30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun
VALİ ALİ ÇINAR'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Anadolu topraklarını sonsuza kadar hür ve bağımsız yurt toprağı yapan, milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren Kurtuluş Savaşımızın tacı büyük zaferin 91 inci yıldönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

26 Ağustos'ta başlayan ve dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat sayı ve silah üstünlüğü olan bir ordu karşısında 30 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutanlık Meydan Savaşı ile eşsiz bir zafer kazanılarak vatan topraklarımız kurtarılmış, bağımsızlık ve istiklalimizden hiçbir zaman vazgeçilemeyeceği, sonsuza dek Anadolu'nun Türk yurdu olduğu bir kez daha bütün dünyaya haykırılarak ilan edilmiştir.

Vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle kanının son damlasına kadar vatanını savunan Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğindeki ordumuzun kazandığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

Bu inançla; Yüce Milletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğrunda kanlarını akıtan şehitlerimize, aramızda olmayan gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimiz ile şehit ailelerimize de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç 30 Ağustos Zafer Bayramı  nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Tunç  mesajında, İstiklal mücadelesini taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan 30 Ağustos zaferiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığını belirterek, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla anıyorum dedi.

Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi: "Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde ortaya koyduğu var olma iradesi, kahraman Mehmetçiğin cesaret ve fedakarlığı, tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizi 30 Ağustos 1922'de "büyük zafer'e ulaştırmıştır. İstiklal mücadelesini taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan bu zaferle, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır.

Sayıca kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istikbalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya göstermiştir. Milletimizin ortaya koyduğu bu yüksek ruh ve şuur, her zaman canlı  kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bizler de imkansızlıklar içerisinde, büyük fedakarlıklarla kazanılan bu zaferin verdiği güç ve cesaretle, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Ne mutlu bizlere ki bugün bu hedeflerimize her zamankinden çok daha yakınız.

Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023 yılına dair hedeflerimizi bir bir hayata geçirerek ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapacağız, güçlü toplum, ileri demokrasi ve lider ülke hedefimizi milletimizle birlikte gerçekleştirmekte kararlıyız.

Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları  ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı  kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını  rahmet ve şükranla anıyorum.

MİLLETVEKİLİ YALÇINKAYA'NIN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI

Türk Ulusunun azmi ile 30 Ağustos 1922’de kazanılan “Başkomutanlık Meydan Muharebesi” ulusumuzu esir almak isteyen işgal kuvvetlerine karşı, Türk ordusunun, kadınıyla, çocuğuyla, yaşlısıyla ve genciyle topyekün vermiş olduğu mücadelenin kazanıldığı, büyük  bir özgürlük destanıdır.

Her yıl büyük bir sevinç ve heyecanla kutladığımız bu anlamlı günde; başta bu güzel ülkeyi bizlere emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükran duygularımızla anıyor, birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, halkımızın büyük bir duyarlılık içerisinde, karşılaştığı tüm zorlukların üstesinden gelmeyi her zaman başaracağına olan inancımla, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla   kutluyorum.

BAŞKAN AKIN'DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Belediye Başkanı Cemal Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Akın mesajında "Bu gün Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran büyük bir zaferin haklı gurunu yaşıyoruz. 91. yılını kutladığımız bu zaferin mimarları olan başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

KARTAL'DAN 30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJI


Meclis Başkanı Kartal, 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı. Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91’inci yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Meclis Başkanı Kartal, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustosta eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Milletimiz bu zaferle, milli hakimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek bir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu zaferin ardından geçen 91 yıllık süreç içinde tüm milletçe el ve gönül birliği ile kurup geliştirdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti, bu günkü demokratik ve dinamik yapısıyla dünyada seçkin ve saygın bir yere sahiptir. Bu tarihi günde, devletimizin kurucusu Başkomutanlık Meydan Muhaberesi’nin Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi derin saygıyla anıyorum. Büyük fedakarlıklarla kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin bu mutlu yıldönümünde, değerli hemşerilerimin, Aziz Türk Milletinin ve Silahlı Kuvvetlerimizin şanlı bayramını yürekten kutluyor, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum”

AMASRA BELEDİYE BAŞKANI M.EMİN TİMUR’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferinin doksan birinci yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. 30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu Aziz Milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur.Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır. Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin doksan birinci yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu duygularla; Saygıdeğer Amasralı hemşerilerimizin, Aziz Türk Milletinin ve kahraman Türk Ordusunun tüm mensuplarının “30 Ağustos Zafer Bayramı”nı kutluyorum.

BASINA VE KAMUOYUNA

Bugün 30 Ağustos 2013 Zafer Bayramı

19 Mayıs 1919 da Mustafa Kemal’in önderliğinde başlayan Türk ulusunun bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi, 91 yıl önce 26 Ağustos  1922 de başlatılan büyük taarruz İle hedefine ulaşmış ve 30 Ağustos 1922 günü kazanılan büyük bir zaferle taçlandırılarak kahraman Türk Milleti ve Ordusunun 9 Eylül 1922 günü İzmir’i düşman işgalinden kurtarması ile sona ermiştir.

Bu büyük zafer bağımsız ve çağdaş Türkiye’nin doğuşunun, barışa ve  özgülüğe yürüyüşünün , demokratik ,laik , sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin müjdecisi olmuştur.

Bağımsızlığını ve  özgürlüğünü din , dil , ırk , mezhep  ve inanç farklılığı gözetmeden ordusu ve milleti omuz omuza ,el ele verenlerin mücadelesi ile kazanan ve bütün dünyaya örnek olan Türkiye Cumhuriyeti Birlik , Barış , Kardeşlik , tam bağımsızlık ve toprak bütünlüğü mücadelesini  iç ve dış düşmanlara rağmen bugünde sürdürmektedir.
 
Ulu Önder Atatürk’ün ‘Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Ulusun hayatı tehlikeye girmeyince harp bir cinayettir.’sözünü unutmuş görünenler bugün ülkemizi yönetmektedirler. 2003 yılında ABD önderliğindeki emperyalist güçlerin elinde kimyasal ve nükleer silahlar olduğu ideası ile Saddam yönetimine karşı başlattıkları  Irak’ı özgürleştirme operasyonundan geriye, binlerce şehit ,yoksul bir halk , birbirine cephe almış Şii ve Sunni gruplar ile istikrarsız ve ulusal kaynakları emperyalist güçler  tarafından yağmalanan  parçalanmış bir ülke kaldı .O günlerde binlerce  Müslüman’ın  Amerikan güçlerince katledilmesine ses çıkartmayan AKP iktidarı ;bugün Ortadoğu’da  savaş çığlıkları atarak  Suriye Üzerinde oynanmakta olan ve Irak Savaşında olduğu gibi işbirlikçileri aynı emperyalist güçler olan oyunun içerisine Türkiye Cumhuriyetini itmeye çalışmaktadırlar.

Zafer Bayramının temel felsefesini oluşturan Yurtta Sulh Cihanda Sulh İlkesinden uzaklaşarak Müslüman’ı Müslüman’a kırdırma oyunlarına alet olan ve ülkemizi Ortadoğu bataklığına sürükleyen AKP iktidarı ve onun işbirlikçilerinden ülkeyi kurtarmalı ve bunun için var gücümüzle çalışmalıyız.

Ülkemizi bugün yönetenler Milletimizin savaşı olmayan bu kirli savaştan uzak durmalıdır. Türkiye emperyalist ve işgalci güçlerin savaş üssü olmamalıdır. Bugün Ortadoğu ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de birlik ve beraberliğimizi bozmak , güzel ülkemizi parçalamak isteyen egemen güçler ve onların yerli işbirlikçileri her zaman olacaktır.Şunu unutmayalım ki  bize emanet edilen tam bağımsız ve laik Türkiye Cumhuriyetinin Milletimiz tarafından daha çok sahiplenilmesi ve kollanması gereken hassas bir dönemden geçmekteyiz.                          91 yıl önce Atalarımız nasıl mücadele etti ise CHP olarak halkımızla birlikte aynı mücadeleyi verme   karar  ve azmindeyiz.

Bağımsızlığımızı ve bütün dünyaya örnek olan bir devlet olmamızı sağlayan 30 Ağustos zaferini bize armağan eden Büyük Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere  Şehitlerimizi rahmet ve şükranla , Gazilerimizi  ve Ulusal Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve minnetle anıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramının 91. yıldönümünün tüm ulusumuza kutlu olmasını ve dünyada bağımsızlık, özgürlük ve demokrasi mücadelesi veren uluslara örnek olmasını diliyoruz. Bayramımız kutlu olsun .Saygılarımızla.

C. SELİM KARAKAŞ CHP BARTIN İL BAŞKANI


MHP İL BAŞKANI SEZAİ BİLGİN’İN ZAFER BAYRAMI MESAJI


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Bilgin mesajında “Bedeli kanla ödenerek kazanılan zaferlerin hepsi; tam bağımsız yaşama konusunda müzakere ve tartışma kabul edilmeyeceğinin bir kanıtı olarak değerlendirilmelidir. Vatan burçlarından ay-yıldızlı bayrağımızın inmemesi için her şeyini feda eden, bu uğurda kendileri yetim kalma pahasına gelecek nesilleri öksüz ve çaresiz bırakmayan atalarımızın göz kamaştırıcı fedakârlıkları her türlü övgü ve takdirin üstündedir.

Bilinmelidir ki, 1000 yıldır üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları; muzaffer atalarımızın yegâne emaneti olup, korunması ve her türlü mülahazanın üzerinde tutulması gereken maddi ve manevi bir hazinedir.

Asırları aşarak gelen kutlu vatan emanetinin muhafazası ve gelecek kuşaklara devri konusunda sahip olduğumuz tartışılmaz niyeti ve göstereceğimiz milli gayreti bu vesileyle bir kez daha belirtmek istiyorum

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın devamlılığı ve bağımsızlığı yolunda çok önemli bir anlamı olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 91. yıldönümünü kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün ülkü ve silah arkadaşlarını, milletimizin selameti için canlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet hislerimle anıyoruz” dedi.

MHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI AVNİ KABASAKAL’IN ZAFER BAYRAMI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Merkez İlçe Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kabasakal mesajında “Ağustos ayı, aziz milletimiz açısından apayrı öneme haiz bir dönem olagelmiştir. Türklere Anadolu’nun kapılarını açan 1071’deki Malazgirt savaşı, 1514’deki stratejik Çaldıran Savaşı, devamında 1516’da yine milletimize bu sefer Ortadoğu’nun kapılarını açan Mercidabık savaşı ve daha nice büyük zaferler bu ayda kazanılmıştır. Son olarak 26 Ağustos 1922´deki Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı sonucunda ulaşılan 30 Ağustos Zaferi´yle, bitmek üzere olduğu sanılan Türk milleti sonsuza değin var olmaya ant içmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, Bartınlı vatandaşlarımızın ve bütün milletimizin içinde bulunduğumuz Zafer Haftası’nı kutluyor bu toprakları vatan yapan bütün büyüklerimizi, ecdadımızı, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum” dedi.

MHP KADIN KOLLARI BAŞKANI NURAN AKMAZ’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Akmaz mesajında Türk milletinin ve silahlı kuvvetlerimizin zafer bayramını kutlayıp Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize uzun ömürler diledi.

Akmaz mesajında “Aziz milletimizin ve Türk Silahları Kuvvetleri'nin en üst komuta kademesinden en alttaki neferimize kadar tüm kahramanlarımızın Zafer Bayramını kutlar, şehitlerimize rahmet, gazilerimize de uzun ömürler dilerim” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
30 AğustosZafer Bayramı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.