TTK’ya 12 Eski Hükümlü İşçi Alınacak
Türkiye Taşkömürü Kurumu, yerüstü iş yerlerinde iş makineleri operatörlüğü, meydan ve çevre işçisi ile şoförlük sanatlarında çalıştırılmak üzere 12 eski hükümlü işçi alacak. Kura çekilişi ise 7 Temmuz 2015 tarihinde Zonguldak İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığı salonunda halka açık ve noter huzurunda yapılacak.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, kurumun Zonguldak ili içindeki yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı İş kanununa tabi daimi işçi statüsünde; 1 kişi “5120-İş Makineleri Operatörlüğü”, 5 kişi “7720-Meydan ve Çevre İşçisi”, 6 kişi “5110-Şoförlük” sanatlarında çalıştırılmak üzere toplam 12 Eski Hükümlü işçi alacak. Alınacak olan işçiler, Yönetmelik hükümlerine göre önce Kura Çekimi ve daha sonra yapılacak olan Mülakat sonucunda tespit edilecekler. Kura çekimi sonucunda işe girmeye değil mülakata katılmaya hak kazanılacak. Kura çekimi sonucunda, her sanatta işe alınacak işçi sayısının 3 katı oranında “Asıl” ve 3 katı oranında “Yedek” aday belirlenerek ileri ki bir tarihte yapılacak olan mülakata katılmaya hak kazanacak. Yönetmelik hükümlerine göre, Öncelik hakkına sahip olarak İş Kurumuna kayıt yaptıran adaylar kura çekimine katılmayacak, direkt olarak mülakata katılacaklar.

19.06.2015 - 29.06.2015 tarihleri arasındaki ilan süresi içinde Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl/Şube Müdürlüklerine başvuran eski hükümlü işçi adayların isimlerini gösteren Nihai listeler ise TTK’ya gönderildi. Buna göre; 1 kişinin işe alınacağı “5120-İş Makineleri Operatörlüğü" sanatı için; 2 kişi kayıt yaptırdı. Kayıt yaptıran kişi sayısı talep sayımızın sayısının katı oranının altında kaldığından bu adaylar kura çekimine katılmayacak direkt olarak mülakata katılacaklar.

5 kişinin işe alınacağı “7720-Meydan ve Çevre İşçisi” (Kalorifer Ateşçisi-Katı ve Sıvı yakıt) sanatı için; 51 kişi normal kontenjandan, 4 kişi de öncelikli kontenjandan kayıt yaptırdı. Normal kontenjandan kayıt yaptıran 51 adayın içinden kura çekimi sonucunda 15 Asıl, 15 Yedek aday belirlenecek, öncelikli kontenjandan kayıt yaptıran 4 kişi kura çekimine katılmayacak direkt olarak mülakata katılacaklar. 6 kişinin işe alınacağı “5110-Şoförlük” sanatı için; 83 kişi normal kontenjandan, 2 kişi de öncelikli kontenjandan kayıt yaptırdı. Normal kontenjandan kayıt yaptıran 83 adayın içinden kura çekimi sonucunda 18 Asıl, 18 Yedek aday belirlenecek, öncelikli kontenjandan kayıt yaptıran 2 kişi kura çekimine katılmayacak direkt olarak mülakata katılacaklar.

Kura çekimi ise 7 Temmuz 2015 Salı günü saat 14.00’de TTK Zonguldak İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığı salonunda halka ve basına açık olarak Noter huzurunda yapılacak. Kura çekimi sonucunda Mülakata katılmaya hak kazanacak asil adayların ikamet adreslerine Mülakat tarihini belirten davet mektubu gönderilecek veya kura çekimini izlemeye gelen adaylara tebliğ edilecek ayrıca, kurumun internet adresi üzerinden tebliğ edilecek.

İHA

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.