep Sinemasında gerçekleştirilen söyleşiler, imza günleri, resim sergisi ve kitap satışlar, Bartınlı okurların beğenisini topladı. İlk olarak Cuma akşamı sevenleriyle buluşan Yeşilçam’ın çınarlarından olan Ekrem Gökkaya, “Hatıralarla Bilinmeyen Yeşilçam” konulu söyleşisiyle kendisini izlemeye gelenleri o yıllara götürdü. Birbirinden farklı anıları ile söyleşi konuklarına Yeşilçam günlerini anlatan Gökkaya, söyleşinin ardından imza günü de düzenledi. Gökkaya’nın ardından Kitap Fuarı İzmir’den misafir ağırladı. Kurucaşile’de yaptırdığı yelkenli teknesi ile dünyayı dolaşan Özkan Gülkaynak, düzenlenen söyleşide 3 yıl süren dünya turuyla ilgili anılarını ve tecrübelerini paylaştı. “Türkiye’nin Karadenizi – Özgürlük Hattının Batısında” isimli söyleşisi ile denize ve denizciliğe ilgisi olan çok sayıda izleyicisine hitap eden Gülkaynak, Karadeniz ile ilgili yazdığı kitabını okurları için imzaladı. Fuarda Cumartesi günü ise Prof. Dr. Nadim Macit’in “İslam Anlayışımız ve Siyasal İslamcılık” konulu söyleşi yapıldı. Prof. Dr. Macit, söyleşinin ardından okurları için kitaplarını imzaladı.

FUARDA PAZAR GÜNÜ YOĞUN GEÇTİ

Belediye Kitap Fuarı’nda Pazar günü programları kapsamında düzenlenen 2 söyleşi ve şiir dinletisi, halkın yoğun katılımı ile tamamlandı. İlk olarak Misli Baydoğan’ın “Hatırla Beni” isimli söyleşisiyle başlayan program, Ses Sanatçısı ve Yazar Ahmet Şafak’ın “Türkiye’de Sanat ve Toplum İlişkisi” isimli söyleşisiyle devam etti. Yoğun katılımla ilgi gören söyleşinin ardından kitaplarını okurları için imzalayan Ahmet Şafak, katılımcılara teşekkür etti. Pazar gününün son etkinliği ise Aydili Sanat Derneği’nin şiir dinletisi oldu. Yine yoğun katılımla gerçekleşen şiir dinletisiyle birlikte sona eren programlar, katılımcıları memnun etti.

AKIN: “YAZARLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, düzenlenen etkinliklerin ardından bir açıklama yaptı. Akın, açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak 19.’sunu düzenlediğimiz Kitap Fuarı’mızda birbirinden değerli yazarlarımızın söyleşileri ile okurlarıyla buluşmasından dolayı memnuniyet duymaktayım. Fuarımıza katılarak bizleri mutlu eden yazarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Kitap Fuarı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.