TTK'da Yedek Adaylara Gün Doğdu
TTK'da işe girmeye hak kazanan 1000 maden işçisinin arşiv soruşturması tamamlandı. Arşiv soruşturması 'Olumsuz' sonuçlanan adayların yerine yedek adaylar çağırıldı.

TTK'dan yapılan açıklama:

Kurumumuzun yeraltı işyerlerinde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere Zonguldak, Bartın ve Karabük illerini kapsayan 1000 işçi alımında;

Sağlık muayenesi ve arşiv araştırma sonucu “OLUMLU” olanların işe başlatılacağı tarihlerin belirtildiği 28.05.2019 tarihinde yapılan ilan içerisinde, Arşiv Araştırma sonucu “İNCELEMEDE” olduğun için işe başlatılamayan adayların, Arşiv Araştırma sonuçları ile çalışacağı işyerleri ve işe başlama tarihleri için TIKLAYINIZ.

Arşiv Araştırma sonucu “OLUMLU” olan adayların isimlerinin karşılarında belirtilen 08.07.2019 tarihinde, 25 iş günü sürecek olan İŞYERİ UYUMU EĞİTİMİ almak üzere Zonguldak TTK İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığında saat 08.00’de hazır bulunmaları gerekmektedir.

NOT: Adaylar, İşyeri Uyumu Eğitimi bittikten sonra daha önceki ilanda belirtilen Müessese Müdürlüklerimizin yeraltı işyerlerinde çalışmaya başlayacaklardır.

YEDEK ADAY ÇAĞRILMASI:

- 1000 işçi alımında, sağlık raporu ve arşiv araştırma sonucu OLUMSUZ olan adayların yerine çağrılan 141 YEDEK adayın içinden;

Kurumumuza müracaat etmeyerek evrak getirmeyen 14 aday (Zonguldak 8, Bartın 2, Karabük 4)

-İşe başlatılması için gönderildiği Müessese Müdürlüğümüze müracaat etmeyen 3 aday(Zonguldak 1, Bartın 1, Karabük 1)

-İnceleme sonucu OLUMSUZ sonuçlanan 2 aday (Zonguldak 2)

olmak üzere toplam 19 adayın yerine bağlı olduğu İl’de ki sıra numarasına göre aşağıdaki listelerde isimleri bulunan YEDEK adaylar çağrılmıştır.

Listelerde isimleri bulunan YEDEK adayların; ücretleri kendileri tarafından karşılanmak suretiyle TTK Beden Gücü Yönergesininhükümlerine göre sağlık muayenelerinin yapılabilmesi için Kurumumuzca Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine sevk edilmek üzere;

10.07.2019 tarihi akşamına kadar aşağıdaki belgeler ile birlikte Zonguldak TTK Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı İşçilik Servisine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Zonguldak 700 işçi alımı; çağrılan YEDEK adayları için TIKLAYINIZ.

Bartın 200 işçi alımı; çağrılan YEDEK adayları için TIKLAYINIZ.

Karabük 100 işçi alımı; çağrılan YEDEK adayları için TIKLAYINIZ.

YEDEK ADAYLARIN YANINDA GETİRECEĞİ BELGELER

1 - Nüfus Cüzdanı fotokopisi

2 - En son bitirdiği okul diploması (fotokopi)

3 - 6 adet vesikalık resim

4 - İkametgah belgesi

5 - Askerliğini bitirenlerden Terhis Belgesi fotokopisi, askerlik çağına gelmiş olanların Tecil Belgesi veya Askerlikten Muaf belgesi,

6 - Varsa Sigorta sicil numarası ve Başlangıç tarihi (Gün, Ay,Yıl) (Fotokopi)

NOT: Belgelerinden herhangi biri eksik olan adayların hiçbir belgesi kesinlikle alınmayacak olup, belgelerin şeffaf dosya içerisinde getirilmesi gerekmektedir.

NOT: Listede ismi bulunan YEDEK adayların, Kurumumuzca sevk edildiği hastane tarafından TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı İlk İşe Giriş Sağlık Raporlarına ve İl Emniyet Müdürlüklerince yapılacak olan Arşiv Araştırması sonucuna göre işe başlatılacak olup, “ÇALIŞAMAZ” kararı alan veya Arşiv Araştırma sonucu OLUMSUZ olan adayların yerine ise sıradaki YEDEK adaylar çağrılacaktır.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.