Rasat OSGB Hizmetleri Otomasyon Yazılımı Yayınlandı
FİRMALAR ALDIKLARI İŞ GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNİ KENDİLERİ DENETLEYEBİLECEK

Rasat OSGB Yönetimi hizmet kalitesini sürdürülebilir kılmak ve sürekli gelişimi sağlamak amacıyla planladığı OSGB Hizmetleri Otomasyon Yazılımı çalışmalarını tamladığını duyurdu.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan firma yetkilisi Ramazan TÜRKMEN; “Deneyimli bir yazılım firmasıyla 6 ay süredir yürütülen çalışmaların neticesi alınmış ve program Mart 2015 itibariyle kullanıma alınmıştır.
 
Bu yazılım sayesinde tüm iş süreçlerimizde hata ihtimali büyük oranda azalırken dokümantasyon çalışmaları %50 oranında hızlanacak ve İSG Profesyonellerimizin saha gözetimine ayırabilecekleri süre artacaktır.
 
Program tasarımında sadece hizmet kalitemizin ve hızının artışını düşünmedik. Sunduğumuz hizmetle ilgili firmalarımızın; hizmetin yansıması, bilinilirliği, kolay ulaşımı ve gerekli durumlarda müdahale arzusunu da çözüme kavuşturmayı amaçladık.
 
Firmanız size özel tanımlanan KULLANICI ADI ve PAROLA ile web sayfamız üzerinden sisteme erişerek; aldıkları ya da alacakları hizmetleri, takip edebilecek ve geri bildirimlerde bulunabileceklerdir. Ayrıca firmanızda tespit edilen uygunsuzluklar da bu modül üzerinden firmalar tarafından takip edilebilecektir. Özellikle evrak ve iş takibinde sorun yaşadığınız firmalarımız klasörler arasında boğulmadan direk sistemden istedikleri dokümana 7/24 ulaşabileceklerdir.
 
Bilgi Güvenliğiniz açısından da belirli tedbirler düşünülmüştür. Firmanıza teslim edilen kullanıcı adı ve PAROLAnin iyi muhafaza edilmesi ve ilgisiz kişilerin eline geçmemesinin temin sorumluluğu firmanıza aittir. PAROLAnin iyi saklanmaması firmamız için de bir tehdit unsurudur. Şüpheli durumlarda firmamızla acil iletişime geçilerek PAROLA değişikliği talebinde bulunulması gerekmektedir. Bilgileriniz ve dosyalarınızın tamamı (web ortamında değil ) firmamıza kurulan SERVER sisteminde muhafaza edilecektir. Sistem wirus programı, güç kaynağı ve otomatik yedeklemelerle tebbirler üst düzeyde tutulmaktadır.
 
ISG OTOMASYON PROGRAMIMIZLA müşterilerimizin aşağıdaki faydaları edinmeleri beklenmektedir:

1. Kurumsal bir yazılım ile Hizmet almaları ve kağıt üstünde hizmet alımının terk edilmesi,

2. RASAT OSGB’den hizmet günleri dışında da hizmet alımlarının devam etmesi ,

3. Personel Özlük Dosyalarının Sağlık Muayenelerinin online Takibi ve eksiliklerin ne olduğunun görülmesi, ilgili dokümanlara elektronik ortamda ulaşım kolaylığı,
 
4. Yapılan Risk değerlendirmelerinin sadece kâğıt üstünde kalmadığı risk sürecinin yaşadığı bir sisteme sahip olabilmeleri. (Her saha gözetimi raporu ile risk analizi güncellenebilecek)

5. Oto kontrol ve uyarı sistemi ile yapılacak çalışmaların aksamaması

6. Müşteri Üst Yöneticilerinin hangi fabrikasında hangi tesisinde hangi biriminde ne tür hizmetlerin tam-eksik olduğunu online olarak görebilmesi ve ayrıca sistem çalışmalarına katılabilmesi (Programa ANDROID işlemcilerden de ulaşılabilmektedir.)

7. İSG Kontrollerinin iş güvenliği uzmanı olmadığı zamanda kendi kendilerine yapabilmeleri ve bu şekilde İSG ile ilgili alınan önlemlerin takibini yapabilmeleri

8. Müşterilerin herhangi bir şikayeti önerisi ve memnuniyetini anında bildirebilmeleri

9. Müşterilerin herhangi bir kaza bildirimi, ramak kala olayı bildirimini geç kalmadan ISG Uzmanlarına online iletiminin yapılması ve online olarak takip edilebilmesi

10. Müşterilerin kayıt sisteminin saklama koşulları saklama süreleri ve arşiv sistemini kullanabilmeleri

11. Müşteri kullanıcılarının kendi firma içerisindeki Düzeltici Önleyici ve Uygunsuzlukları takip edebilmeleri

12. Yapılan bütün faaliyetlerle ilgili riskler uygunsuzluklar düzeltici önleyici faaliyetler acil durumlar kazalar ramak kala olaylar vb. faaliyetlerin istatistiksel raporlarına ulaşabilmeleri
 
Bu faydalara erişim firmalarımızın bize gerekli evrak ve dokümantasyonun oluşturulmasında ve veri sağlamada destekleri ile doğru orantılıdır. Firma ISG Otomasyon yapınızın inşası sürecinde sizi yönlendiren ekibimize desteklerinizi bekliyoruz.
 
Bölgemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri standardını yurt çapında en üst düzeyde tutma gayreti içersindeyiz. İşvereniyle, Çalışanıyla, Kurumlarıyla bölgemizin bunu başarabileceğine inancımız tamdır.” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
RASAT
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.