2018 Bütçesi 1Milyon 800 Bin Fazla Verdi

Bartın İl Genel Meclisi 2018 yılını Olağanüstü toplantıyla sonlandırdı.

1 gündemle Olağanüstü toplanan İl Genel Meclisi İl Genel Meclis Üyeleri Hikmet Özdilkural, İrfan Ekmekçi, Mustafa Güney, Murat ERFINDIK, Sefai Dikyurt, Recep Regaip Bayraktar, Şevket Aydıroğlu , Hasan Karakurt, Ercan Uyan ve Orhan Çaça’nın katılımı ile İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında toplandı.

Gündem maddelerine geçmeden önce olağanüstü meclis toplantısı hakkında meclis üyelerine bilgi veren Başkan Dursun şunları ifade etti: Kasım ayı içerisinde 20 gün süren meclis çalışmalarıyla 2019 mali yılı bütçesinin 47.000.000,00 TL olarak belirlediklerini söyleyen Dursun ortaya konan bütçeyle Bartın’ın önceliklerini dikkate alan bir çalışmayı ortaya koyduklarını, yapılan çalışma programlarıyla ulaşımdan eğitime tarımdan turizme spor yatırımlarından yine sağlık yatırımlarına kadar kısaca her alanın desteklendiğini söyledi.

Bütçelerin tahmini gelirlerin ortaya konmasıyla hazırlandığını belirten Başkan Dursun, 2018 yılı tahmini bütçesinin 43.600.000,00 TL olarak belirlendiğini ancak yıl sonu itibarıyla gelir gerçekleşmesinin 45.400.000,00 TL olarak gerçekleştiğini o nedenle 1.800.000,00 TL bütçe fazlası veren bir yılı yaşadıklarını söyledi. 1.800.000,00 TL bütçe fazlasının 2018 yılı gelirleri açısından son derece sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti.

Yasa gereği yılı içerisinde oluşan bütçe fazlalığının ek programlarla yatırıma dönüştürülmesi gerektiğini söyleyen Dursun bugün olağanüstü meclis toplantımızın en önemli gündemi olan ek bütçenin mecliste görüşülerek karara bağlanacağını söyledi.

Ardından gündem maddesinin görüşülmesine geçen İl Genel Meclisi Başkanı Dursun, 2018 Malı Yılı Ek Ödenek Verilmesi ile ilgili dosyayı okuttu. Dosya ile ilgili açıklamalarda bulunarak dosyanın Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesini işarı oylara sundu. Havalesi kabul edilen dosya için Meclise ara verilerek Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi. Komisyon raporunun hazırlanmasının ardından komisyon raporu meclisin 2. Gündeminde yerini alarak rapor okutuldu. Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı olan İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun Komisyon Raporunun içeriği ile ilgili yaptığı açıklamasında 1.800.000.,00 Tl lik fazla veren ödeneğin 1.550.000,00 TL sinin kilitli parke taşı ve beton tesisine aktarılması, 250.000,00 TL sinin de personel mesai giderlerine verilmesi komisyonun önerisidir dedi.

Kilitli parke taşı ve beton santralinin Bartın’ın kırsalı için önemli olduğunu belirten Dursun 2018 yılında faaliyete geçirdikleri tesis ile yaklaşık 6 aylık zaman diliminde yapılan imalat ve uygulamalar ile çok önemli başarılara imza attıklarını o nedenle kuruluşundan sonra 6 ay gibi kısa bir sürede yaklaşık 60 bin metre kare kilitli parke taşı ve 25 bin metreyi aşan beton yol çalışmasını köylerimize kazandırılmasına katkı sağlayan beton santralinin 2019 yılında da desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Meclis Başkanının açıklamalarının ardından komisyon raporu meclisin oylarına sunularak karara bağlandı.

Gündemin sonunda Başkan Dursun yılın son günlerinde gerçekleştirilen olağanüstü toplantıda karara bağlanan 2018 Mali yılı Ek Gider Bütçesinin hayırlı olmasını dileyerek toplantıya katılan meclis üyelerine meclis çalışmalarında göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Kenan Dursun
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.