Bartınlılar'ı Kutsal Topraklar'la buluşturuyor

Bartın’da 2005 yılında faaliyete başlayan ve Mücahit Mekeç’in temsilciliğini yürüttüğü İkram Turizm, bu yıl içinde 553 kişiyi umre ve hac organizasyonuyla kutsal topraklarla buluşturdu. Şubat ayında başlayan ve Ağustos ayına kadar süren umre organizasyonuyla 485 kişiyi umreye getiren İkram Turizm, yine Hac döneminde de 68 kişinin hacı olmasına aracılık etti.

İkram Turizm Yetkili Kayıt Acentesi Ekrem Turizm Bartın Şube Temsilcisi Mücahit Mekeç, son hac organizasyonu ile Bartınlı hacıların bütün İslam dünyasından inananlarla dil, renk, soy, ve coğrafi bölge farklılıklarına rağmen aynı amaç için bir araya gelerek hacı olduklarını belirterek “Bundan sonraki hayatlarında beyaz sayfa açarak sevdiklerine kavuşmuşlardır” dedi. Medine'den Mekke'ye geçen İkram Turizm'in Bartın Hac Grubu kurban Bayramı arefesine kadar Allah'ın emrini yerine getirmek amacıyla dünyanın merkezi sayılan
yeryüzünde Kabe'de Umre ve Tavaflarını yaptıklarını kaydeden Mekeç, “Hacılarımız, Peygamberimiz'in (SAV) doğduğu evi, Cin Mescidini, Akabe Biat yerini, Hira dağını, Sevr Mağarasını, Hira Mağarasını, Müzdelifeyi, Minayı, Tenim Mescidini, Ciraneyi, Hudeybiyeyi ziyaret etmişlerdir. İhramlarını giyerek, tüm dünya endişelerini ve dünyalıklarını geriye atarak, Rablerine teslim olarak, Hacı olmak üzere Arafata çıkmışlar, Arafat vakfesini yapmışlar, Kurbanları kesmişler ve Şeytanlarını taşlayarak Hacı olmuşlardır” dedi.

DUALARINI DİLLERİNDEN EKSİK ETMEDİLER

İkram Turizm'in Bartın Hac gurubunun Medine'de kaldığı süre içerisinde tüm vakit namazlarını Mescid-i Nebevi'de kıldıklarını kaydeden Mekeç, “Her gün Peygamber Efendimiz (SAV) kabrini ziyaret etmişlerdir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz'in şefaatine nail olabilmek adına dualarını dillerinden eksik etmemişlerdir. Uhut ve Hendek savaşının yapıldığı alanları, İki Kıbleli Mescidi, Kuba Mescidi, Cuma Mescidi, Hz Ömer Mescidi, Hz Ebubekir Mescidi, Hz Osman Mescidi, Hz Ali Mescidi, Osmanlı dan günümüze kadar gelen tren istasyonunu, Sakife Bahçesini, Cennet-ül Baki Kabristanlığı ve Gamame (Bulut) Mescidini ziyaret etmişlerdir. Medine'den Mekke'ye geçen İkram Turizm'in Bartın Hac Grubu kurban Bayramı arefesine kadar Allah'ın emrini yerine getirmek amacıyla Dünyanın merkezi sayılan yeryüzünde Kabe'de Umre ve Tavaflarını yapmışlardır” sözlerine yer verdi.

İKRAM TURİZM’DE 2012 KAYITLARI BAŞLADI

Mekeç, sözlerini şöyle noktaladı: Peygamberimiz'in (SAV) doğduğu evi, Cin Mescidini, Akabe Biat yerini, Hira dağını, Sevr Mağarasını, Hira Mağarasını, Müzdelifeyi, Minayı, Tenim Mescidini, Ciraneyi, Hudeybiyeyi ziyaret etmişlerdir. İhramlarını giyerek, tüm dünya endişelerini ve dünyalıklarını geriye atarak, Rablerine teslim olarak, Hacı olmak üzere Arafata çıkmışlar, Arafat vakfesini yapmışlar, Kurbanları kesmişler ve Şeytanlarını taşlayarak Hacı olmuşlardır. Bartınlı hacılar bütün islam dünyasından inananlarla dil, renk, soy, ve coğrafi bölge farklılıklarına rağmen aynı amaç için bir araya gelerek hacı olmuşlardır. Bundan sonraki hayatlarında beyaz sayfa açarak sevdiklerine kavuşmuşlardır. İkram Turizm olarak tüm Hacılarımızın ve Umrecilerimizin dualarına ve dostluklarına talibiz. 2012 Yılı Şubat Mart Nisan ayı 15 günlük 20 günlük 26 günlük 29 günlük Umre kayıtlarımız başlamıştır.”

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.