24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
BARTIN VALİSİ ALİ ÇINAR'IN MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Başöğretmenliği kabul ettiği ve “24 Kasım Öğretmenler Günü” olarak kutlanan bu günde, tüm eğitim çalışanlarımızın Öğretmenler Gününü kutluyorum. Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe topyekün çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerinin; vatan sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev üstlenmişlerdir. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim çalışanlarımıza ve emekli olmuş öğretmenlerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum.

BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'UN MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tunç, mesajında; " Öğretmenlerimiz büyük bir fedakarlık örneği göstererek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içerisinde görevlerini yapıyorlar, bu üstün gayret ve fedakarlık için öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır."  dedi. Milletvekili Yılmaz Tunç, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajında şunları söyledi: "24 Kasım, Atatürk'e Başöğretmenlik  ünvanının verildiği ve Öğretmenlerimize armağan edilen anlamlı bir gün.  Böyle anlamlı bir günde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

"Öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır"

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" özdeyişiyle, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekmiş,  geleceğimizin mimarlarının öğretmenler olduğunu vurgulamıştır.  Bir ülkenin gelişmesi, çağdaş ülkeler seviyesinin üzerine çıkması, gelecek nesillerin emin ellerde yetişmesine bağlıdır.  Öğretmenlerimiz büyük bir fedakârlık örneği göstererek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içerisinde görevlerini yapıyorlar, bu üstün gayret ve fedakârlık için öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. "Bana bir harf öğretenin kölesi olurum" deyin Hz. Ali'nin bu anlamlı sözü Öğretmenlik mesleğinin kutsallığını net bir şekilde ortaya koymaktadır.  Meslekler arasında hiçbir meslek için bu derece mana ifade eden bir söz bu güne kadar söylenmemiştir. Öğretmenlerimiz bu manevi yükün ağırlığını hissederek ülkemizi aydınlık yarınlara hazırlamaktadırlar. 11 yıllık AK Parti iktidarında 450 bin öğretmenimiz göreve başlamış, halen mevcut öğretmenlerimizin yarıdan fazlası son 11 yılda atanmıştır. Öğretmenlerimizin en iyi şartlarda eğitim öğretim faaliyeti yapabilmesi için hükümetimiz bütçede en fazla payı eğitim ayırmaktadır. Öğretmenlerimizin hakkını ödeyebilmek mümkün olmamakla birlikte 11 yıl öncesine göre bu gün maaşlarında 4 kat artış sağlanmıştır.

"Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu olsun"

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor,  Emekli öğretmenlerimize, sağlık ve huzur dolu uzun ömürler diliyor, görev yapan tüm öğretmenlerimize aileleri ile birlikte sağlık içerisinde, başarılarla dolu bir meslek hayatı temenni ediyorum.

BARTIN MİLLETVEKİLİ RIZA YALÇINKAYA'NIN MESAJI

24 Kasım, Cumhuriyetin kurucusu,büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e "Millet Mektepleri Başöğretmeni" ünvanını verilişinin 85. Yıl dönümüdür.Bu anlamlı günün öğretmenlere armağan edilmesi nedeniyle ,24 Kasım, her yıl ülkemizde "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır.  Atatürk; Cumhuriyetimizin kuruluşuyla birlikte, bilimsel ve çağdaş eğitim ilkelerini yaşama geçirmiş, öğretmenlerimize; "Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" diyerek, onlara yüklediği sorumluluğu ve öğretmenlik mesleğine verdiği önemi dile getirmiştir.   Bugün gelinen noktada ise, öğretmenlerimiz; ücret adaletsizliği, atama ve nakil sorunu, taşeron öğretmenlik, kendilerine uygulanan şiddet vs. birçok sorunlarla uğraşırlarken yılmadan, bıkmadan, yorulmadan fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirmeye devam etmektedirler.  Bu sorumluluk duygusu içerisinde usanmadan, çocuklarımıza gençlerimize Cumhuriyetimizin değerini, Atatürk ilke ve devrimlerini en iyi şekilde anlatmaya çalışan, onları geleceğe hazırlayan, topluma faydalı bir birey olmaları için çaba harcayarak, büyük gayret ve özveri ile dünyanın en saygın mesleğini yerine getiren, tüm öğretmenlerimizin,eğitim çalışanlarının ve emekli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten duygu ve dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

BARTIN BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN'IN MESAJI

Belediye Başkanı Cemal Akın 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Akın mesajında, " Geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitiminde, bilim ve teknolojinin ışığında ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasında göstermiş oldukları emek, özveri, sabır ve hoşgörülerinden dolayı bütün  öğretmenlerimize teşekkür eder, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlarım" dedi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSA ŞEKER’İN  MESAJI
 
Ülkemizin, İlimizin Çok Vefakâr ve Cefakar Eğitimcileri, Çok Kıymetli Meslektaşlarım, Bilindiği gibi, Harf Devrimi 1 Kasım 1928 de yapılmış, M. Kemal ATATÜRK, yeni harfleri milletimize öğretilmesi için, yazı tahtasının başına geçmişti. Bu çalışma ve gayretlerinden dolayı, Bakanlar Kurulu 11 Kasım 1928 günkü toplantısında, Atamıza “MİLLET MEKTEPLERİ BAŞÖĞRETMENLİĞİ” unvanını verdi. 24 Kasım 1928 Atatürk’ün; Millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN 100. doğum yıl dönümünün kutlandığı 1982 yılında; 24 Kasım’ın, her yıl öğretmenler günü olarak kutlanılmasına karar verildi.

Öğretmenler gününde: Öğretmenler arasında sevgi ve saygıyı kuvvetlendirmek, mesleki dayanışmayı canlı tutmak, Öğretmenlerin, sıkıntılarını, hizmetlerini hatırlamak, Mesleğe yeni başlayan Öğretmenlerimize mesleğin yüceliğinin şuurunu verip, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi de şükran ve rahmetle anmak, öncelikli görevlerimizdendir.

Milli Şairimiz, Mehmet Akif ERSOY, Safahat’ında; Öğretmeni” Muallimim diyen, olmak gerekir; İmanlı, Edepli, Sonra Liyakatli, Sonra Vicdanlı” diye tarif eder.

Öğretmende dört unsur arar: İman, Edep, Liyakat ve Vicdan. İşte bu dört ana esasla bu milletin ataları ilme sarılmış, öğretmiş, öğrenmiş ve cihan hâkimiyetini kurmuşlardı.

Öğretmenlik Mesleği; her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü: İyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum, mutlu ve müreffeh bir gelecek demektir.

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. Evrensel medeniyet kulesinde hiç şüpheniz olmasın ki bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz (sayesinde) eliyle yükselecektir.

Milli Eğitimin; Işığı, teminatı ve ümidi olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunarken, aramızdan ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi tekrar rahmet ve minnetle anıyorum.

AMASRA BELEDİYE BAŞKANI EMİN TİMUR'UN MESAJI

Amasra Belediye Başkanı M.Emim TİMUR 24 Kasım Öğretmenler Günün Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mekteplerinin kendisine verdiği Başöğretmen unvanını kabul etmesinin yıldönümü olan 24 Kasım tarihi,1981 yılından bu yana da Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleği olan öğretmenlik, ülkemizin refah, huzurlu ve barış dolu günlere yürümesinde en büyük etkendir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; "milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir" diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.  Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak olan öğretmenlerdir. Tüm bu duygu ve düşüncelerimle görev ve sorumluluklarını layıkıyla yerine getirmeye çalışan fedakâr öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum."dedi.

KOZCAĞIZ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA KARAMAN'IN MESAJI

Çocuklarımızın; sosyal, kültürel bakımdan yetişmesinde ve bilgi olarak geleceğe hazırlanmasında büyük emekleri olan, ayrıca geleceğimiz çocuklarımızın; vatanına, milletine ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmesinde büyük çaba ve fedakarlıklar gösteren siz değerli öğretmenlerimize çok şeyler borçluyuz. İlk Öğretmen, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, öğretmenlerimizin ve eğiticilerimizin ne kadar önemli olduklarını şu sözleriyle çok açık ifade etmiştir; “ MİLLETLERİ KURTARANLAR; YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR. ÖĞRETMENDEN EĞİTİCİDEN YOKSUN BİR MİLLET, HENÜZ MİLLET ADINI ALMAK KABİLİYETİNİ KAZANMAMIŞTIR.” Bu duygu ve düşüncelerle; Türk öğretmeninin şeref günü olan 24 KASIM öğretmenler gününüzü kutluyorum. Ayrıca tüm eğitim şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bütün öğretmenlerimize; sağlık, mutluluk ve çalışmalarında başarı dileklerimle, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

İL EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET ALTINOK'UN MESAJI

Çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak ve ülke başarısının ilelebet yükseğe çıkarılması için gerekli temel şey eğitimdir. Eğitim seviyesi ilerlemiş ve kültürlü milletler daima ülkeler tarihinde yer edinmişlerdir. Aynı zamanda birçok ülkece örnek alınmışlardır. Ülkeyi çağdaş seviyeye götüren, uygar ve kültürlü bireyler yetiştiren ve topluma büyük katkı sağlayanlar pek tabii öğretmenlerdir. Atatürk’ün şu sözü kendisinin öğretmenlik vazifesine verdiği önemi açıklar. “'Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli, yüksek seciyeli muhafızlar ister. Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” Millet mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanın verildiği gün olan 24 Kasım’ı, Öğretmenler Günü olarak hep birlikte kutlanmaktadır. 21. yüzyılın dünyasında; ülkelerin gelişmesi, çağı yakalayabilmesi ve küresel rekabette başarıya ulaşabilmesi, her şeyden önce eğitimli gençler sayesinde mümkün olacaktır. Cumhuriyetimizin erdemini öğreten, milletçe çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerini vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev yürütmektedirler. Öğretmenlik mesleği eğitim ve kültür tarihimizde çok müstesna bir yerdedir. İnsanımız öğreticiye, bilgiye gerekli saygıyı ve sevgiyi tarihin her döneminde göstermiş, öğretici, eğitim, bilgi ve kültür ile gelen bizi bir ve beraber yapan değerler milletimizi sarmalamış koparılamayacak çelik bağlarla bizi birbirimize bağlamıştır. Hepimizin aslında hayatımızın her anında bir öğrenci ve öğretici olduğumuzu unutmayalım. Öğrenelim, öğretelim, bilgi ve bizi biz yapan değerlerimizle Milletimizi muasır medeniyetler seviyesine hep beraber çıkaralım. Bu düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” kutluyor ve en içten saygı ve selamlarımı sunuyorum.

BARTIN TSO BAŞKANI CİHAT ÇAKIR'IN MESAJI

Yarınlarımızı inşa eden öğretmenlerin milli ve manevi değerlere sahip çıkan, aydınlık Türkiye'nin güçlü bireylerini yetiştiren, modern ve yenilikçi bir gençliğin yetişmesinde azami gayret gösterdiklerini ifade eden Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır yayınladığı mesajında; “Geleceğimizin teminatı ve en değerli varlığımız olan çocuk ve gençlerimizin çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, millî kültür ve tarihimize bağlı ve evrensel değerlerle donanmış kişiler olarak yetişmeleri için, ülkemizin her yerinde ve her şartta fedakârca görev yapan öğretmenlerimize minnettarlığımız çok büyüktür. Öğretmenlerimiz, geleceğin emanet edildiği nesli yetiştiren ve verdikleri eğitimle topluma şekil veren yüce bir görevin fedakar temsilcileridir. Unutulmamalıdır ki, kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretim, en yüce yatırım ise insana yapılan yatırımdır. Ulu Önder Atatürk'ün, 'Fikri hür, vicdani hür, irfanı hür nesiller yetiştirin' öğüdü doğrultusunda olumsuz şartlara rağmen yılmadan çalışan tüm öğretmenlerimizin, ailelerinin, öğrencilerimizin ve bütün milletimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyor ve ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum."

MECLİS BAŞKANI ALİ KARTAL'IN MESAJI

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  Meclis Başkanı Kartal, mesajında; "Büyük Önder Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul etmesinin 85'inci, bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 33'üncü yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. İnsanları diğer varlıklardan farklı ve üstün kılan temel vasıflarından birisi öğrenebilen ve öğretebilen bir varlık olmasıdır. Öğrenme ve öğretme sürecinde ise en önemli görevi yerine getiren öğretmenler dünyanın en kutsal mesleğini icra etmektedirler. Bu yönüyle, öğretmenlik fedakârlık, cefakârlık isteyen saygın mesleklerin başında gelmektedir. Her zaman ve her şart altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Bizlerden geleceği devralacak olan yavrularımızı iyiye, güzele, doğruya, gerçeğe ve bilime ulaştıracak yol ve yöntemleri öğreten ve onları sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ederler. Geleceğimizi, hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kendilerine duyulan güvenin mesuliyetini bir ömür boyu taşırlar" ifadelerini kullandı.  Öğretmenlerin kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu taşıdığına dikkat çeken Kartal, "Yarınımız sizlere emanettir. Kültür mihmandarısınız. Toplumu inşa eden mimarlarsınız. Mesleğinizin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Çocuklarımıza bilgi edinme yöntemlerini öğretirken, idealleri olan, tekniği milletin ruhuyla harmanlayan, vizyonu olan bir nesil yetiştirmek, mutlu ve huzurlu bir toplum inşa etmek temel sorumluluğunuzdur. Sorgulayan, irdeleyen, dünyaya açık beyinler yetiştirmek hedefiniz olmalıdır. Bunların yanı sıra millet bilincini yaşatabilmek için gençlerimize, milli kültür ve değerlerimizi aktarmak başlıca görevinizdir. Toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, teknolojiyi kullanırken milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış; sevgi, şefkat ve merhametle yoğrulmuş, erdemli ve ahlaklı nesil yetiştirmek misyonunuz vardır. Çağı yakalamış, zamanın ruhuna uygun evrensel değerleri ıskalamayan, milli kültürümüzü de özümseyen bir gençlik istiyoruz. Kalkınma yarışında bizlere gurur verecek gençler istiyoruz sizden. Bu kutsal mesleği icra ederken sorumluluğunuzu yerine getireceğinize güvenimiz tamdır. 24 Kasımların ileriki yıllarda öğretmenlerimizin tüm sorunlarının çözümlendiği gelecekler getirmesini diliyorum. Yine bugün vesilesiyle ebediyete göç etmiş, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum. Emekliliğe ayrılmış öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler, halen görevlerinin başında olan siz öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri en kalbi duygularla selamlıyor ve saygılar sunuyorum" şeklinde konuştu.

AK PARTİ İL BAŞKANI YAŞAR ARSLAN'IN MESAJI

AK Parti İl Başkanı Yaşar ARSLAN Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada; "Yarınlarımızı şekillendiren öğretmenlerimize bugün daha çok görev ve sorumluluk düşmektedir. Barışın, sevginin, kardeşliğin ve aydınlanmanın toplumumuza yerleşmesi, insanlarımızın birbirine güvenle bakabilmesi için öğretmenlerimizin genç dimağlara sevgi, barış ve ilim tohumlarını ekmesi önemlidir" dedi. AK Parti İl Başkanı Yaşar ARSLAN yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: Öğretmenlerimiz, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, medeniyetin, sevginin ve barışın öncüleri, önder ve örnek insanları olmuşlardır. En zor şartlarda dahi geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın eğitiminin yanı sıra ülkemizin her bölgesindeki insanlarımıza ulaşarak, fedakârlığın en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyerek, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayretini göstermektedirler.. Öğretmenlik mesleği geleceğin mimarlarını yetiştiren ulvi ve kutsal bir görevdir. Siz öğretmenlerimizin büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz; geçmişte ve gelecekte iziniz vardır. Eğitimli insan ülkesine, milletine ve toplumuna hizmet etmek için birbiriyle yarışır. İlimde,bilimde,adalet,kalkınma ve özgürlükler alanlarında gelişen ülke,dünyada lider ülkeler safında yer alır.    Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içerisinde sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için şefkat ve özveri ile fedakârlıklarda bulunan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor,bu uğurda şehit düşen ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,saygı ve selamlarımı sunuyorum.

CHP İL BAŞKANI SELİM KARAKAŞ'IN MESAJI

Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmen olarak anıldığı bugün,  eli öpülesi öğretmenlerimizin günü; Bizleri ve  çocuklarımızı yetiştiren, geçmişten bu güne yurttaşlarımızı  çağdaş uygarlıklara ulaştıran siz öğretmenlerimizin  günü. Size ne kadar borçlu olduğumuzu hepimiz biliyoruz. Öğretmenler Günü'nde en çok öğretmenlerin anılması ve mutlu olması gerekiyor. Geldiğimiz noktada Öğretmenler Günü'nde öğretmenlerin mutluluğunu paylaşmaktan çok onların mutsuzluğunu paylaşıyoruz. Çünkü öğretmenler sorunlarını aşmış değiller. Her geçen gün daha ağır sorunlarla karşı karşıyalar. Bir yandan atanan görevi başında olan öğretmenler , öte yandan atanamayan yüz binlerce öğretmen ve dahası son günlerde dershanelerin kapanması nedeni ile işsiz kalacak binlerce öğretmen. Bugünkü uygulamalar devam ettikçe eğitimde başarı için temel koşullardan biri olan öğretmenin mesleğe adanmışlığını sağlayacak koşulların hazırlanması mümkün değildir. Yasalar, yönetmelikler çıkarmak,eğitim sitemini ders programlarını değiştirmek,okul binalarının fiziki yapısını yenilemek,yeni binalar inşa etmek eğitim sisteminin sorunlarını çözmede bir yere kadar önemlidir. Asıl önemli olan eğitim sürecinin tümünü işlevsel kılacak olan siz öğretmenlersiniz. Binlerce çocuk öğretmen beklerken, dışarıda binlerce öğretmen öğrencilerini bekliyor. Binlerce dershanede görev yapan öğretmen yarın ne olacağız kaygısı içinde .Bu   tablo bizim içimize sinen  bir mutluluk tablosu  değil. Biz sizi seviyoruz, size inanıyoruz ve size güveniyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz Türkiye'yi çağdaş uygarlığa ulaştıracak olanlar sizlersiniz. Bu duygu ve düşüncelerle Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor saygı ve sevgilerimizi sunuyorum.

YEŞİLYURT'TAN MESAJ

Bartın eski Milli Eğitim Müdürü Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Hacı Ali YEŞİLYURT sitemiz aracılığıyla yayınladığı kutlama mesajında; "24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Bartın ilinde görevli yönetici ve öğretmen arkadaşlarımın, eğitim çalışanlarının bu özel gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle saygılarımı sunarım" dedi.

CİVELEK'TEN MESAJ

Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Civelek, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda; "Evrendeki en değerli varlık olan insanı, eğiten ve sosyal hayata hazırlayan değerli öğretmenlerimizin bu özel gününü kutlar ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyoruz." dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Öğretmenler Günü
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ismail ogretmen 7 yıl önce

Vefalı Hacı Ali Bey ...Teşekkürler

Avatar
ogretmen 7 yıl önce

Ogretmen bugun polisden ve imamdan sonra gelen bi meslek olmustur alim konusunda