TSO Üyelerine İş Eğitimi

Bartın TSO üyelerine yönelik iş eğitimleri planlama toplantısı gerçekleştirildi.

Bartın TSO ile Yöndem Danışmanlık Şirketi gerçekleştirdiği iş eğitimleri bilgilendirme toplantısına Bartın TSO’dan Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Balık, Genel Sekreter Mustafa Soyal, Proje Sorumlusu Cengiz İzler ile Basın- Halkla İlişkiler Sorumlusu Ural Oral katıldı.

Bartın TSO başkanlık makamında gerçekleşen Yöndem Danışmanlık Firması sahibi Ali Can ile eğitmen Murat Karakabak’in bilgilendirmede bulunduğu toplantıda firmalara yeni yönetim sistemlerine hızlı adaptasyonu, kurum kültürü inşası, sürekli gelişim ve değişim programının kurulması, uygulanması ve yenilenmesi, personel performansı ölçümü ve yönetimi, problem çözme ve karar almada katılımcı yönetim sistemi, şirket içi ve şirket dışı iletişim gibi bir çok alanda ve sektöre yönelik eğitimler gerçekleştirdikleri belirterek teoriden çok, iş hayatına yönelik bilgiler kazanmayı sağlayan bu programların kişilerin daha tecrübeli olmalarını da sağladıklarını belirtti.

2003 yılından beri temelde Batı Karadeniz olmak üzere tüm yurt sathına hizmet veren yöndem danışmalık tamamen alanında uzman bir ekip ile sadece Bartın’da yüzlerce eğitime imza atmıştır. Yönetim danışmanlığı, üretim danışmanlığı, İK danışmanlığı, proje danışmanlığı yatırım ve fizibilite danışmanlığı, kalite yönetim sistemleri ile ürün belgilendirme hizmetleri sunun Yöndem Danışmanlık, Kalite Yönetim Sistemi ve Belgelendirme alanında ise yaklaşık olarak 250 firmaya Kalite Yönetim Sistemi Kurma ve Yürütme becerisi kazandırmış; ISO 9001:2008, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, HACCP ve İyi Hijyen Uygulamaları, Garanti belgesi, Kapasite Raporu, TSE Belgesi, Hizmet Yeterlilik Belgesi, Marka Tesçil, Paten, Analiz, Test ve Kalibrasyon konularında müşterilerinin ihtiyaçları çözüm üretmiştir.

İş eğitimleri bilgilendirme sunumu sonrasında açıklamada bulunan Yöndem Danışmanlık Firması sahibi Ali Can; “İş dünyasında 80’li yıllarda başlayan hızlı değişim şirketleri derinden etkilemekte. Özellikle küreselleşme, teknoloji, internet, kalite, rekabet ve müşteri anlayışındaki değişiklikler şirketleri değişime zorluyor. Bu amansız rekabette bilgiye ve insana önem veren şirketler başarılı olabiliyor. Artık herkesçe biliniyor ki; farkı meydana getiren; eğitilmiş insan. Çünkü teknolojiyi, bilgiyi, parayı, her türlü kaynağı şirketin lehine çeviren ve rekabet avantajı sağlayan eğitilmiş insandır.”dedi.

“Eğitim Ömür Boyunca Bitmeyen Bir Olgudur”

Yöndem Danışmanlık ile bir araya gelinerek gerçekleştirilen çözüm odaklı çalışma neticesinde üyelerimize yönelik eğitim konularını anket çalışmaları yapılarak üyelerin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda belirleneceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır; Şirketler ve çalışanlarda artık şu bilinç genel geçerlilik içermektedir: Sürekli kendini yenileyebilmek, gelişebilmek ve zamanı takip edebilmek için eğitim şart. Bunun için çalışanlar iş bilgilerinin günceliği ve kendi kişisel gelişimleri için, kurum içi ve kurum dışı eğitimler ile kendilerini eğitmeye devam etmeli ve şirket yönetimleri de bunu desteklemelidir.

Zira eğitim ile mevcut çalışanlara yapılan yatırım aslında şirketin kendi geleceğine yaptığı en önemli ama önemi uzun vadede veya yokluğunda kendini hissettiren bir yatırımdır. Bartında ki firmalarımızın öngörüsünde belirleyeceğimiz eğitim konuları ile başlatacağımız eğitimlerin işletmelerimize sağlayacağı katkı son derece büyüktür. Günümüzde bu eğitimler artık birçok kurum için büyük önem taşıyor. Çünkü çalışanların kendini geliştirmesi hem kuruma, markaya katkı sağlıyor hem de şirkete olan aidiyet duygusunu artırıyor. Çalışanlara farkındalık kazandırmak ve donanımlarını güçlendirmek için başlatacağımız bu eğitimlere ilimizde bulunan tüm firmaların iştiraklerini bekliyoruz. “dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın TSO
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.