Enerji Verimliliği Hayati Önem Taşıyor

BARTIN ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ YÖNETİMİNDEN BARTIN TSO ZİYARETİ

Enerji Verimliliği Derneği Şube ve Üyelik Sorumlusu İhsan Sabri Öksüz ile Bartın TSO eski başkanlarından Mehmet Kemik, Safiye Savtekin , İsmail Özveren ile Mali Müşavir Baha Karakaş’ dan oluşan heyet Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır başkanlık makamında ziyaret etti.

Tüm illerde teşkilatlanma hedefinde olan enerji verimliliği derneği Bartın'da Harita Mühendisi Mehmet Kemik Başkanlığında kuruldu. Enerji Verimliliği Derneğinin bir sivil toplum örgütü olarak öncelikli amacının enerjinin etkin ve verimli kullanılabilmesi için farkındalık oluşturmak ayrıca bilimsel ve teknik araştırmalar yaptırmak ve sonuçlarını kamu kuruluşları ve vatandaşlar ile paylaşarak verimliliği arttırmak olduğunu belirten şube ve üyelik sorumlusu İhsan Sabri Öksüz ; “Enerji verimliliği, üretimdeki miktar ve kaliteyi düşürmeden, ekonomik kalkınmayı ve sosyal refahı engellemeden tüketilen enerji miktarının en aza düşürülmesidir. Var olan enerji kaynaklarının etkin kullanılması, çevreye duyarlı enerji tedarik sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilen enerjinin verimli olarak tüketilmesi, yeni nesillere bırakacağımız dünyanın kalitesini etkileyen en önemli faktörlerdir.Dernek, nitelikli teknik altyapısı ile başarılı kampanyalar, promosyonlar ve etkinlikler düzenleyerek toplum üzerinde enerji verimliliği konusunda kısa zamanda farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. ”dedi.

“Enerji Verimliği İlimiz ve Ülkemiz Açısından Hayati Önem Taşımaktadır.”

Ülkemizde de enerjinin ve enerji kaynaklarının verimli kullanımının öneminin gün geçtikçe artığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır; “Türkiye hızla kalkınmakta olan ve nüfusu artan bir ülke olması nedeni ile enerji tüketimi de hızla artmaktadır. Ortalama yıllık %5,5 büyüme hızı olan Türkiye’de, enerji tüketiminin %40 oranında ki kısmı sanayi tesislerinde ve endüstriyel işletmelerde yapılması, enerji verimliğinin ilimiz ve ülkemiz açısından ne kadar önemli olduğu göstermektedir. Enerjide sürdürülebilirliğin sağlanmasına, dışa bağımlılığın azaltılmasına, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesine yönelik çalışmalar diğer ülkelerde olduğu gibi Ülkemizde de enerjinin ve enerji kaynaklarının verimli kullanımının önemini artırmıştır. Enerji verimliliği hem bugünümüz hem de geleceğimiz için hayati bir öneme sahiptir. Enerji verimliliğinin alternatif bir enerji kaynağı olduğunu düşünürsek Türkiye artık daha az enerji ile daha çok ekonomik kazanç elde etmek zorundadır. Gündelik hayatımızda enerjiyi doğru ve verimli kullansak ülke ekonomisine ve refaha ulaşmada katkı sağlamış olabiliriz. Ülkemiz sanayi üretiminde hızla büyümektedir, bu doğrultuda enerji tüketimimiz de hızla artmaktadır. Bartın TSO olarak ilimizde açılan enerji verimliliği ile ilgili tüm eğitim ve seminerlere katılıp, enerji verimliliği derneğin gerçekleştirdiği proje ve çalışmaları yakından takip ediyor ve destekliyoruz." dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Bartın TSO
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.