Bir Bayram Böyle Geçti

Bayramlaşmanın ardından 75. yıl Huzurevine ziyaret edildi.Huzurevinde huzurevi sakinleriyle bayramlaşan ve ellerinden öpen Vali Bülent SAVUR ve eşi Nevin SAVUR yaşlılarımız ile birsüre sohbet etti.Huzur evindeki bayramlaşmada konuşan Vali Bülent SAVUR " Bende sizin bir evladınızım, evim ve makamım her zaman sizlere açıktır"dedi

Bayramlaşma programına Vali Bülent SAVUR,eşi Sayın Nevin SAVUR ve protokol üyeleri tarafından şehit P.Üsteğmen Mustafa Aydın AYDOĞMUŞ'un ailesine evinde ziyaret edilerek devam edildi.1994 yılında Mardinde şehitlik mertebesine ulaşan P.Üsteğmen Mustafa Aydın AYDOĞMUŞ'un ailesine ziyarette konuşan Vali Bülent SAVUR "Bu Vatan ve millet için canını feda etmekten sakınmayan ve herzaman kalbimizde olan aziz şehidimize Allahdan rahmet diliyorum"dedi

Vali Bülent SAVUR ve eşi Nevin SAVUR Gözde Birsöz çocuk yuvasındaki çocukları Valilik konutunda misafir ettiler.Ziyaret sırasında çocuklarla oynayan ve onlara hediyeler veren Vali Bülent SAVUR çocuklarımızın kimsesiz olmadığını, hepsinin bizlerin canımızdan birer parça olduğunu ifade etti.

İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK ve Eşi Gülgün ALTINOK hanımefendi Polisevinde Emniyet Personelinin Ramazan Bayramını Kutladı.

Ramazan Bayramının ikinci günü İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK Şehit Polis Memuru Mustafa Kemal AÇIKGÖZ’ ün Bartın ili Ulus ilçesinde bulunan ailesine ziyarette bulunarak bayramlarını kutladılar. Ziyaretin hemen sonrasında Şehit Polis Memuru Mustafa Kemal AÇIKGÖZ’ün kabristanını da ziyaret ederek dua eden İl Emniyet Müdürümüz Mehmet ALTINOK ziyaretini Ulus İlçe Emniyet Amirliğin’de görevli personelin de bayramını kutlayarak tamamladı.

MHP KADIN KOLLARI’NDAN ŞEHİT AİLESİ’NE BAYRAM ZİYARETİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz ve üyeleri şehit ailesine bayram ziyaretinde bulundu.

Evlatları vatani görevini yaparken şehit düşen Mustafa ve Fatma Çakır çiftini evinde ziyaret ederek bayramlarını tebrik eden Akmaz yaptığı konuşmada “Sizleri böyle anlamlı bir günde yalnız bırakmak istemedik. Bu kolay bir acı değil ama gurur verici bir olay. Şehit olmak her kula nasip olmaz. Ölümsüz kahramanlarımız şehitlerimizin ailesi bizimde ailemiz baş tacımızdır. Bu gün, bu güzel vatan topraklarında yaşamamıza vesile olan tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anarken siz değerli şehit ailelerine şükranlarımızı sunuyor mübarek Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

TUNÇ’TAN YOĞUN BAYRAM ZİYARETLERİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, her bayram olduğu gibi bu bayramda da Bartın’ın ilçe, belde ve köylerini karış karış gezerek hemşehrilerinin bayramını kutladı.

Milletvekili Tunç, yoğun ziyaret ve iftar programlarıyla geçirdiği Ramazan ayının ardından bayramda da boş durmadı. AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ve teşkilat mensuplarıyla birlikte bayram sabahından itibaren ziyaretlerine başlayan Milletvekili Tunç, bayram süresince sürdürdüğü ilçe, belde ve köy gezilerinde Bartınlı hemşehrileriyle biraraya gelerek bayramlarını kutladı.

Bayramın ilk gününde Belediye Sosyal Tesislerinde Bartın Valiliğinin bayramlaşma programına katılan Milletvekili Tunç, ardından Bartın Valisi Bülent Savur ve protokol üyeleri ile birlikte huzurevini ziyaret ederek yaşlıların bayramını kutladı. Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş’un ailesini ziyaret ederek bayramlarını tebrik eden Milletvekili Tunç daha sonra AK Parti İl Başkanlığında gerçekleştirilen bayramlaşma programına katıldı.

Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Yaşar Arslan, 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Sercan Durası, Merkez İlçe Başkanı Regaip Bayraktar, İl Genel Meclisi Üyeleri Kenan Dursun, Sefai Dikyurt, Recep Kantarcıoğlu, Belediye Meclisi Üyeleri Hasan Fırıncı, Sinan Öztabak, İsmet Malkoç, il yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensuplarıyla bayramlaştı. İl Başkanlığındaki bayramlaşma programında bir konuşma yapan Milletvekili Tunç, konuşmasında AK Parti’nin 10 yılda Türkiye’yi hem ekonomide, hem fiziki kalkınmada hem de demokratikleşmede ileriye taşıdığını belirterek, Bartın’ın da bu kalkınma ve gelişmeden büyük pay aldığını söyledi. Ülkemizin gelişmesini süper güç olmasını istemeyenlerin PKK’yı taşeron olarak kullandıklarını belirten Milletvekili Tunç, “terör belasından bu ülkeyi kurtaracağız, milletimizin birlik ve beraberliğini kimse bozamayacak” dedi.

İl Merkezlerindeki bayram ziyaretlerinde, esnafların da bayramını tebrik eden Milletvekili Tunç daha sonra Amasra İlçesinde bayramlaşma programlarına katıldı. AK Parti Amasra İlçe Başkanlığında partililerle bayramlaştıktan sonra ilçede esnaf ziyareti yaparak, Amasralıların bayramını kutladı. İl Başkanı Yaşar Arslan, Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, İl Genel Meclisi Üyesi Uğur Timur ile birlikte Amasra ilçe merkezinin ardından Çakraz tatil beldesine geçen Milletvekili Tunç ve beraberindeki teşkilat mensupları, Çakraz Güzelleştirme ve Turizm Derneğinde ve kıraathanelerde bulunan Çakrazlılarla bayramlaştı. Çakraz ziyaretinin ardından Kalaycı köyünü ziyaret eden Milletvekili Tunç ve beraberindeki teşkilat mensupları, burada da esnafların ve vatandaşların bayramını kutladı.

Milletvekili Tunç, Amasra ilçe merkezi ile Çakraz ve Kalaycı köyü ziyaretlerinin ardından Kurucaşile ilçesine bağlı Tekkeönü’ne geçerek burada da hemşehrileriyle bayramlaştı. Tekkeönü ziyaretinin ardından Meydan köyünde köylülerin bayramın kutlayan Milletvekili Tunç, ardından Kurucaşile ilçesine giderek, AK Parti Kurucaşile ilçe başkanlığında teşkilat mensuplarıyla bayramlaştı. Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanı Murat Erfındık, İl Genel Meclisi Üyeleri Mehmet Ali Uğur, Ayhan Özçelik ve teşkilat mensuplarıyla birlikte Kurucaşile esnafını ziyaret eden Milletvekili Tunç esnafların ve Kurucaşilelilerin bayramlarını kutladı. Kurucaşile ilçe merkezindeki bayram ziyaretlerinin ardından İlyasgeçidi ve Başköy’ü ziyaret eden Milletvekili Tunç, köy kıraathanelerinde köylülerle sohbet etti ve bayramlarını tebrik etti.

Milletvekili Tunç, bayramın ikinci ve üçüncü günlerinde de yoğun ziyaretlerine Ulus ilçesinde devam etti. İl Genel Meclisi Üyesi Musa Gürüz ile birlikte Ulus ilçesi Drahna bölgesi köylerini ziyaret eden Milletvekili Tunç, Yukarıdere köyü Kerpiçli mahallesinde köylülerin yaptırdığı köy odası, cami ve sosyal tesis binasının açılışına katılıp, köy odasında köylülerle yemek yedi ve bayramlaştı. Yukarıdere köyünün ardından Ulukaya, Kadıköy ve Ağaköyde vatandaşlarla bayramlaşan Milletvekili Tunç daha sonra Ulus ilçe merkezine geldi. Burada AK Parti İlçe teşkilatı ve Uluslularla bayramlaşan Milletvekili Tunç, daha sonra İl Başkanı Yaşar Arslan, AK Parti Ulus ilçe başkanı Mustafa Kuru, İl Genel Meclisi Üyesi Musa Gürüz ile birlikte, Abdipaşa beldesine geçti. Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ve AK Parti Belde Başkanı Fahrettin Balcı, teşkilat mensupları ve Abdipaşalılarla belde binasında bayramlaştıktan sonra Kumluca beldesine geçen Milletvekili Tunç burada da Kumluca Belediyesini ziyaret etti. Kumluca Belediye Başkanı Metin Çetin, İl Genel Meclisi Üyesi Adnan Aydoğan, AK Parti Kumluca Belde Başkanı Hüseyin Demirci ve teşkilat mensupları ve Kumlucalılarla bayramlaştıktan sonra Kumluca’dan ayrılan Milletvekili Tunç, daha sonra Özbaşı ve Eskiemirler köylerini ziyaret ederek, köylülerin bayramını kutladı.

Milletvekili Yılmaz Tunç ve beraberindeki teşkilat mensupları yoğun bayram ziyaretlerine Hasankadı beldesinde devam etti. AK Parti Hasankadı belde teşkilatından partililerle bayramlaştıktan sonra Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, İl Başkanı Yaşar Arslan, Merkez İlçe Başkanı Regaip Bayraktar ve belde teşkilat mensuplarıyla esnaf ve kıraathaneleri ziyaret eden Milletvekili Tunç, Hasankadılıların bayramını kutladı. Hasankadı beldesindeki ziyaretlerinin ardından Kozcağız beldesine geçen Milletvekili Tunç ve beraberindekiler, Kozcağız beldesinde de İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve belde teşkilatının katılımı ile AK Parti Kozcağız Belde binasında gerçekleştirilen bayramlaşma programına katıldı. Milletvekili Tunç Kozcağız belde teşkilatındaki bayramlaşmanın ardından Kozcağız esnafını ziyaret ederek, esnafların ve Kozcağızlıların bayramlarını tebrik etti.

BAŞKAN KARAMAN’A MİNİKLERDEN BAYRAM ZİYARETİ

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman Ramazan bayramında vatandaşların yanı sıra makamında minik misafirlerini de ağırladı.
Başkan Karaman elini öperek bayramlaşan miniklere çikolata ve şeker ikram etti. Gencinden yaşlısına bayramlaşmak için belediyeye gelen misafirlerini güler yüzle ağırlayan Başkan Karaman miniklerin ziyaretinden oldukça memnun kaldı.

Karaman: Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır

Çocukların ülkenin geleceği olduğunu söyleyen Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, onların geleceğin teminatı olduğunu ifade etti.  Karaman “ Bayramlar çocuklar için ayrı bir mutluluk kaynağı olmaktadır. Bu anlamlı bayramlarımız; sevgi, kardeşlik ve dostluk tohumlarını tüm insanlara göstermektedir. Ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın milli bilinçle yetişmesi için bu bayram günleri önemli bir vesiledir. Çocuklar geleceğimizin teminatıdır.” dedi. 4 ile 5 yaş aralığında olan minikler başkanlık makamında çocuk olduklarını hemen belli etti ve başkanın kucağına atlayarak hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

Altınok’tan Amasra’ya Bayram Ziyareti

Bartın İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal bayramın 3.günü Amasra İlçesinde vatandaşlarla sohbet etti. Bayram nedeniyle tatilcilerin akın ettiği Amasra yoğun bir bayram geçirdi. Emniyet müdürü Mehmet Altınok yoğun geçen bayram ziyaretleri ve programı sonrası meclis Başkanı Ali Kartal ile birlikte amasraya geçti. Trafik yoğunluğu nedeniyle birçok mahalle ve sokak doluluk nedeniyle trafiğe kapatıldı. Otel ve pansiyonlarda kalacak yer sıkıntısı çeken, vatandaşların birçoğu geceyi dışarıda geçirdi. İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok ve İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal bayramın 3.gününde Amasra’da vatandaşlarla sohbet etti. Yoğun bayram programı sonrası halkın içine giren Emniyet Müdürü ‘Altınok’ ve Meclis Başkanı ‘Kartal’ işyeri sahiplerine hayırlı işler temennisinde bulundular. Ardından deniz kenarında yorgunluk çayı içerek Amasra İlçesinden ayrıldılar.

Kozcağız Belediye meydanı bayramda doldu taştı

Kozcağız Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenlemesiyle ferah bir görünüme kavuşan belediye önündeki aile çay bahçesi Ramazan bayramında ziyaretçilerle doldu taştı. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman makamındaki bayramlaşmanın ardından yeni düzenlenen aile çay bahçesinde hemşerileri ile bayramlaştı. Kozcağız ve çevresinde şarkılarıyla gönüllerde taht kuran Grup Ozanlar’dan Hasan Akalın ve Orhan Akalın, Kozcağız Karakol komutanı Efrail Dilmen, Belediye meclis üyesi Mehmet Özsoy Başkan Karaman ile bayramda çay sohbetinde bir araya geldiler.

Bayramların çok özel günler olduğunu, birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının en güzel sergilendiği bu günlerde bu buluşmaların ayrı bir önem kazandığını belirten Başkan Karaman yeni düzenlenen aile çay bahçesinin hayırlı olmasını diledi.

Grup ozanlar sahne alacak

9. Kozcağız tarım, hayvancılık, kültür ve el sanatları festivalinde 24 Ağustos Cuma akşamı sahne alacak olan Hasan Akalın, “Öncelikle belediye Başkanımız Mustafa Karaman’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Belediye aile çay bahçesinde yeni yapılan düzenleme güzel bir çalışma oldu. Grup Ozanlar olarak festivalde Kozcağızlı hemşerilerimizi coşturacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ben ses sanatçısıyım. Benim işim şarkı söylemek. O bunu demiş, şu şunu demiş, hiç önemli değil. Biz işimize bakarız. Tüm halkımızı Festivale bekliyorum” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tekkeönü 8 yıl önce

tekkeönü gibi bir tatil köyü bu durumda olmamalı