BESYO Sonuçları Açıklandı
2013 BESYO Özel Yetenek Sınavına bu yıl 548 erkek, 161 bayan ve 49 mili sporcu olmak üzere toplam 797 aday başvurdu.

Adaylar 3-6 Eylül 2013 tarihleri arasında BESYO spor salonunda koordinasyon parkurundan oluşan yetenek sınavında yaptıkları dereceler puana çevrilerek koordinasyon dereceleri bulundu. Adayın YGS, OÖBP ve varsa alan çıkış ek puanları da eklendi ve tüm bu puanların standart sapması alınarak yerleştirme puanları bulundu.

 
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na 2013-2014 eğitim öğretim yılında; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 60 ( 31 erkek, 20 bayan, 9 milli sporcu), Antrenörlük Eğitimi (Normal Öğretim) Bölümüne 60 ( 31 erkek, 20 bayan, 9 milli sporcu), Antrenörlük Eğitimi (İkinci Öğretim) Bölümüne 60 ( 31 erkek, 20 bayan, 9 milli sporcu) kişi olmak üzere toplam 180 öğrenci alınacak.

 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat KUL, “ yetenek sınavını kazanan gençlere aldıkları başarıların ülkemize ve kendilerine hayırlı olsun diyerek, yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilere sağlıklı ve başarılı bir yıl diledi.
 
BARTIN ÜNİVERSİTESİ'nden:

Yüksekokulumuza Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Dikkatine

*
Yüksekokulumuza asıl olarak yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 11–13 Eylül 2013 (Saat 17:00’ye kadar) tarihlerinde mesai saatleri içerisinde, Yüksekokulumuzda yapılacaktır.

* Asıl aday listesinde yer alıp bu kılavuzda ilan edilen kayıt tarihlerinde kesin kayıt yaptırmayan aday, kayıt hakkından vazgeçmiş sayılır ve hiçbir şekilde kayıt hakkı talep edemez.

* Kontenjan dolmadığı takdirde 13 Eylül 2013 tarihinde yapılacak ilanlara göre yedek listeden sırayla kontenjan doluncaya kadar kayıt yapılacaktır. Yedek listede adı bulunup da belirtilen gün ve saatte başvuruda bulunmayan adaylar haklarını kaybetmiş sayılır.

* Kız ve erkek kontenjanının dolmaması halinde kontenjanlar arası geçiş yapılabilecektir.

*
Asıl aday, kayıt süresi içerisinde kesin kaydını yaptırmadığı takdirde, yerine ilk sırada bulunan yedek adaya kayıt hakkı verilecektir. Yedek aday listesinde yer alıp bu kılavuzda ilan edilen kayıt tarihlerinde kesin kayıt yaptırmayan aday, kayıt ve yedeklik hakkından vazgeçmiş sayılır ve hiçbir şekilde kayıt hakkı talep edemez. 

*
Kayıt yaptırmayan asıl adayların yerine yedek listesinden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları ise 16-17 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
 
* Aday ikinci öğretim bölümünü kazanıp kesin kayıt yaptırdıktan sonra, yedek kayıt döneminde normal öğretim bölümlerinin birisine yedekten girerse ikinci öğretim bölümüne kesin kayıt için yatırdığı harç ücreti kesinlikle geri ödenmez.

Kesin ve Yedek Kayıt Takvimi
 
Asıl adayların kesin kayıtları
11-13 Eylül 2013
Yedek adayların ilanı
13 Eylül 2013 Saat: 17:30’dan sonra
Yedek adayların kesin kayıtları
16-17 Eylül Saat:17:30’a kadar
2.yedek liste adaylarının ilanı
(Kontenjan dolmadığı takdirde)
17 Eylül 2013 Saat: 17:30’dan sonra
2. yedek liste adaylarının kesin kayıtları
18-19 Eylül 2013 Saat: 17:30’a kadar
3. yedek liste adaylarının ilanı
(Kontenjan dolmadığı takdirde)
19 Eylül 2013 17:30’dan sonra
3. yedek liste adaylarının kesin kayıtları
20 Eylül 2013 Saat: 17:30’a kadar
 
Kesin Kayıt İçin İstenen Belgeler:

1)
Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.

2)
II. Öğretim öğrencileri için katkı payının ödendiğine dair banka dekontu (Katkı payı, yeni kayıt yaptıran öğrenciler için kayıt tarihleri arasında açtırılan ve Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecek olan hesaba yatırılacaktır.),

3)
29 Yaşını doldurmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesi,

4)
12 Adet vesikalık 4,5x6 boyutunda fotoğraf.

5) 1991 ve daha eski erkek adaylar için Askerlik Beyan Formu ( Form için Tıklayın)

6)
Sağlık Kurulu Raporu (Heyet Raporu):
( Tam teşekküllü hastanelerden alınacak ve “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümlerine kayıt yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur.” ibaresi bulunacak.

ÖNEMLİ NOT:
Giriş şartlarını taşımadıkları halde yanlış bilgi vererek asıl belge veya belgeler ile kaydını yaptırmış olanların bu durumları, eğitim-öğretim süresi içerisinde ne zaman tespit edilirse edilsin, okul ile ilişkileri derhal kesilir ve haklarında kanuni işlem yapılır. Ön kayıt yaptıran adaylar kılavuzdaki tüm hükümleri kabul etmiş sayılırlar.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın ÜniversitesiBESYO
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.