Yurt Çevresinde Rahatsızlık Verenlere Ceza

Bartın Üniversitesi ve bağlı yurt çevrelerinde rahatsızlık verenlere cezai işlem uygulanacak.

İşte Bartın Valiliği'nce alınan karar:

Konu: Okul ve Yurt Çevresinde Rahatsızlık Veren Şahısların Men Edilmesi

Madde 1- Bartın ilindeki    Bartın Üniversitesi, Bartın Meslek    Yüksek    Okulu,    KYK    Bartın Yurt Müdürlüğü, KYK Oruç    Reis Yurt Müdürlüğü ile KYK    Çeşm-i    Cihan    Yurt    Müdürlüğü önlerinde/çevresinde okulla/yurtla ilgisi olmayan şahısların veya grupların öğrencileri rahatsız edecek hal ve hareketleriyle eğitim ve öğretimin huzur ve sükûnet içinde yapılmasına engel olmalarının önlenmesi amacını taşımaktadır.

Madde 2- Bartın ilindeki    Bartın Üniversitesi, Bartın Meslek    Yüksek    Okulu,    KYK    Bartın Yurt Müdürlüğü, KYK Oruç    Reis Yurt Müdürlüğü ile KYK    Çeşm-i    Cihan    Yurt    Müdürlüğü önlerinde/çevresinde okulla/yurtla ilgisi olmayan şahısların veya grupların hal ve hareketleriyle öğrencileri rahatsız ederek eğitim ve öğretimin huzur ve sükûnet içinde yapılmasına engel olmalarının önlenmesi için yapılan bu idari düzenlemeye uymayanlara verilecek idari para cezalarının uygulanmasını kapsar.

Madde 3- Bu karar a) Anayasanın 58 maddesi b) 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu c) 5326 sayılı Kabahatler Kanunu d) İçişleri Bakanlığının 2013/40 sayılı Genelgesi hükümleri uyannca hazırlanmıştır.

Madde 4- Bu kapsamda aşağıda belirtilen tedbirler alınmıştır.

Kişilerin veya gurupların okul ve/veya Yurt önlerinde veya okulun ve/veya yurdun 100 metre yakın çevresinde yaptıkları hal ve hareketlerle eğitim ve öğretimin huzur ve sükûn içinde yapılmasına engel olmaları yasaklanmıştır.

Devam etmekte olan eğitim ve öğretim faaliyetlerini olumsuz etkileyecek kişilere, okul ve/veya yurt idarecileri, öğretmenler veya kolluk kuvvetlerince yapılacak açık ve anlaşılır ikazlara rağmen bu kişi ya da kişilerin aynı tutum ve davranışlara devam etmeleri halinde kolluk görevlilerince idari yaptırım kararı uygulanacaktır.

Madde 5- Bu karara uymayanlar hakkında; eylemleri ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C ve 66. maddeleri uyarınca; 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 32. maddesi uyannca idari para cezası verilir.

Madde 6 - Bu karar, onay tarihinden itibaren yürürlüğe girer. Ancak, basın-yayın ve internet yoluyla halka duyurulmasından sonra uygulamaya başlanır.

Madde 7- Bu kararı Bartın Valiliği yürütür.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Bartın Üniversitesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ne alaka 3 yıl önce

Yurt etrafında kimsenin olma şansı yok üniversite güvenliği sivil girişe izin vermiyor zaten üniversiteye. Kararın alınma amacı ne.

Avatar
Zekeriya ÖZLİMAN 3 yıl önce

bartın ilinde arkası kuvvetli,ensesi kalın kişiler,sanki bu şehir babalarının malıymış gibi kaldırımları arabalarıyla,satılık mallarıyla,masa ve sandalyeleriyle işgal etmektedirler. halkımız ise bu duruma hiç ses çıkarmamaktadır. bu şahıslara yetkililer de ses çıkarmamaktadırlar ve görevlerini yerine getirmedikleri için suç işlemektedirler. kısaca bu kent benim için huzurlu değil,huzurlu olmak istiyorsan bazıları gibi duyarsız olacaksın.