Yeşilyurt İzcilerin Yemin Törenine Katıldı

Törende Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, Milli Eğitim Şube Müdürü Maksut Eratik ve İl İzci Kurulu Başkanı Zafer Kısa, il izci yönetim kurulu üyeleri izcileri mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar. Gerçekleştirilen yemin töreni sonrasında izciler hazırladıkları etkinlikleri izleyicilerle paylaştılar. Gazi İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Kartal yaptığı konuşmada sofsal faaliyetlerin öğrenciler için önemli bir çalışma olduğunu ifade etti. Kartal, “İzcilik çalışmaları çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması noktasında önemsenmesi gereken bir faaliyettir. Bu nedenledir ki, izcilik çalışmalarına her zaman okul yönetimi olarak destekliyoruz. İzcilik faaliyetleri arasında yaratıcı, yapıcı çalışmalar yer almaktadır. Çocuklarımız düşünerek, el becerilerini geliştirerek ve kendilerini öz güvenini artırarak bu tür faaliyetlere benimsemektedirler” dedi.

MÜDÜR YEŞİLYURT: ‘İZCİLİK FAALİYETLERİNİ ÖNEMSİYORUZ’

Gazi İlköğretim Okulu Yavrukurt İzcilerinin yemin törenine katılan İl milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt izcilik çalışmalarını Türk Milli Eğitimi olarak önemsediklerini belirtti. Yeşilyurt konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda izcilik faaliyetleri evrensel bir çalışmadır. Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığınca ülkemizde desteklenen izcilik faaliyetlerinden bugün Gazi İlköğretim Okulu Yavrukurt İzcilerimizin yemin töreninde bir arada bulunuyoruz. Bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak izcilik çalışmalarına her zaman ve her bakımdan desteklerimizi sürdürüyoruz. Bugün burada 25 izcimizin adaylık süreci tamamlanıyor ve yemin töreniyle artık gerçek manada izci oluyorlar. Artık bu çocuklarımıza önemli görevler düşüyorlar. Çünkü izciler her zaman toplumumuza örnek olmuşlardır. İzci okulunda, evinde, arkadaşlarının yanında ve toplumda hal ve hareketiyle, çevreye, insana verdiği önemle, çalışkanlığıyla örnek teşkil etmektedir. İzcilik çalışmaları ve izcilerin üstlendiği görev elbette kolay değildir. İzcilerimizi bugünlere getiren çalışmalarda büyük önem veren izci liderlerimize, izcilerimizin ailelerine ve okul yönetimimize teşekkür ediyorum. İzcilerimiz il genelinde yaptıkları program doğrultusundaki etkinliklere bizlerde katılıyoruz. İzcilik aynı zamanda bireyin üretken olmasını sağlar. İzcilik faaliyetleri gençlerimizi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunması noktasında da faydalı bir faaliyettir. Çocuklarımız kamplara veya bir etkinliğe gittiklerinde paylaşmayı öğreniyorlar. Paylaşmak güzeldir. Bu nedenle de bakanlığımızın talimatları doğrultusunda her okulumuzda en az bir izci ünitesi açılması noktasında çalışmalarımıza hız vermekteyiz. Okul yönetimimize,il izci kurulu başkanıma, izci liderlerime ve izcilerime yaptıkları anlamlı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.Tekrar izcilerimizin yemin törenini kutluyoruz ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

İZCİLİKTE YAPARAK VE YAŞAYARAK ÖĞRENME ESASTIR

Gazi İlköğretim Okulu Yavrukurt İzcileri yemin töreninde konuşmasını gerçekleştiren Bartın İl İzci Kurulu Başkanı Zafer Kısa konuşmasında izciliğin öneminde bahsetti. Kısa konuşmasına şu şekilde sürdürdü: “Sayın Milli Eğitim Müdürüm, Şube Müdürüm, Sayın Okul Müdürüm, Saygıdeğer İzci Liderlerim, Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili İzciler Gazi İlköğretim Okulu yavrukurt izcilerimizin yemin törenine hoş geldiniz. İzcilik ateşini söndürmeyerek başkalarının da izcilik ateşiyle yanmasına öncülük eden izci liderlerimle izci öğrencilerimle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. İzcilik dil din ırk ayrımı gözetmeksizin yapılan üniformalı gençlik hareketidir. İzcilik sorumluluk sahibi bir insan olarak yetişmek, başkalarına yardımcı olmayı öğrenmektir. İzcilik iyi vatandaş yetiştirmeyi amaçladığından Milli, iyi insan yetiştirmeyi amaçladığından ise küresel bir olaydır. Kişinin eğitimi bedenen ve fikren olduğu kadar ahlaken de önem taşır. Bu nedenle izcilik ahlak eğitiminde de aktif bir metot olarak kabul edilir. Kıymetli veliler,
Çocuklarımız bizim en önemli enerji kaynağımız. Öğrencilerimiz için yapılacak her türlü hizmetin geleceğimizi inşa etme olduğu bilinci içerisindeyiz. Bunun için okullarda öğrenim gören öğrencilerimizin izci olması toplumda iyi insanların çoğalması, İyilik yapanların sayısının artması demektir. Bu nedenle çocuklarımızı izciliğe yönlendirelim ki toplumumuzda iyilik yapanların sayısı artsın” şeklinde ifadeler kullandı.

AMACIMIZ İZCİLİK FAALİYETLERİNİ ARTIRMAKTIR

Başkan Kısa, “Sevgili izciler, İzcilik geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza hayatınızın gelecek aşamalarına hazırlayarak hem bedenen hem de fikren medeni insan olmanızı sağlayacaktır. İzcilik sizlere yardımlaşmayı paylaşmayı karşılıksız iyilik yapmayı öğretecektir. Bartın da yürütülen izcilik faaliyetlerini Sizlerle birlikte bayram izciliği olmaktan çıkarıp yapıcı yardımcı çevreci izcilik faaliyeti haline getirecek olduğunuz için siz izcilerimi kutluyorum. Saygıdeğer Misafirler, İzcilikte yaparak yaşayarak öğrenme esastır. Çünkü izcilik öğrenilmez yaşanır. Bu duygu ve düşüncelerle bizim her zaman yanımızda olan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı Ali Yeşilyurt’a, Şube Müdürümüz Maksut Eratik’e, Öğrencilerimizin izci olmasına vesile olan Okul Müdürümüz Hasan KARTAL beye, İzci liderim Ömer Deniz Aydoğan’a ve değerli velilerime teşekkür ediyorum. İzcilik ailesi içine yeni giren Gazi İlköğretim Okulu izcilerine hoş geldiniz diyor, camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

N.Aydemir

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.