NET Onay

NET Onay (Görüntülenme Sayısı: 942)
Sektör Sektör A-E » Danışmanlık Hizmetleri
İlan Tarihi 7 yıl önce
Firma No 257
Telefon 0 (378) 227 79 09
Faks 0 (378) 228 79 97
Web Sitesi http://www.netonay.com.tr/
Adres Kemerköprü Mah. Arka Sk. No:58/2 BARTIN (YENİ VALİLİK BİNASI ARKASI)
İl/İlçe Bartın
Firma Hakkında
LİSANSLI RİSKLİ YAPI TESPİT BÜROSU

2011 yılında çıkan 6306 sayılı KENTSEL DÖNÜŞÜM kanunu kapsamında tespitler yapmak üzere lisans alan firmamız NET ONAY YAPI MALZEMELERİ LABORATUVARI, tüm yurt genelinde ve özellikle bölgemizde, eski ve riskli olan binaların bu kanundan faydalanarak yenilenmesinde görev yapmaktadır.
 
Kanunun amacı depreme dayanıklı olmayan binalarda yaşayan insanların bu binalarını yıkıp yenilenmesini sağlamaktır. Bu sebeple eski binasına risk tespiti yaptıran vatandaşlara devletin sunduğu imkânlarla evlerini yenilemeleri konusunda büyük kolaylıklar getirilmiştir. Şöyle ki ;

1- Eski konutunuz ahşap (tescilli bina olmayacak) yığma ya da betonarme olabilir. Eski binasına riskli yapı tespiti yaptıran vatandaş yeni binasını yaparken belediye tarafından ruhsat kesilirken OTOPARK BEDELİ, YOL KATILIM PAYI ve RUHSAT HARCINDAN muaf olur. Bu muafiyet, yeni yapının yapılacağı parseldeki tüm alan için geçerlidir. 
2- Tespiti yaptıran vatandaş evini yapmak yerine yapılmış olan bir evi satın almayı da tercih edebilir. Bu durumda yeni alınan ev için kullanılacak krediler devlet destekli iki yıl ana para ödemesiz ve on yıl vadeli olacaktır. Örneğin normal halde konut alan birinin kullanacağı kredinin faiz oranı 0,83 civarında iken tespit yaptırıp konut alacak kişinin kullanacağı kredi faiz oranı 0,49 civarında olacaktır. Kullanılan kredi için dosya masrafı ile KKDF ve BSMV adı altında alınan masraflar alınmayacaktır. Üstelik alınan konutun tapu harcından da muaf olunmaktadır.
 
3- Tespit köyde ya da kentte fark etmez. Tespit yaptırdıktan sonra konutunuzu başka şehirlerden de alabilirsiniz. Yani köydeki eski evinize tespit yaptırıp şehirden yeni bir konut alabilirsiniz.
 
Deprem tehdidi altındaki eski binanıza yaptıracağınız risk analizi sayesinde evinizi yenileyin. Hem deprem korkunuz olmasın hem de ısı yalıtımlı, enerji tasarruflu, yeni yönetmeliklere göre yapılmış yeni binanızda huzur içinde oturun.
 
Yapmanız gereken tek şey, tapudan alınmış yeni tapu fotokopinizi, kimlik fotokopinizi getirmeniz ve hazırlayacağımız formu doldurmanız.
 
ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN BİR TELEFON UZAĞINIZDAYIZ
 
DEPREM KORKUSU OLMADAN YAŞAYACAĞINIZ YENİ GÜNLERE MERHABA