Ortaokullar Arası Matematik Yarışması

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden yapılan açıklama:

egitim.bartin.edu.tr/yarisma adresinde yarışma için bir internet sitesi hazırlanmıştır. iletişim için yarisma@bartin.edu.tr adresi kullanılacaktır.

1.AMAÇ

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 2013 Ortaokullar Arası Matematik Yarışmasının düzenlenme amacı, Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalında okuyan ilköğretim matematik öğretmen adaylarında matematik yarışmaları ve matematik olimpiyatlarına farkındalık yaratmak, ortaokul öğrencilerine matematiği sevdirmek ve ortaokul öğrencilerinin matematiğe, matematik yarışmalarına ve olimpiyatlarına olan ilgilerini arttırmaktır. Bunun yanında, matematik öğretmenlerimizin deneyimlerini fakültemiz bünyesindeki ilköğretim matematik öğretmeni adaylarıyla paylaşmalarına olanak sağlayacak bir ortam oluşturmaktır.

2.BAŞVURU

Yarışmaya, Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan, her sınıf düzeyinde 1 asil ve 1 yedek olmak üzere 2 öğrenci katılabilecektir. Asil öğrencinin sınava girmemesi durumunda yedek öğrenci sınava alınacaktır. Başvurular http://egitim.bartin.edu.tr/yarisma adresinden yapılabilecektir.

3.YARIŞMA

Yarışma iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama çoktan seçmeli 25 sorudan oluşmaktadır. Bu aşamada başarılı olan ilk 10 ortaokul öğrencisi ikinci aşamaya katılmaya hak kazanacaktır. İkinci aşama 10 klasik sorudan oluşmaktadır. I. ve II. Aşama Sınav Sonuçları http://egitim.bartin.edu.tr/yarisma adresinden duyurulacaktır.

I. Aşama Sınavının sonuçlarına göre yapılacak olan sıralamada ilk 10’da aynı sırayı birden fazla öğrenci paylaşırsa tüm öğrenciler II. Aşama Sınavına girecektir. Okullar, II. Aşama Sınavına I. Aşama Sınavında okulu temsil eden öğrenci ile katılacaktır.
Yarışmaya katılacak öğrenciler, nüfus cüzdanları ve fotoğraflı öğrenci belgeleri ile sınava girecektir.

Yarışma takvimi aşağıdaki tablodaki gibidir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Jüri Üyelerinin Başvuru Tarihleri 7 Ocak 2013 – 22 Şubat 2013 mesai bitimine kadar
Jüri Üyelerinin Duyurulması 1 Mart 2013
Okulların Başvuru Tarihleri 7 Ocak 2013 – 22 Şubat 2013 mesai bitimine kadar
I. Aşama Sınavı 17 Mart 2013 saat 10:00’da
I. Aşamanın Sınav Sonuçlarının Açıklanması 20 Mart 2013
II. Aşama Sınavı 21 Nisan 2013 saat 10:00’da
II. Aşamanın Sınavı Sonuçlarının Açıklanması 24 Nisan 2013
Ödül Töreni 14 Mayıs 2013 saat 14:00’te

Yarışmanın I. ve II. Aşama Sınavı Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi dersliklerinde yapılacaktır. Ödül töreni 14 Mayıs 2013 tarihinde Bartın Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

5. YARIŞMA YÜRÜTME KURULU

Başkan : Prof.Dr.Firdevs GÜNEŞ
Başkan Yardımcısı : Yrd.Doç.Dr. Ayşe Derya IŞIK Başkan Yardımcısı : Yrd.Doç.Dr.Aysun Nüket ELÇİ Üye : Arş.Gör. Seçil Eda KARTAL Üye : Arş.Gör.Ahmet Volkan YÜZÜAK Üye : Arş.Gör.Fatma Gizem KARAOĞLAN YILMAZ Üye : Arş. Gör. Barış ÇUKURBAŞI Üye : Arş. Gör. Hasan Basri KANSIZOĞLU

6. YARIŞMA JÜRİSİ

Yarışma jürisi her sınıf düzeyinde Bartın İli ortaokullarında çalışan 2 matematik öğretmeni ve Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerden seçilecek 2 ilköğretim matematik öğretmen adayı olmak üzere dört kişiden oluşmaktadır.
Yarışma jürisinde görev almak isteyen öğretmenler 7 Ocak 2013 – 22 Şubat 2013 tarihleri arasında http://egitim.bartin.edu.tr/yarisma adresindeki Öğretmen Bilgi Formu’nu doldurarak başvurabilirler.
Jüri üyeleri Yarışma Yürütme Kurulu tarafından belirlenerek 1 Mart 2013 tarihinde http://egitim.bartin.edu.tr/yarisma adresinden duyurulacaktır.

Barış Çukurbaşı

Bartın University, Faculty of Education
Department of Computer Education and Instructional Technology, Research Assistant.

bcukurbasi@bartin.edu.tr

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.