29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI ALİ KARTAL'IN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
 
Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali KARTAL, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında "Cumhuriyetimize birlik ve beraberlik duyguları içinde sahip çıkmak hepimizin asli görevi" dedi.

İl Meclis Başkanı Ali KARTAL, Cumhuriyet'in 88. Kuruluş Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı'nı Van'da yaşanan deprem felaketi nedeniyle buruk olarak kutladıklarını söyledi. Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali KARTAL yayımladığı mesajında "Ulu Önder Atatürk'ün "En Büyük Eserimdir" diyerek bizlere emanet ettiği büyük hatırasına olan derin inancımız ve bağlılığımızla, tarihin dönüm noktası, Cumhuriyet'in 88. yılını kutlamanın sevinç ve kıvancını yaşıyoruz" dedi.

Ali KARTAL mesajında ayrıca şunları söyledi; "Türk Milletinin en önemli kazanımlarından birisi Cumhuriyetimizin 88. yıldönümünde bu tarihi günün onurunu yaşamaktayız. Cumhuriyetimize birlik ve beraberlik duyguları içerisinde sahip çıkmanın hepimizin asli görevi olduğunu, bu görevi demokrasi, laiklik ve hukukun üstünlüğü yollarından asla ayrılmadan başardığımız zaman Cumhuriyetimizi kuruluş felsefesindeki hedeflere ulaştırmamızın da mümkün olacağını ifade etmek isterim. Van İlimizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle buruk geçirdiğimiz bu yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve mesai arkadaşlarını saygı ve şükranla anıyoruz. Atatürk'ün gösterdiği hedeflere doğru hep beraber yürümeye devam edeceğimizi bir kez daha ifade etmek isterim. Bu vesileyle başta tüm şehitlerimiz olmak üzere Van İlimizde yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, tüm milletimize sabır ve başsağlığı dilerim"

* * *

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Av. Yılmaz Tunç, Cumhuriyetin 88. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Tunç, 100. Kuruluş yıl dönümüne 12 yıl kala Türkiye Cumhuriyeti'nin bu gün muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefine her zamankinden daha yakın olduğunu söyledi.

Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhuriyetin 88. Kuruluş yıldönümü mesajında şunları söyledi: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının en olumsuz şartları aşarak yükselttikleri bağımsızlık ruhu ve ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma azmi ile kurdukları Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yıldönümünü milletçe kutlamanın sevinci içerisindeyiz.

Cumhuriyet, millet iradesinin hakim olduğu en yegane yönetim biçimidir. 88 yıllık süreçte Cumhuriyetimiz çeşitli badirelerden geçmiş, millet iradesinin üzerinde başka iradeler gören vesayetçi anlayışlar nedeniyle ülkemiz zaman ve enerji kaybetmiştir. Milletimizin verdiği kararla vesayetçi anlayışlar artık tarihe gömülmüş, son yıllarda gerçekleştirilen demokratikleşme ve kalkınma hamleleriyle Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine her zamankinden daha çok yaklaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti bu gün dünyanın 16. büyük ekonomisi, Avrupanın 6. büyük ekonomisi haline gelmiştir. Hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi dünyanın 10. büyük ekonomisi yapmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Milletimizin ve Bartınlı hemşehrilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bu vatanı bizlere emanet eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum." 

* * *

CHP Bartın Milletvekili M.Rıza YALÇINKAYA'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı   Kutlama Mesajı

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde sürdürülen ve büyük bir zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı'nın ardından, yine Büyük Önderimiz Atatürk'ün "Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare biçimi Cumhuriyet idaresidir" sözleriyle ilan etmiş olduğu Cumhuriyet; Türk Milletine bırakılmış en büyük mirastır.

29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet; bir aydınlanma devrimidir. Cumhuriyetin ilanıyla ulusumuzun, kötüye giden yazgısı değişmiş,  demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemesini sürdürerek, dünya da örnek alınacak bir ülke olmuştur. 

Bu bağlamda; Ulu Önderimiz Atatürk'ün, "En Büyük Eserimdir" diyerek bizlere emanet ettiği laik, demokratik Cumhuriyetimizi yıpratmaya yönelik, her türlü girişime karşı olmak, cumhuriyetin çağdaş kazanımlarına ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkarak korumak, onu geleceğe taşımak en büyük sorumluluğumuzdur. Bu konudaki en büyük güvence ise Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e inanan, onun ilke ve devrimlerine sahip çıkan yüce Türk Milletidir. 

Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması ve yaşatılması dileğiyle; Cumhuriyet Bayramında; Büyük Önderimiz Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.
                          
* * *

Bartın İl Emniyet Müdürü Burhan GÜMÜŞ'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı   Kutlama Mesajı :                              

Bundan 88 yıl önce, 1. Dünya Savaşından ve akabinde İstiklal Savaşından harap bir vaziyette çıkan Türk Milleti, inanç, azim ve kararlığın bir eseri olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün etrafında kenetlenerek, kendi hür iradesinin tecellisi olan en iyi yönetim şeklini belirlemiştir. Bundan dolayıdır ki Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihinde en önemli dönüm noktasıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının vatan sevgisi ve istiklal aşkıyla büyük zorlukları aşarak kurdukları Türkiye Cumhuriyeti, aynı ideallere büyük bir sadakatle sahip çıkan yeni nesillerin omuzlarında yeni ufuklara doğru büyük adımlarla ilerlemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatan için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

* * *

Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milli mücadele döneminde yaşanan zorluklara rağmen elde edilen zafer, halkımızın bağımsızlığa olan aşkını en ibret verici sahnelerle tüm medeniyetlere göstermiştir. Cumhuriyet'i, çağdaş kazanımlarına ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkarak korumak, onu geleceğe taşımak, genç kuşakların en önemli sorumluluğudur. Bu değerlerimize yönelik tüm tehdit ve tehlikelerin azim ve kararlılığımız karşısında yok olacağına yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

* * *

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa KARAMAN'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun, 88.yılını kutlamanın sevinç ve gururu içerisindeyiz.

Özgür ve demokratik bir Türkiye de yaşamamız için, kanlarının son damlasına kadar savaşmış olan, başta “Cumhuriyet” in kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere;  Gazilerimizi minnet ve şükranla, Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. yıldönümü münasebetiyle, tüm halkımızın “ CUMHURİYET BAYRAMI” nı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

* * *

AK PARTİ  BARTIN İL BAŞKANI YAŞAR ARSLAN "CUMHURİYETİN BİZLERİ ULAŞTIRDIĞI SEVİYE HEPİMİZE HEYECAN VE ÜMİT VERMELİ, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMELİ"

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar ARSLAN, "Cumhuriyetin bizleri ulaştırdığı seviye hepimize heyecan ve ümit vermeli, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, milletçe bağımsız yaşama azmimizi yenilemelidir." dedi.

ARSLAN, Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yıl dönümü dolayısı ile yaptığı yazılı açıklamada, şanlı bir tarihe ve büyük bir medeniyet birikimine sahip olan büyük milletimizin, tarihteki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetin, 88. yılını büyük bir gurur, coşku ve mutlulukla kutladığını ifade etti.

ARSLAN, dünya üzerinde milli mücadele vererek bağımsızlığını kazanan bir milletin evlatları olmanın şanlı gururunu taşıdıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
        
"Bu mücadelenin sonucunda kahramanlarımız, geçmişe gururla geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacak Cumhuriyeti armağan etmişlerdir. Ne mutlu bize ki, sadece bir yönetim şekli olmayan aynı zamanda tarihimizin en önemli çağdaşlaşma, toplumsal ve siyasal gelişim hareketi olan Cumhuriyete sahibiz. Demokratik Cumhuriyet ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının ortak varlığıdır. Din ve vicdan hürriyetini teminat altına alan laiklik, yurttaşların fikirlerini serbestçe ifade etmelerini ve yönetime katılmalarını sağlayan demokrasi, adaleti teminat altına alan hukuk devleti Cumhuriyetin toplumsal sözleşmesinin vazgeçilmezleridir.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah getiren, örnek alınan bir ülke haline gelmiştir.

Türk milleti yurdu düşmandan kurtarmanın coşkusunu nasıl yaşıyorsa, Cumhuriyete sahip olmanın coşkusunu da öyle yaşamaktadır. Türk milleti, fazilet rejimi olan Cumhuriyet'i demokrasi ve insan hakları ile bütünlemekte ve taçlandırmaktadır.

Millet iradesi ağırlığını hissettirdikçe, son sözü söyleme hakkına sahip çıktıkça, demokrasimiz ve Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan ileri medeniyetin aydınlık yolunda hızla ve kararlı adımlarla ilerlemektedir ve ilerlemeye devam edecektir. Cumhuriyetin bugün bizleri ulaştırdığı seviye, hepimize heyecan ve ümit vermeli, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, milletçe bağımsız yaşama azmimizi yenilemelidir.

Bu düşüncelerle milletimizin ve tüm hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve isimsiz kahramanlarımızı Rahmet ve şükranla anıyor, aydınlık bir geleceğe doğru daha nice yıllar boyunca birlik, beraberlik ve esenlikle yürüme umudumuzu bir kere daha tazeliyor, saygıyla selamlıyorum."

* * *

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN CUMHURİYETİMİZİN 88. YILINI KUTLADI

Belediye Başkanı Cemal Akın Cumhuriyet'in 88. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Akın mesajında "29 Ekim 1923 tarihinde, 'Türk Milleti'nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir' diyerek büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milleti'ne bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir.

Bu mirasa sahip çıkmak vatanını, toprağını ve bayrağını seven herkesin temel görevidir. Hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmeyen ve bu uğurda canlarını feda eden Türk Milleti'nin eşsiz kahramanlıklarının eseri olan Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. yılında, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

* * *

Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Atatürk’ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 88. yıldönümüne, bütün yurtta olduğu gibi, cennet yurt köşemiz Bartın’da da, sevinç ve coşku içerisinde fakat şehitlerimizin ve depremin gölgesinde ulaşmış bulunuyoruz.

Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü  ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim.

Çağdaş, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve inkılâplarının ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız.

Ülkemiz insanlarının çağdaş dünya ile bütünleşmesinin ve uygarlığın tüm nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmasının da, yine Cumhuriyet şemsiyesi altında kenetlenerek çok çalışmaktan geçeceği asla unutulmamalıdır.

Bu duygularla, Cumhuriyet coşkusu içinde, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 88. yılını kutluyor, tüm Bartın’lı vatandaşlarımızla birlikte cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sezai BİLGİN
MHP Bartın Milletvekili Adayı

* * *

Değerli Bartın ’lı Hemşehrilerim,

Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, O’nun Türk Milletine bıraktığı en büyük mirasıdır. İşgalci devletlere karşı mücadele verip ulusal bağımsızlığını kazanan Türkiye Cumhuriyeti’nin savaş sonrası elde ettiği kazanımlar, bölgesel ve küresel etkenler de göz önüne alındığında azımsanamaz büyüklüktedir.

Cumhuriyet, çağdaş yönetim biçimlerinden biri olan demokrasiyi bağrında geliştirebilen en iyi sistemdir. Kişi hak ve özgürlükleri ancak bu sistem içinde güvence altında olabilir. Türk Milleti de cumhuriyetini yüceltip geliştirerek, demokrasinin nimetlerinden en üst seviyede sürekli faydalandığı anda elbette ki çağdaş toplumlar içindeki yerini sağlama alacaktır. Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip geliştirmek hepimizin öncelikli görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 88 yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin ebediyete kadar var olmasını temenni eder, hepinizin Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularla kutlarım.

Ercüment ÖZÇELİK
MHP Bartın İl Başkanı

* * *

Türksüz bir dünya hedefleyen küresel güçlerin emelleri Atatürk'ün gösterdiği yönetim, üstün muhakeme gücü ve stratejik hamleleri ile son bulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile noktalanmıştır. Atatürk'ün 'Benim en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimiz, onun dehası, komutanlık nitelikleri, geniş vizyonu ve yüksek milliyetçilik duygularının milletimizle kaynaşmasının sonucudur.

Bu düşüncelerle, mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna verilen kurtuluş mücadelesinin taçlanarak Cumhuriyetimizin kurulduğu bu çok anlamlı günün yıl dönümünde, büyük Türk milletinin bayramını kutluyor, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum." 

Nuran AKMAZ
MHP Kadın Kolları

* * *

Bartın Madeni Eşya ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yılmaz AKDENİZ'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı   Kutlama Mesajı :

Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Atatürk'ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin 88. yıldönümüne, bütün yurtta olduğu gibi, cennet yurt köşemiz Bartın'da da, sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk'ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim.

Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk'ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O'nun ilke ve inkılâplarının ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız.

Ülkemiz insanlarının çağdaş dünya ile bütünleşmesinin ve uygarlığın tüm nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmasının da, yine Cumhuriyet şemsiyesi altında kenetlenerek çok çalışmaktan geçeceği asla unutulmamalıdır.

Bu duygularla, Cumhuriyet coşkusu içinde, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 88. yılını şahsım,  yönetim kurulumuz ve  odamız üyeleri adına kutluyor, tüm Batın'lı vatandaşlarımızla birlikte cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

* * *

Türk Eğitim-Sen Bartın Şube Başkanı Sezai HANGİŞİ’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün Cumhuriyetimizin 88. yıldönümünü buruk kutluyoruz. Türk Milleti olarak derin bir keder içerisindeyiz. Ne yazık ki ülkemiz hem terör, hem deprem acısını bir arada yaşamaktadır. Şehitlerimize gözyaşı dökerken, Van’da yaşanan depremle acımız daha da büyümüştür. Van’da enkaz altında yüzlerce hayat sönmüş, çığlıklar göğe yükselmiştir. Depremzedeler, aileleri ve sevdikleri ile birlikte umutlarını da kaybetmiştir. Gün kenetlenme günüdür. Onların bu zor günlerinde yanlarında olmak, acılarını bir nebzede olsa paylaşmak, depremzedelere umut aşılamak için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Van için yüreklerimizi ortaya koymalı, tüm imkânlarımızı seferber etmeliyiz. Yaralarını beraberce sarmayı çok iyi bilen milletimiz, bu zor ve karanlık günleri el ele vererek aşacak, acılara beraberce göğüs gerecektir. 

Büyük Atatürk bu devleti kurarken yıkılmaz kaleler inşa etmiştir. Yıkılmaz kalelerin başında milletimizin birlik ve beraberliği gelmektedir. Bugün terör saldırılarıyla dirliğimizin, birlik ve beraberliğimizin temellerinden sarsılması hedeflense de, caniler asla amaçlarına ulaşamayacaktır. Askerimizin, polisimizin, masum insanlarımızın hatta çocuklarımızın, bebeklerimizin canına kasteden bu gözü dönmüş bölücü çete, büyük mücadelelerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve bu devletin onurlu vatandaşlarına zarar veremeyecek, kardeşliğimizi bozamayacaktır.  

Ne yazık ki terörle mücadele açılım safsatasıyla, teröristlerin taleplerinin müzakere konusu yapılmasıyla zarar görmüş, katiller siyasi arenada muhatap bulmuştur. Bugün TBMM çatısı altında barınan teröristlerin yandaşları, onlara yardım ve yataklık yapanlar ‘hanımefendi’, ‘beyefendi’ olmuştur. Teröriste kucak açan belediye başkanları, devletin imkânlarını cinayet şebekesine seferber eder hale gelmiştir. Devletimize kin besleyen, teröristlerle kol kola gezen, Cumhuriyet rejimine yönelik saldırılarda bulunanlar zehirli oklarını Türkiye Cumhuriyeti’nin tam kalbine fırlatmaktadır. Bu elim tablo ise vicdanlara kor bir ateş gibi düşmektedir.

Dün ve bugün olduğu gibi yarın da birbirimize sımsıkı kenetleneceğiz, felaketlerin üstesinden beraberce geleceğiz, vatanımızın her karış toprağını koruyacağız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerine çöreklenen karanlık güçleri bertaraf edeceğiz, Cumhuriyetimize uzanan elleri birer birer kıracağız. 

Bu vesileyle; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimizle kutluyor, Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize rahmet, minnet ve saygılarımızı sunuyoruz. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cumhuriyetçi 9 yıl önce

İller ayakta,Cumhuriyet yürüyüşü için...Bartın T.C.'nin vilayeti değil mi?Herhalde bir yürüyüşün ne masrafı olur ne depremde kaybettiğimiz halkımıza hakaret olur.Yasımız da bayramımız da ulusal değil mi bizim?Ulusal değerlerimize nasıl sahip çıkacağımızı bildik. Cumhuriyetimizi kuran aydın Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı sunmak neden yanlış anlaşılsın...Bunda maksat aranmaz,bunda kaybettiğimiz Cumhuriyet öğretmenlerine ve şehitlerimize de teşekkür etme fırsatını toplu halde elde etmiş oluruz...Artık acabalarla,endişe ve kuruntularla yaşamak istemiyoruz...Ülkem ne acılar gördü yine de ulusal değerlerine saygısını ve halkını birlikteliğe getiren beraberliğe götüren törenlerini yapmaktan vaz geçmedi..Zil takıp oynayacak değiliz...Depremde,günler sonra göçük altında çıkartılan bir gencin çıktığın da ilk söylediği sözlere takılınız lütfen " Dua ettim,dua ettim,dua ettim ve en sonunda da İstiklâl Marşımız'ı söyledim.