Üniversitelileri Rahatsız Edenlere Ceza

Bartın Valiliği, Bartın Üniversitesi ve öğrenci yurtları çevresinde rahatsızlık veren şahıslara para cezası uygulanacağını açıkladı.

İşte o karar:

KARAR TARİHİ : 16/09/2014

KARAR SAYISI : 1351

KONUSU : Bartın Üniversitesi ve Öğrenci Yurtları Çevresinde Rahatsızlık Veren Şahısların Men Edilmesi

AMAÇ

Madde 1- Bartın ilindeki Bartın Üniversitesi, Bartın Meslek Yüksek Okulu ile öğrencilerin barındığı öğrenci yurtları önlerinde/çevresinde okul ve yurtla ilgisi olmayan şahısların veya grupların hal ve hareketleriyle öğrencileri rahatsız ederek eğitim-öğretimin ve öğrencilerin barınmalarının huzur ve sükûnet içinde yapılmasına engel olmalarının önlenmesi amacını taşımaktadır.

KAPSAM

Madde 2- Bartın ilindeki Bartın Üniversitesi, Bartın Meslek Yüksek Okulu ile öğrencilerin barındığı öğrenci yurtlan önlerinde/çevresinde okul ve yurtla ilgisi olmayan şahısların veya grupların hal ve hareketleriyle öğrencileri rahatsız ederek eğitim-öğretimin ve öğrencilerin barınmalarının huzur ve sükûnet içinde yapılmasına engel olmalarının önlenmesi için yapılan bu idari düzenlemeye uymayanlara verilecek idari para cezalarının uygulanmasını kapsar.

DAYANAK

Madde 3- Bu karar;

a) Anayasanın 58 maddesi

b) 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu

c) 5326 sayılı Kabahatler Kanunu

d) İçişleri Bakanlığının 2013/40 sayılı Genelgesi hükümleri uyarınca hazırlanmıştır.

GENEL ESASLAR

Madde 4- Bu kapsamda aşağıda belirtilen tedbirler alınmıştır.

a) Kişilerin veya gurupların Bartın Üniversitesi, Bartın Meslek Yüksek Okulu ile öğrencilerin barındığı öğrenci yurtları önlerinde veya 100 metre yakın çevresinde yaptıkları hal ve hareketlerle eğitim-öğretimin veya öğrencilerin barınmasının huzur ve sükûn içinde yapılmasına engel olmaları yasaklanmıştır.

b) Öğrencilerin eğitim-öğretim veya barınmaları faaliyetlerini olumsuz etkileyecek kişilere, okul/yurt idarecileri, öğretmenler, özel güvenlik görevlileri veya kolluk kuvvetlerince yapılacak açık ve anlaşılır ikazlara rağmen bu kişi ya da kişilerin aynı tutum ve davranışlara devam etmeleri halinde kolluk görevlilerince idari yaptırım kararı uygulanacaktır.

CEZAİ HÜKÜMLER

Madde 5- Bu karara uymayanlar hakkında; eylemleri ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C ve 66. maddeleri uyarınca; 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 32. maddesi kapsamında idari para cezası verilir.

YÜRÜRLÜLÜK

Madde 6 - Bu karar, onay tarihinden itibaren yürürlüğe girer. Ancak, basın-yayın ve internet yoluyla halka duyurulmasından sonra uygulamaya başlanır.

YÜRÜTME

Madde 7- Bu kararı Bartın Valiliği yürütür.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Bartın Üniversitesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bahadır eken 4 yıl önce

öğrenci yurtlarının çevresine şahinleri sokmamak lazım . adamlar 20 liralık gaz alıp,gecenin bir yarısı son ses müzik ile insanları rahatsız eden ve bundan zevk alan psikolojileri bozuk şahıslar topluluğu...

Avatar
necati 4 yıl önce

Gelmeseler sanki uyuyacan :)