10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de aramızdan ayrılışını 77.yılı dolayısıyla Bartın Valisi, Bartın Milletvekilleri, siyasi parti teşkilatları ve sivil toplum örgütleri anma mesajı yayınladı.

Vali Seyfettin AZİZOĞLU’nun 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi hayata intikalinin 77’nci yıl dönümünde milletçe şükranla ve rahmetle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz Türk Milletinin bağrından çıkmış, milleti için, milleti ile birlikte başlattığı büyük bir mücadeleyi zaferle sonuçlandırmış, fikirleriyle, yönetim sanatıyla ve üstün kişiliği ile sadece kendi milleti tarafından değil, tüm dünya devletleri tarafından da örnek alınan, sevgi ve saygı ile anılan büyük bir deha ve devlet adamı haline gelmiştir. Eşsiz bir devlet adamı olarak Atatürk yeni bir Türk Devleti’nin temellerini atmakla kalmamış, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için bir çok yeniliğe imza atarak gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır. Dolayısıyla, Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, O’nun “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; O’nun kendi deyimi ile “Muasır medeniyet seviyesinin üzerine” çıkarmakla mümkün olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; milletimizin gönlünde ölümsüzleşen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

AK Parti Bartın Yılmaz Tunç, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Tunç, mesajında; "Atatürk'ü anmak kadar Anlamak da çok önemlidir. O'nu anlamak, fikirlerini ve düşüncelerini kavramak sözle değil, icraatla olacaktır. "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" diyerek millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten Büyük Önderimizin bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak bizlerin en önemli görevidir." Dedi. Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi: "Büyük bir özveri ve mücadelenin sonucunda ülkemizi düşmanlardan temizleyerek, Cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan, milletimize muasır medeniyetin üstüne çıkmayı hedef olarak gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 77. yıldönümünde rahmet ve minnetle bir kez daha anıyoruz. Atatürk'ü anmak, O'nu süslü sözlerle methetmek değil, koymuş olduğu hedefe varmak için çok çalışmakla olacaktır. Kendisi de sağlığında bunu ifade etmiş; "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir, benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu kafidir" demiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Yurtta sulh, cihanda sulh" diyerek, yurt içindeki vatandaşlarımızın rengi, ırkı, dili, dini ne olursa olsun milli birlik ve beraberlik içerisinde bir arada yaşaması, hiçbir ayrımcılığa tabi tutulmaması gerektiğini vurgulamış, dünya ülkeleri ile münasebetlerimizde de dostluğun önemine dikkat çekmiştir. Bu gün de ülkemiz, O'nun işaret ettiği yolda önemli mesafeler almış ve almaya da devam edecektir. Atatürk'ü anmak kadar Anlamak da çok önemlidir. O'nu anlamak, fikirlerini ve düşüncelerini kavramak sözle değil, icraatla olacaktır. "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" diyerek millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten Büyük Önderimizin bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak bizlerin en önemli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

CHP Bartın Milletvekili M.Rıza YALÇINKAYA 10 KASIM MESAJI

Tarihe ve insanlığa mal olmuş en büyük önderlerden, Cumhuriyetimizin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 77.yılında saygı ve şükran duygularımızla anıyoruz. Bilge kişiliği, sevgisi, hoşgörüsü, barışçı ve demokrat kimliğiyle, dünyada hayranlık uyandıran, tüm insanlığın saygı duyduğu M.K.Atatürk, ulusal birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlaşmanın ve aydınlanmanın simgesi olmuş ve olmaya da devam etmektedir.  Onun; yurdumuzun kurtuluşu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşu ve toplumun çağdaşlaşmasındaki başarılarının, başka uluslara da yol gösterici olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Çağdaş dünyayla bütünleşebilmek için devrimler gerçekleştirmiş, bizlere demokratik bir cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar teslim etmiştir.  O; ulusumuzun hiçbir zaman sönmeyecek ışık kaynağı olmuş, vatanına ve milletine olan bağlılığını ve Türk ulusunun devamlılığını şu cümlelerle dile getirmiştir."Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."  Ulu Önderimize duyulan bu büyük sevgi ve saygının hiçbir zaman eksilmemesi, Türk ulusunun gönlündeki yerinin hiçbir zaman değişmemesi dileğiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 77. yıl dönümünde saygıyla, şükranla özlemle ve rahmetle anıyoruz.

CEMAL AKIN; "ATATÜRK'Ü BİR KEZ DAHA SAYGI, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM"

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77.yılı dolasıyla mesaj yayınladı. Başkan Akın mesajında, " Cumhuriyetimizin kurucusu, tarihin yetiştirdiği en büyük liderlerden birisi olan eşsiz devlet adamı Atatürk'ün, aramızdan ayrılışının 77. yılını, Milletçe saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz. Atatürk, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokratik kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu liderdir. İleri görüşlülüğü ve düşüncelerinde ki evrensel boyut Atatürk'ü dünya liderlerinden birisi yapmıştır.  Milletimizin gönlünde ölümsüzleşen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI KENAN DURSUN'UN MESAJI

Başkan DURSUN, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77'nci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda  "Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 77'nci yıl dönümünde minnetle şükranla yad ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bugün büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır. Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır. Bu düşüncelerle büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü , silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun" ifadelerini kullandı.

MEHMET EMİN TİMUR’UN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Amasra Belediye Başkanı M.Emin TİMUR 10 Kasım Dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Mehmet Emin TİMUR 10 Kasım Atatürk’ü anma mesajında "Cumhuriyetimizin kurucusu, Türk Devrimlerinin öncüsü, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 77'ncı yılında, saygı, sevgi ve şükranla anıyorum. Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir" diyen ve arkasında yas değil, şanlı bir destan, genç ve çağdaş bir Cumhuriyet bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün insanlığın değişmez kanunu ölümünün ardından geçen 77 yıl, Cumhuriyet sevdalıları için onun bayrağını daha ilerilere taşımak ile geçti.Cumhuriyet'in evlatlarına bıraktığı büyük mirasın sahipçileri olarak 10 Kasım gününde, O'nu kaybetmenin hüznünü yaşarken bir kez daha O'na ve emanetine olan güvenimizi tazeliyor ve bu güveni hiç aklımızdan çıkarmadan ülkemiz için canla başla çalışıyoruz.Aklın ve bilimin rehberliğini kabul etmiş manevi mirasçıları olarak bizler, ülkemizi bugün içinde bulunduğu durumdan hızla çıkararak, Atatürk'ün gösterdiği yolda devam etmesi için doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeden yürüyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, cumhuriyetimizin kurucusu ve milletimizin unutulmaz lideri olan büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, sevgi, şükran ve rahmetle anıyor, Türk milletinin Ata’sının izinden gitme arzu ve gayretini, dün ve bugün olduğu gibi, gelecekte de hiçbir şekilde aksatmayacağını gururla ifade etmek istiyorum.’dedi.

AK PARTİ BARTIN İL BAŞKANI Av. HÜSEYİN MANAV’IN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

AK Parti Bartın İl Başkanı Av.Hüseyin MANAV, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü  dolayısıyla mesaj yayınladı. Manav, mesajında, "Büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakar gayretleriyle anılırlar. Bizler de millet olarak, ebediyete intikalinin 77’inci yılında Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın Başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak minnetle anıyoruz. Atatürk, üstün niteliklere sahip bir komutan ve lider, dahi bir devlet adamı, eşsiz bir kahraman, büyük bir fikir ve eylem insanı olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasındaki yerini almıştır. Ulu Önder, ayrıca ülkemiz ve dünya için yaptıkları, başarıları, reformist ve yenilikçi kişiliği, fikirleri, öngörüleri, barışa ve insanlık değerlerine bağlılığıyla tüm dünyanın saygısını kazanmıştır" dedi. İnsanlığın bugün de Atatürk’ün eserlerine ve mücadelesine hayranlık duyduğunu vurgulayan Manav, mesajını şöyle devam etti: "Aziz milletimiz, Atatürk’ün temellerini attığı Cumhuriyetimizi, yine onun idealleri doğrultusunda ‘muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak’ için yoğun gayretler göstermiştir. Gururla ifade edebilirim ki, eğitimden sağlığa, bilim ve teknolojiden ekonomiye, adaletten insan haklarına kadar sosyal hayatın her alanında gerçekleştirilen reformlarla muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefimize bugün her zamankinden daha yakınız. Bugün bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetini kuran  Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77. yılında saygı ve minnetle anıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

ÖZÇELİK: "Cumhuriyet'in temellerini bozmaya yeltenenlere en iyi cevabı yine büyük Türk milleti verecektir"

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik 10 Kasım Atatürk'ü anma mesajı yayımladı. Türk milletinin hiçbir şart altında boyunduruk altında bulunamayacağını, devrin modern silahlarıyla dahi sonuç alınamayacağını 'Ya İstiklal Ya Ölüm' seslenişiyle ortaya koymuş ve bundan da asla ödün vermeyeceğini söyeyen Özçelik mesajında şunları söyledi: Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Hakk'a yürüyüşünün üzerinden 77 uzun yıl geçmiştir. Aramızdan ayrılışının bu yıldönümünde kendisini bir kez daha Fatihalarla ve hayranlıkla yâd ediyoruz.Hayatını milletine adayan, işgal ve emperyalist hevesleri muhataplarının kursaklarında bırakan bu büyük devlet ve siyaset adamını gururla, özlemle ve şükranla bir kez daha hatırlıyoruz.Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir Kurtuluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir. Yanmış, yıkılmış, yorulmuş ve yenilmiş bir sosyolojik kudreti tekrar ayağa kaldıran ve çizdiği hedeflerle sonuca ulaştıran elbette Mustafa Kemal'in eşsiz dirayeti ve hamiyeti olmuştur. O'nun yüksek erdemi sayesinde Samsun'da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş, meydanlardaki kahramanlıklarla mütecaviz emellerin surları delinmiş ve Cumhuriyet'in ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk her şeyden önce Türk milletinin tarihi birikimine inanmış, neleri başarabileceğini idrak etmiş ve takip ettiği amaçlarını bu kapsamda belirlemiştir.En zor anlarda bile milletimizin gücünden zerre kadar kuşkuya düşmeden güçlüklerin üstesinden gelinebileceğini en iyi şekilde gösteren yine o olmuştur.Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptıklarını, millet iradesine dayanarak gösterdiği üstün basireti küçültmeye, sulandırmaya ve bu yolla da Cumhuriyet'in temellerini bozmaya yeltenenlere en iyi cevabı yine büyük Türk milleti verecektir.Unutulmasın ki, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar yaşaması ve egemenliğini muhafaza ederek küresel alanda cazibe ve güç merkezi olması kuruluş yıllarındaki muazzam birliktelik ruhunun tekrar gösterilmesinden ve milletin kendi kaderine hâkim olmasından geçecektir.Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi varlığına ve bizlere emanet ettiği muhteşem millet eserlerine hiçbir kötü ve hain niyetin musallat olamayacağı inancımı bir kez daha teyit ederek; ebediyete intikal edişinin 77'nci yıldönümünde kutlu hatırasını hürmet ve minnet duygularımla anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun" dedi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Demir'in 10 Kasım mesajı

MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, "Mustafa Kemal Atatürk; Türk tarihinin bu zamana kadar gördüğü en büyük devlet adamı ve komutanlardan birisi olarak, azim ve kararlılık içinde, en imkansız zamanlarda bile nelerin yapılabileceğini en iyi şekilde gösteren büyük bir dehadır. Zor şartlarda bu aziz vatanı Türk Milletine emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bu mücadele sonunda Türk Milleti'nin karakterist yapısına en uygun olan Cumhuriyeti emanet etmişlerdir. Millet olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 77. Yılında onun eksikliğini, onun devlet adamlığını Türk Milleti olarak hüznünü yaşamaktayız, Türk Milleti'ne bıraktığı emanetleri ve mirasları, bazı iç ve dış mahviller ve siyasiler tarafından istismar edilmeye çalışılsa da dünya milletlerinin takdirle karşıladığı emanetler, Türk Milleti ve Türk Gençliği tarafından ilelebet korunacak, hafızamıza kazınılan ilkeler dünya durdukça yaşamaya devam edecektir. Mustafa Kemal Atatürk, kendisini aziz milletimize adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, kısa hayatına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere de örnek olmuş, milletimizin her alanda yükselmesi için yılmadan çaba göstermiş tarihi bir kişiliktir. Mustafa Kemal Atatürk'ün; "benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Sözü, Cumhuriyetimizin varlığı ve sürekliliği açısından da bir güven kaynağıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77. yılını idrak ederken, rahmet, şükran ve minnetle anıyor, başta silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehitlerimize Allah'tan Rahmet diliyor, ruhları şad, mekanları cennet olsun diyorum" dedi.

MHP İl Kadın Kolları Akmaz'ın 10 Kasım mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları İl  Başkanı Nuran Akmaz 10 Kasım Atatürrk'ü anma etkinlikleri kapsamında mesaj yayımladı. Akmaz mesajında, "ATATÜRK, Çanakkale'de düşmana geçit vermeyen milli mücadelenin, Samsun'da şahlanan milli ruhun, Ankara'da tescillenen milli iradenin öncüsü olmuş ve inkılâplarıyla Türk milletine geleceğe uzanan engin bir yol açmıştır. Ulu Önder ATATÜRK'ün cesur askerliği, zeki diplomatlığı ve örnek devlet adamlığı tüm dünya liderleri tarafından gıptayla bakılmaktadır. Düşman karşısında söz konusu vatan olduğu zaman "Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum" diyen ATATÜRK, huzur mevz-u bahis olduğunda ise "Yurtta sulh, cihanda sulh" diyerek barışa verdiği önemi göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerimizle, Türk milletinin Başbuğu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü yokluğunun 75. senesinde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz" dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
10 Kasım
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.