Şampiyonlar Ödüllerini Aldı

Şampiyon Satranççılar Ödüllerini Aldı

Kuzey ‘in İncileri isimli proje etkinlikleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren öğrenciler ile düzenlenen satranç kursunu başarı ile bitiren öğrenciler düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından ‘’Geleceğiniz, Geleceğimizdir.’’ sloganı ile hazırlanarak Bartın Valilik Makamının da uygun görüşleri ile Bartın il merkezi ve ilçelerinde yürütülmeye başlanan Kuzey ‘in İncileri isimli proje ilk günkü çoşkusu ile yürütülmeye devam ediyor. Bilindiği gibi “Kuzeyin İncileri”  isimli proje Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca koordineli olarak yürütülen “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı”(ÇOGEP) kapsamında hazırlanarak ÇOGEP Değerlendirme Kurulu tarafından kabul 177 .000 T.L. ‘lik bir bütçe ile kabul edilmişti.

Kuzeyin İncileri isimli proje Bartın  İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülmekte. Bartın İli ve İlçelerinde büyük bir coşku ile yürütülmesine devam edilen  proje etkinleri kapsamında düzenlenen satranç kursunu başarı ile bitiren kursiyerler ile düzenlenen turnuvada dereceye giren öğrenciler için Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ‘nde  bir tören düzenlendi. Düzenlenen törene Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet ERDEMİR, Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tekin AKTEMUR, İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar DEMİR ile kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İsa AYDOĞDU, düzenlenmiş olan satranç kursuna büyük bir ilgi duyarak katılım sağlayan gözlerinden parlayan ışığın hiç sönmemesini ve başarılarının artarak devam etmesini istediğini dile getirdi. AYDOĞDU yaptığı konuşmada şöyle dedi: Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Jandarma Komutanım, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın Değerli Yöneticileri, Değerli Misafirlerimiz,  Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrenciler, Değerli Mesai Arkadaşlarım,  Basınımızın Güzide Mensupları, Kuzey’in İncileri isimli projemiz etkinlikleri kapsamında düzenlenen Satranç Kursu ve Turnuvası Ödül Töreni için toplanmış bulunmaktayız.  Sözlerime başlarken; bizleri yalnız bırakmayan siz kıymetli misafirlerimize şahsım ve teşkilatım adına hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün burada 10 farklı ortaokul ve dengi okulumuzda düzenlenen satranç kurslarımızı başarı ile tamamlayan 100 kursiyer öğrencimize madalyaları, yine düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren 5 kursiyer öğrencimize  hediyeleri takdim edilecektir. Bilindiği gibi “Kuzey ‘in İncileri”  isimli projemiz, Bartın Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından “Geleceğiniz, Geleceğimizdir’’ sloganı ile hazırlanarak Bartın Valilik Makamının uygun görüşleriyle İlimiz Merkez ve İlçelerinde yürütülmektedir. “Kuzeyin İncileri” isimli projemiz Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca yürütülmekte olan “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” (ÇOGEB) kapsamında hazırlanmış ve uygulamaya konulmuştur. Projemizin yaklaşık maliyeti 177.000 TL olarak ön görülmektedir. Projemiz;  -Milli Eğitim Müdürlüğü,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülmektedir. Projemiz etkinlikleri arasında: Çanakkale ve İstanbul Gezileri, Sinema Şenliği, Piknik Şöleni, Uçurtma Şenliği, Satranç Kursu ve Turnuvası, Kitap Okuma Şenliği, Gibi çeşitli etkinlikler bulunmaktadır. Bu proje kapsamında öğrencilerimizin eğitim-öğretiminde farkındalık yaratabilmek, toplum için önemli bireyler olduklarını hissettirmek ve zihinlerinde yeni ufuklar açabilmeyi arzu ettik. Bizim için böylesine anlamlı bir etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan, başta Sayın Valim olmak üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarının değerli yöneticilerine şükranlarımı arz ederim.

Bartın İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU, Kuzey ‘in İncileri isimli projenin yürütülmesi esnasında yoğun gayret gösteren  satranç kurslarının düzenlendiği okulların müdürlerine, kurslardaki eğitici öğretmenlere ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeline teşekkür etti.

Düzenlenen ödül töreninde  satranç kurslarını başarı ile tamamlayan  100 kursiyer öğrenciye madalyaları takdim edildi. Ayrıca  düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren 5 öğrenciye sırasıyla; Tablet Bilgisayar, Bisiklet, Fotoğraf Makinesi, Kol Saati, MP  5 Müzik Çalar ödül olarak takdim edildi. Ödül töreni yapılan ikramların ardından çektirilen aile fotoğrafı ile sona erdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
SatrançKuzey
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.