Evlilik ve Aile Danışmanlığı Sertifika Programı
Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen Evlilik ve Aile Danışmanlığı Sertifika Programı 22 Mart'ta başlıyor. Toplam 450 saat sürecek program 30 Mart'ta sona erecek.

Programın amacı; Evlilik ve Aile Danışmanlığı mesleğinin gerektirdiği bilgi, beceri ve özelliklere sahip, çevresiyleetkili iletişim kuran, iş birliği yapan, girişimci ve sorun çözen, sorumluluk sahibi, başta Bartın ili ve çevresi  olmak üzere Ülkemizde aile sistemini ve yapısını analiz edebilen, bu alanın yaklaşım, yöntem ve tekniklerini temel alarak çalışabilen evlilik ve aile danışmanlarını yetiştirmek.

DERS VEYA KONULAR; AİLE KURMA SÜRECİ, AİLE DANIŞMANLIĞI, BİLİMSEL TEMELLER, AİLE İÇİ İLETİŞİM, EVLİLİKTE CİNSELLİK VE ÜREME SAĞLIĞI, ANA BABALIK, AİLE İÇİ ŞİDDET VE YARDIM ALMA, ALAN ÇALIŞMALARI SÜPERVİZYON,  DEĞERLENDİRME, UYGULAMALI EĞİTİM
 
 
Programın Adı:
 
Evlilik ve Aile Danışmanlığı Sertifika Programı
 
 
 
Programın Amacı
(Eğitim Sonunda Hedeflenen Kazanımlar) :
 
 
Evlilik ve Aile Danışmanlığı mesleğinin gerektirdiği bilgi, beceri ve özelliklere sahip, çevresiyleetkili iletişim kuran, iş birliği yapan, girişimci ve sorun çözen, sorumluluk sahibi, başta Bartın ili ve çevresi  olmak üzere Ülkemizde aile sistemini ve yapısını analiz edebilen, bu alanın yaklaşım, yöntem ve tekniklerini temel alarak çalışabilen evlilik ve aile danışmanlarını yetiştirmektir.
 
Programın Süresi (Saat/Hafta/Ay):
Eğitim 300 saati teorik, 120 saati uygulamalı ve 30 saati de süpervizyon olmak üzere toplam 450 saat / 15 hafta/ 3 ay
 
Programın Hedef Kitlesi
(Yaş Grubu, Eğitim Düzeyi vb.) :
04/ 9/2012 tarih ve 28401 sayılı “ Gerçek Kişiler Ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliği” gereğince;
Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik ve Çocuk Gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar.
 
Eğitim Gün ve Saatleri
 
 Cuma: 13.30- 17.30 Cumartesi- Pazar : 08.30-17.30
 
Programa Alınacak Öğrenci Sayısı:
40 kişi
Programın Yapılacağı Yer
 
Bartın Üniversitesi Ağdacı Kampüsü
(Derslikler ve Konferans Salonu)
 
Başarı Sertifikası Kazanma Koşulları:
 
 
( X ) Sınav Yapılacak      ( ) Sınav Yapılmayacak
( X ) Devam Zorunluluğu: % 70 (Toplam Sürenin)
 
 
Katılım Belgesi Alma Koşulları:
 
 
( X ) Devam Zorunluluğu: % 70 (Toplam Sürenin)
( X )   Sınavda başarılı olma
 


iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.