Çelikerler’den Azerbaycan’a ihraç

1844’de Kumluca’da kurulan ve babadan oğula geçerek 2003 yılında 2 buçuk milyon lira yatırımla şirketleşen Çelikerler Çelik Konstrüksiyon İnş. San. Tic.Ltd. Şti., Bartın’dan Azerbaycan’a konstrüksiyon ihraç ediyor. 80 tonluk imalatının ilk partisini dün gönderen Çelikerler, 2. teslimatı da 15 gün sonra yapacak. Firma sahibi Ramazan Çeliker, yatırımlarının devam ettiğini, faaliyette bulunan fabrika kapasitelerini her geçen gün arttırarak iş istihdamı sağladıklarını kaydetti. Üretim teknolojilerine yatırım yaparak gelecek günlerde de ihracatlarını arttıracaklarını ve kaliteden ödün vermeden ülke ekonomisine katkı sunmaya devem edeceklerini ifade eden Çeliker, “Şimdiye kadar yurdumuzun dört bir yanına yaptığımız işlerin yanı sıra Katar, İsviçre’ye de ihracat yaptık. Önümüzdeki aylarda Almanya, Bulgaristan, Kuzey Irak,  Türkmenistan’a da ihracatımız olacak. 2008’de teşvikli iller kapsamında yararlandığımız yer tahsisinin ardından yaklaşık 2 milyon dolar yatırımla gücümüzü arttırdık. 2012’de de yine 3 milyon dolarlık bir yatırım hedefimiz var. Her yıl yüzde 80 büyüme ile yolumuza devam ediyoruz. 208’den önce 30 kişiyle yaptığımız üretimi bugün 100 kendi işçimiz ve taşeron firmalarla birlikte 150 kişiyle sürdürüyoruz. Hedefimiz, işçi sayımızı 5 yılda 500’ün üzerine çıkarmaktır. Tabi Bartın’da üretim, sanayileşme ve dolayısıyla istihdamın artmasını sağlayan hükümetimize de sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi. İsviçre’de halk oylaması ile minare yapılmasına getirilen yasağın ardından ülkede dikilen son minareyi de Bartın Çelikerler yapmıştı. İsviçre’de tartışmalara ve referanduma yol açan minare, 2009 Ocak ayında dikilmişti.

İLK PARTİ YOLA ÇIKTI

1844’de Kumluca’da kurulan ve babadan oğula geçerek 2003 yılında 2 buçuk milyon lira yatırımla şirketleşen Çelikerler Çelik Konstrüksiyon İnş. San. Tic.Ltd. Şti., Bartın’dan Azerbaycan’a konstrüksiyon ihraç ediyor. 80 tonluk imalatının ilk partisini dün gönderen Çelikerler, 2. teslimatı da 15 gün sonra yapacak. Terkehatipler köyü özel organize sanayi bölgesinde bulunan 5 bin m2 kapalı alanı ve toplam 25 bin m2 arsa üzerindeki Çelikerler Çelik Konstrüksiyon Firması Müdürü Ramazan Çeliker, Türkiye’nin dört bir yanında yaptıkları çalışmaların yanı sıra İsviçre, Katar, Almanya, Bulgaristan ve Bosna’dan da sipariş aldıklarını belirtti. 2008’de teşvikten faydalanarak bedelsiz aldığı Kozcağız yolu üzerinde 25 bin metre kare arsa üzerine yaklaşık 3 milyon lira yatırım yapan Çelikerler, istihdam sayısını da her geçen gün arttırıyor.

ÇELİK CAMİ, KUBBE, MİNARE, ÇELİK YAPI VE ÇELİKER LOJİSTİK HİZMETLERİ

Sektör deneyimini yurt içi ve yurt dışına yaymak ve hizmet portföyünü genişletmek amacıyla önceki yıl Ankara Bölge Müdürlüğü ofisini açan Çelikerler, geniş makine parkı ve uzman teknik kadrosuyla sektöründeki yurt içi ve yurt dışı gelişmeleri yakından takip ediyor. Kendi alanında dünya standartlarında kalite ve hizmet sunumunu temel ilkesi olarak benimseyen, bu alanda öncü firma olmayı hedefleyen Çelikerler, çelik cami, kubbe, minare, çelik yapı ve çeliker Lojistik hizmetleri ile kalitesini ve hizmet sınırlarını da genişletti, yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı projeye imza attı. Müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinen, Çelikerler, kaliteden ödün vermeden ürün yelpazesini de genişleten firma, iş güvenliği kurallarına uygun olarak projelerini hayata geçirmeye ve başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

HEDEFİMİZ, İŞÇİ SAYIMIZI 5 YILDA 500’ÜN ÜZERİNE ÇIKARMAK

Bartın’dan yurt dışına ihracat yapmanın da haklı gururunu yaşayan Çeliklerler, Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’ye göndereceği çelik konstrüksiyon işlerinin 1. kısım teslimatını dün yaptı. 2. kısım teslimatını 15 gün sonra yapacağını belirten firma sahibi Ramazan Çeliker, yatırımlarının devam ettiğini, faaliyette bulunan fabrika kapasitelerini her geçen gün arttırarak iş istihdamı sağladıklarını kaydetti. Üretim teknolojilerine yatırım yaparak gelecek günlerde de ihracatlarını arttıracaklarını, ve kaliteden ödün vermeden ülke ekonomisine katkı sunmaya devem edeceklerini ifade eden Çeliker, şunları söyledi: “Şimdiye kadar yurdumuzun dört bir yanına yaptığımız işlerin yanı sıra Katar, İsviçre’ye de ihracat yaptık. Önümüzdeki aylarda Almanya, Bulgaristan, Kuzey Irak,  Türkmenistan’a da ihracatımız olacak. 2008’de teşvikli iller kapsamında yararlandığımız yer tahsisinin ardından yaklaşık 2 milyon dolar yatırımla gücümüzü arttırdık. 2012’de de yine 3 milyon dolarlık bir yatırım hedefimiz var. Her yıl yüzde 80 büyüme ile yolumuza devam ediyoruz. 208’den önce 30 kişiyle yaptığımız üretimi bugün 100 kendi işçimiz ve taşeron firmalarla birlikte 150 kişiyle sürdürüyoruz. Hedefimiz, işçi sayımızı 5 yılda 500’ün üzerine çıkarmaktır. Tabi Bartın’da üretim, sanayileşme ve dolayısıyla istihdamın artmasını sağlayan hükümetimize de sonsuz teşekkür ediyoruz. Bugün biz ve bizim gibi birçok firma üretimini ve istihdam sayısını arttırdıysa bu da hükümetimizin teşvikleri sayesindedir” dedi.

KRİZİ BAŞLATAN MİNARE BARTIN’DAN GİTMİŞTİ

İsviçre’de halk oylaması ile minare yapılmasına getirilen yasağın ardından ülkede dikilen son minareyi de Bartın Çelikerler yapmıştı. İsviçre’nin Olten Şehri’ndeki Türk Kültür Ocağı’na dikilen minare ile ilgili olarak da “Bizler, bu olayın ardından maddi kazançtan ziyade Türk- Müslüman olarak İsviçre'ye Türk minaresi dikilmesinin haklı gururunu yaşadık. İsviçre halkı ve bazı siyasi partiler, ülkelerindeki minarelerin artacağından endişelenmiş olacaklar ki, konuyu sürekli gündemde tuttular. Ülkeye dikilen son minarenin Bartın’dan ve Türkiye’den gitmiş olması da bizi ayrıca onurlandırıyor, gururlandırıyor. Bizim gönderdiğimiz minare yasak için bahaneleri oldu. En büyük idealim İsviçre’ye ikinci minareyi dikmek olacaktır. Minare yapan bir şirket olarak başta İsviçre olmak üzere dünyanın neresinden olursa olsun gelen talepleri değerlendireceğiz. Bu tür sorunların çıktığı yerlerde oradaki Müslümanlarla birlikte mücadele edeceğiz” dedi. İsviçre’de tartışmalara ve referanduma yol açan minare, 2009 Ocak ayında dikilmişti. 

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
ÇelikerlerRamazan Çeliker
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.