Eğitim Fakültesi'nde Tanışma Toplantısı

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden yapılan açıklama:

2013 Yılı Tanışma Toplantısı Bartın Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Dekanımız Sayın Prof. Dr. Firdevs Güneş, Fakültemiz öğretim üyeleri ve öğretim elemanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sözlerine, Eğitim Fakültesi’nin gelişimin sürecine destek veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ramazan Kaplan’a teşekkür ederek başlayan Dekanımız Sayın Prof. Dr. Firdevs Güneş, Türkiye’deki üniversitelerin yaklaşık yarısında Eğitim Fakültesi bulunmadığını ve bu açıdan üç senelik geçmişiyle Fakültemizin üniversite adına bir değer olduğunu, aramıza katılan 250 yeni öğrenciyle ve büyük bir heyecanla 2013-2014 eğitim- öğretim yılına girdiklerini ve öğrenci sayımızın ek yerleştirmeyle birlikte 590’a çıkacağını belirtmiştir. Fakülte olarak en önemli amaçlarının öğrencileri çağın gerektirdiği bilgi ve beceriyle donatarak onları Türkiye’nin en iyi öğretmenleri olarak yetiştirmek olduğunu vurgulayan Sayın Dekanımız, bunun öğretim elemanları ve öğrencilerin çalışmalarıyla gerçekleşebileceğini ifade etmiştir. Sayın Prof. Dr. Firdevs Güneş, bilimsel ve sosyal etkinliklere katılmanın ve sorumluluk çerçevesinde hareket etmenin önemini vurgulayarak, konuşmalarını başarı dilekleriyle sonlandırdı.

Dekanımızın ardından Rektörümüz yaptığı konuşmada Bartın Üniversitesi’nin her geçen gün idari ve akademik anlamda gelişme gösterdiğini, 2008 yılında 2100 öğrenciyle eğitim- öğretime başlayan üniversitemizdeki öğrenci sayısının 10.000’e yaklaştığını ve birkaç sene içinde bu sayının 15.000’lere ulaşacağını öngördüklerini belirtti. Bu günün üniversitemizi yeni kazanan öğrenciler için ayrı bir anlam ifade ettiğini belirten Prof. Dr. Ramazan Kaplan öğrencilere hitaben şunları ifade etti: “Hayatınızın yeni bir evresinde yeni basamaklara tırmanmak üzere üniversitemize geldiniz. Rahatlıkla ve sevinçle ifade edebilirim ki, 2008’de kurulan üniversitemizin imajı, görüntüsü fevkalade güzeldir. Öğrencilerimizin üniversitemizi seçmesi bilinçli bir tercihtir. Bir üniversitenin yeni kurulması, üniversite geleneğinin oluşması bakımından belki bir olumsuzluk olarak görülebilir fakat artık ulaşımın ve haberleşmenin sonsuz derecede çeşitlendiği ve kolaylaştığı günümüzde bunların pek önemi kalmadı. Dünyamızda işini kim iyi yaparsa önde olan o olacaktır. Üniversitemizde sizin eğitiminiz için zevkle çalışan, mesailerini sizin için harcayan bir anne, baba şefkati ve disiplini içinde seferber eden çok ciddi bir eğitim kadromuz var.”

Bartın Üniversitesi’nin potansiyelinde Türkiye’nin 81 ilinden öğrencinin olmasını, üniversitenin sadece bölgesel anlamda çalışan ya da tercih edilen bir üniversite olmadığını göstermesi bakımından önemli olduğunu ifade eden Sayın Rektörümüz, bu durumun üniversite ruhuna, yapısına ve gelişmesine de uygun olduğunu belirtmiştir. Öğrencilere de düşen bazı görevler var olduğunu ve öğrencilerin işlerini ciddiye almaları gerektiğini vurgulayan Sayın Rektörümüz, sözlerini yeni kampüse ilişkin bilgiler vererek tamamladı.

Program kapsamında Fakültemizin idari, akademik yapısı tanıtıldı ve öğrencilere üniversite imkan ve hizmetleri hakkında bilgi verildi. Eğitim Bilimleri Bölümü Başkanı Sayın Doç. Dr. Nuriye Semerci, İlköğretim Bölümü Başkanı Sayın Yrd. Doç. Dr. Fatma Ünal ve Türkçe Eğitimi Bölümü Başkanı Sayın Yrd. Doç. Dr. Sedat Balyemez bölümlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bölüm başkanlarının konuşmalarının ardından Fakültemizde yerleşen öğrencilerden her anabilim dalından bir öğrenci kürsüye gelerek düşüncelerini paylaştı.

Programda, Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Sayın Reha Sarıkaya ve Resim- İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Sayın Hüseyin Uysal tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanı Sayın Hüseyin Göl kütüphane hizmetlerine ve olanaklarına değindi.

Öğrenci İşleri Daire Başkanı Sn. Yusuf Türkay da öğrenci bilgi sistemi, Farabi, Erasmus ve Mevlana programları, ders geçme sistemi, öğrenci kimliği ve e-posta hizmeti ile ilgili olarak yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Bartın Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Sn. Halil İbrahim Yıldız’ın kampüsteki yaşam, ulaşım, barınma imkanları ve yemekhane hizmetlerine ilişkin yaptığı konuşmalarının ardından psikolog Sayın Şenay Çakır da Mediko- Sosyal Merkezi’nin hizmetlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Programın düzenlenmesine katkı sağlayan Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatma Ünal, Yrd. Doç. Dr. Özge Gün, Yrd. Doç. Dr. Sinem Tarhan, Arş. Gör. Hasan Basri Kansızoğlu, Arş. Gör. Barış Çukurbaşı ve Arş. Gör. Fitnat Gürgil’e teşekkür ederiz.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.