Bartın Üniversitesi'nin 3 fakültesine dekan atandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 'ndan yapılan açıklamada; Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Yakup Civelek, Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Fikret Kocabaş, Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Selman Kara Yılmazlar'ın atandığı bildirildi.

Bartın Üniversitesinde Yeni Dekan Atamaları

Bartın üniversitesinde yeni dekan atamaları yapıldı. Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Fikret Kocabaş atandı. Yeni kurulan İslami İlimler Fakültesine de Prof. Dr. Yakup Civelek atandı. Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Karayılmazlar ise ikinci kez atandı.

Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Fikret Kocabaş atandı.


Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Fikret Kocabaş atandı. 1969 Ankara doğumlu Prof. Dr. Fikret Kocabaş; ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1987 yılında girdiği Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1991 yılında mezun oldu. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde Hidrolik Anabilim dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim dalında 1995 yılında yüksek lisans ve 1999 yılında da Doktora programından mezun oldu. 1996 yılında nakil yoluyla geçtiği Erciyes Üniversitesi Yozgat Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde, 2001 yılına kadar Öğretim Görevlisi olarak, 2001-2006 yılları arasında da Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Yozgat kampüsünde yer alan fakültelerin 2006 yılında kurulan Bozok Üniversitesi' ne bağlanmasından sonra 2008 yılına kadar Yardımcı Doçent olarak Bozok Üniversitesi' nde görev yaptı. 2008 yılında Doçent unvanını aldı. 2008-2009 yılları arasında da Doçent olarak Bozok Üniversitesinde görev yaptı. Yozgatta, İnşaat Mühendisliği Bölümünde 1997 -2001 yılları arasında Bölüm Başkan Yardımcılığı, 2001-2009 yılları arasında da Bölüm Başkanlığı, 2008-2009 yılları arasında Bozok Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Araştırma Merkez (BOSUYAM) Müdürlüğü görevlerini yerine getirdi. 2009 yılında Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne nakil yoluyla geçti. 2009-2012 yılları arasında İnşaat Mühendisliği Bölümünde Bölüm Başkanı olarak göreve yapan Prof. Dr. Fikret Kocabaş, 2009 yılından bu yana Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Gerek Bozok Üniversitesi, gerekse Bartın Üniversitesinde fakülte ve enstitü kurul ve yönetim kurullarında görev alan Kocabaş, 2009 yılından beri de Bartın Üniversitesinde Senato üyesidir. 2013 yılında profesör unvanı alan Fikret Kocabaş, halen Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Fikret Kocabaş’ın yayımlanmış 17 yurt dışı, 3 yurtiçi makalesi, 15 ulusal ve uluslararası bildirisi bulunmaktadır.

İslami İlimler Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Yakup Civelek atandı.


1961 yılında Giresun’da doğan Prof. Dr. Yakup Civelek, 1984 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1981-1985 yılları arasında Diyanet İsleri Başkanlığında görev yaptı. 1985-1993 yılları arasında Aydın Kuşadası ve Diyarbakır, Kocaköy ve Ergani ilçelerinde öğretmenlik yaptı. Alanında araştırma ve ihtisas yapmak üzere, MEB tarafından 1988 ve 1991 yıllarında iki yıl süreyle, Mısır’da Kâhire Üniversitesine ve Suudi Arabistan’da Riyad Kral Suud Üniversitesi Arap Dili Enstitüsüne gönderildi. 1992 yılında Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümü’ndeki Doktora öğrenimine başladı. 1993 yılında Yüzüncü yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belâgati Anabilim Dalında araştırma görevlisi oldu. 1995 yılında doktora tezi üzerine çalışmak amacıyla bir yıl süreliğine Mısır’a gitti. “Ahmed Fâris es-Sidyâk, Hayati-Eserleri ve el-Cevâib Gazetesi” adli doktora tezini 1997 yılında tamamladı. 1998 yılında yardımcı doçent, 2005 yılında da Doçent oldu.

Kırgızistan Osh Devlet Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde, 2007-2008 öğretim yılında misafir Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 2010 yılında, 17 yıl çalıştığı Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesine naklen geçiş yaptı. Şubat 2012’e profesör unvanını aldı.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Üniversitesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.