BAKKA'dan 2011 Yılı Proje Teklif Çağrısı Duyurusu

BAKKA'nın duyrusu:

Proje Teklif Çağrısı, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının bölge kaynaklarının etkin kullanımını sağlayarak yerel potansiyeli harekete geçirmek suretiyle bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürülebilirliğini sağlamak ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak amacı ile kullandığı önemli araçlardan biridir. 2011 Yılı Proje Teklif Çağrısının amacı, Ajansın faaliyet alanı olan Zonguldak, Karabük, Bartın İllerinde sürdürülebilir ekonomik ve sosyal kalkınmayı sağlamaya ve istihdamın arttırılmasına katkıda bulunmaktır.

2011 Yılı Mali Destek Programları, ilgili taraflardan gelen talepler, görüşler ve geri beslemeler, bölgedeki Ticaret ve Sanayi Odaları ve Kalkınma Kurulu’nun tavsiyeleri ışığında Yönetim Kurulunca kararlaştırılmış ve Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

KOBİ Mali Destek Programının amacı, Zonguldak, Karabük, Bartın İllerinde imalata dayalı sektörlerde ve turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin mali ve teknik kapasiteleri ile rekabet güçlerinin çevreye duyarlı bir şekilde geliştirilerek, bölgede yenilikçi teknolojilerin kullanımının ve istihdam olanaklarının arttırılmasıdır.

2011 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programının amacı ise, bölgede engellileri, kadınları ve genç işsizleri de gözeterek sosyal sermayenin ekonomik ve sosyal hayata katılımını sağlamak ve bölge kültürünü yansıtacak faaliyetleri desteklemektir.

2011 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde finanse edilen projelerin sunulması, seçilmesi ve uygulanması ile ilgili kurallar, 8 Kasım 2008 tarih ve 27048 sayılı “Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği” ve Destek Yönetim Kılavuzu hükümlerine uygun olarak açıklanmaktadır. Başvuru Sahipleri başvuruda bulundukları andan itibaren bu Yönetmelik hükümlerini ve bu rehberde yer alan bütün hususları kabul etmiş sayılırlar.

Söz konusu programlar hakkında detaylı bilgiyi içeren Başvuru Rehberleri ve eklerinin tamamı Ajansımız internet sitesi olan www.bakka.org.tr adresinden temin edilebilmektedir.

Başvuruların son teslim tarihi 31 Ocak 2012, saat 18:00’dir. Bu tarihten sonra Ajansa ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Detaylı bilgi için,
Adres              : İncivez Mah. Milli Egemenlik Cad. No:130 Demirpark AVM Kat:4 67100 
                          ZONGULDAK                                              
Telefon           : +90 (372) 257 74 70
Faks               : +90 (372) 257 74 72
İnternet sitesi :  www.bakka.org.tr

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.