Gıygıdı gıygıyy. Aaallaahh.. Yıkılıya ortalık. Bu ney gıı. Bartın’da insan galmamış, herkesle gelmiş. Ne düğün be. Nam olsun kar olmasın. Çalıy bakan. Yıkılsın mehelle. Şu göbekliye bak gıı, hık hık oynaken göbeğe yere düşecek şindi. Abbııı ne fene. Eccük yavaş oyna, şindi pallancay haa.

Şuna ney demeli. Zaddi oyun bilmeya, ağla gazuğu gibi. Hiç oynamasay ta iyi. Gazuk gibi duruya. Ayy duramacan. İçim fıkır fıkır, bu havala boşa gidiya. Bende oynacan. Gurtlarımı dökecen. Tutmay benii, yaallahh.. Ne oynayon be, şıkgıdı şıkgıdı. Hıkgıdı hıkgıdııı. Off, zabahla olmasın, bita mı gelecen ben bu dünyaya. Şıkgıdı şıkgıdı. Oynaken su gibi oldum.

Zaddi guru bi yerim galmadı. Bu millet neçün yorulmaz ki anam. Maşallah çalgucula da ne çalıya be. Ayy, eccük diğnencem. Şu deliganlılarıy yanına geçen bakan. Eccük millete bakan. Ne galabalık. Şu kiim. Hıı. Ba bakıya da. Hıımm. Bita bakan ba bakacak mı. Hakkaten de bakıya. Gözümü ayırcan iki dakka sora gene bakacan. O ney lay gene bakdı ya.

İçim, içime bişeyle oluya. Cereyan çarptı. Galbim hızlandı. Ney oluya lay. Ta bakıya ya. Gızlarıy içinden, o gadarı uzaklıkdan beni nası gördü bu. Hey maşallah nar danesi nur danesi. Saçları sırım gibi. Hala bakkıya yahu. Ben galba aşık oldum. Aman Allahım. Zaddi bakışıynan yidi bitüdü beni. Şu anda gızgın bi tavanıy içine atılmış tereyavı gibiyin. Eriyon cozur cozur.

Ay galbim. O da ba aşık galiba, gözlerini benden hiç ayırmaya. Sabit bi şekilde bakıya. Hiç gözlerini benden ayırmaya. Kimleden ki bu gız. Nasılda bakıya yav. Ah dedim ahdalandı, yürecüğüm noktalandı.Yetiş yangunum yetiş, mezerim tahtalandı. Yok bu olmadı. İçinde mezer file geçiya. Şöle deyen. Armut dalda bir iki, saydım saydım on iki. On ikiniy içinde ne gözeli benim ki. Bu oldu işde.

Ah ahh. Sevda bu olsa gerek. Galbim yerinden çıkacak gibi. Az önce hık hık güb güb oynayadum. Şimdi aynısını galbim yaşaya. Allahım. Gözel Allahım. Ben aşık oldum. Artu gözüm kimseyi görmeya. Bu gadarı insan sanki burda değil. Sadece o ve ben. Sevdalıyım ben. Ne gözel bakıya yahu. Ne gadarı derinden bakıya yahu. Ah anam ah, yoluya halı olan da sersinle beni.

Bu ağşam şu gıza laf atmadan düğün bitese gözüm arkada açuk gidecek. Nasıl gitsem yanına, ney yapsam bilemedim ki. Bi bahane bulup yanına yılan gibi süzüldükten sonra adını filan sorsam. Nasılsıy desem. Çok heycanlıyım. Galbim yerinden fırmalayıp çıkmasa bari. Atışları hızlandı. Eccük de titreme geldi. Aman Allahım aşk bu olsa gerek.

Yanındaki gıza abiy nerde, düğüne gelmemiş deyen de hiç olmazsa hedefe biraz yaklaşmış olurum. Sora da ona laf atarım. Hala bakıya. Hemde gözlerini benden hiç ayırmadan. Demek ki boş değil. Bana garşı bi hissiyat içinde. Evet oğlum, hadi bakan, harekat başlasın. Yaklaşıyon, yaklaşıyoon, galbim, titremele, şindi bayılacan, Allahım, dizlerimiy bavı çözüldü, ay, yaklaşdım.

Laf atıyon, Naber gız Fati. Abiy nerde düğüne gelmemiş. Aman Allahım çok yakınyım, titremem arttı. Heyecan dorukda. Fati de abim arabanıy lastiğini tamir ediya deya. Gece gece araba lastiğimi tamir edilü. Tamam dedim. Şimdi ba sürekli bakan gıza laf atacan. Ayy, konuşacan şindi. Galbim, galbim yerinde duramaya, Fırlacak gidecek şindi.

Laf atıyon. “İyi akşamlar” dedim. Nasıl eyleniyomusuy” dedim. Laf attım. Aman Allahım gıznan gonuşdum. Gızdan bi cevap gelmedi. Acaba düğünde çok ses va duymadı da ondan mı cevap vemedi ki. Ba neçün bakmaya şindi bu. Garşıdayken gözlerini benden alamayodun. Hep ba bakıyodun. Şindi nüçün bakmaya. Fati goluma dokunarak, “Kehribar kör” dedi. Neeyyy, Duymadı galba “Kehribar kör” dedi. Kör müüü, Ayy ba bişey oluya tutuy beniiii..
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.