Tesislerin 2011 yılı tarifeleri belli oldu

BARTIN İL İZCİ KURULU BAŞKANI ZAFER KISA: “2011 YILI TESİSLERDEN YARARLANMA TARİFELERİ BELLİ OLDU”

İl İzci Kurulu Başkanı Zafer Kısa yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bilindiği üzere başkanlığımız 3797 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının teşkilat ve görevleri hakkındaki kanunun 25. Maddesi uyarınca, bakanlığımıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yapılan, beden eğitimi, spor, izcilik ile sosyal ve kültürel içerikli etkinlikleri yürütmekle görevlendirilmiştir. Söz konusu bu etkinliklerin bir bölümü, halen sayıları on beş olan ve bakanlığımıza bağlı olarak hizmetlerini sürdüren Gençlik ve Eğitim Tesislerinde gerçekleştirilmektedir. Bu tesislerin yönetimi ve işletilmesiyle ilgili tüm hususlar 07.01.1997 tarih ve 22870 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ve halen yürürlükte bulunan “Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri Yönetmeliğinde” belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda yapılmaktadır. Bu kapsamda ilgili yönetmeliğin 15. Maddesinde tesislerin gelir kaynakları belirtilmiş olup, en önemli gelir kaynakları arasında yer alan ve tesislerden yararlanan katılımcılardan alınan barınma ve beslenme ücretlerinin her yıl olduğu gibi, günün ekonomik koşullarının da göz önüne alınarak yeniden belirlendi. Konuyla ilgili olarak, Maliye Bakanlığınca her yıl belirlenen ve en son 17 Ocak 2010 tarih ve 27465 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Kamuya ait Sosyal Tesislerde” yıl içerisinde katılımcılardan alınacak olan barınma ve beslenme ücretlerinin alt ve üst sınırlarını belirleyen ilgili tebliğde belirtilen hususlara riayet edilmiştir” diye konuştu.

TARİFELER YILLIK OLARAK YAPILIYOR

Kısa, “Bu amaçla bakanlığımıza bağlı bulunan Gençlik ve Eğitim Tesislerinde 2011 yılı içerisinde uygulanacak olan konaklama beslenme ücretleri yeniden değerlendirilecek. Bakanlığımıza bağlı Gençlik ve Eğitim Tesislerinde, başkanlığımızın yıllık faaliyetleri kapsamında yer alan, beden eğitimi, spor, izcilik ve sosyal etkinliklere katılan ve görev onayları bulunan öğrenci ve idarecilerden kişi başına 5.00 TL barınma ücreti, barınma ve beslenmenin birlikte olması halinde ise kişi başına günlük 18.50 TL alınmasını, yine başkanlığımızın yıllık programları kapsamında yer almayan ve komşu iller tarafından gerçekleştirilecek mahalli ve bölgesel izcilik etkinliklerine katılan izcilerden kişi başına günlük 6.00 TL barınma ücreti, barınma ve beslenmenin birlikte olması halinde ise günlük 20.00 TL alınması planlanmıştır. Dolayısıyla yine Bakanlığımız yıllık faaliyet programı kapsamında, gerekse de kapsam dışında, tesislerin bahçe ve açık alanlarda çadırlı kamp yapan izcilerden kişi başına günlük 3.00 TL barınma ücreti, barınma ve beslenmenin birlikte olması halinde ise günlük 18.50 TL alınması planlandı. Hizmet içi eğitim dairesi başkanlığı ile koordineli olarak düzenlenen lider yetiştirme kursları ve diğer kurs ve seminerlere katılanlardan kişi başına günlük 5.00 TL barınma ücreti, barınma ve beslenmenin birlikte olması halinde ise kişi başına günlük 18.50 TL alınması ve hizmet içi eğitim dairesi başkanlığı ile başkanlığımız diğer hizmet birimleriyle koordineli olarak gerçekleştirdiği kurs, seminer ve benzeri etkinliklerde ise katılımcılardan günlük 10.00 TL barınma, barınma ve beslenmenin birlikte olması halinde ise günlük 25.00 TL alınması karara bağlanmıştır. İlimizden de il dışına bakanlığımız tesislerinden kurs, seminer ve benzeri faaliyetlere gidiliyor” şeklinde konuştu.  

N.Aydemir

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.