Bu Akşam Berat Kandili

Şâban ayının 15'inci gecesi, yani 14'ünü 15'ine bağlayan gece Berât Gecesi'dir. Bu gece idrak edeceğimiz Berat Kandili dolayısıyla yayımlanan kutlama mesajları...

TUNÇ'UN MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un Berat Kandili Mesajı; AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Berat Kandili'nin insanların suçlardan ve günahlardan kaçınmaları gerektiği bir gün olduğunu ifade etti. Milletvekili Tunç, "Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen ve aynı zamanda Mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan, Berat gecesine kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Berat Gecesi, insanlığa suç ve yanlışlardan kaçınmaları ve günahlardan arınmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmaktadır. Milletimizin birlik ve beraberlik duygularının, sosyal dayanışma ve kaynaşma özelliklerinin doruğa çıktığı kandil geceleri kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve bütün İslam aleminin Berat Kandilini kutluyor, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların arınmamıza vesile olmasını diliyor, Berat kandilinin insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan diliyorum” Dedi.

YALÇINKAYA'IN MESAJI

Bartın Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Muhammet Rıza YALÇINKAYA'nın mesajı: Berat Kandili, af dilemenin yanı sıra, insanlar arasındaki dargınlıkları gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için büyük bir fırsattır.  Berat Kandili önemli bir muhasebe günüdür ve bu muhasebe gününde hepimize öncelikle, kendi vicdanımızın muhasebesini yapmak düşmektedir. Bu nedenle, toplum olarak durup düşünmeli, sorgulamalı ve bu özel günlerin bizlere verdiği mesajlardan ders çıkarmalıyız. Yaşanan sorunların üstesinden ancak, kinden, garezden, haksızlıktan uzak durarak; hukuksuzluk, yolsuzluk ile mücadele ederek gelebiliriz. Asla unutulmamalı ki, birlik ve beraberliğimizle aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Birliğimiz bizim en büyük servetimizdir. Güven ve barış ancak herkesin birbirine sevgi ve saygı duyması, kardeşlik, eşitlik, adalet, hakça paylaşım, üretim, emeğin değer bulması gibi esaslarla mümkündür.  Bütün insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşadığı, hiçbir insanın ayrımcılığa ve zulme uğramadığı, barışın, kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün egemen olduğu nice kandillere ulaşmak dileğiyle tüm halkımızın Berat Kandilini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

TİMUR'UN MESAJI

Amasra Belediye Başkanı M.Emin TİMUR Berat Kandili Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayınladı. Amasra Belediye Başkanı M.Emin TİMUR, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, milli ve manevi günlerin, insanları birbirine yaklaştıran, kaynaştıran, birlik ve beraberliğin pekiştirildiği önemli anlar olduğunu bildirdi. Başkan TİMUR "Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesinin, Müslümanların kutsal günleri arasında yer aldığını belirterek bu geceyi idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı Berat kandilinde sevgi ve gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum .Toplumları derinden sarsan sayısız sorunun yaşandığı günümüz dünyasında, huzur ve barışın, insanlık onuruna yakışır aydınlık bir geleceğin inşası için hepimize ciddî görevler düşmektedir. Bu yüzden hayatı daha yaşanabilir kılmak ve birbirimizin yükünü azaltmak için ailevi ve sosyal ilişkilerimizde sevgi, yardımlaşma, merhamet ve hoşgörüyü öne çıkaralım; böyle feyizli ve bereketli gecelerde anne ve babamızın hayır dualarını alalım ve çevremizle insanî ilişkilerimizi daha da güçlendirelim. Sevinçleri ve nimetleri paylaşmayı, zayıfların ihtiyaçlarını gidermeyi, muhtaçların dertlerine derman olmayı ve acıları dindirmeyi öğrenelim ve hayata geçirelim. Bu duygu ve düşüncelerle; Amasra halkının ve bütün İslâm aleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile olmasını diliyorum “dedi.

AKIN'IN MESAJI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Berat Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Belediye Başkanı Cemal Akın yayınladığı mesajında, Bartın halkının kandilini tebrik ederek, gecenin sağlık, huzur ve mutluluk dolu günlere vesile olmasını diledi. Başkan Akın , “ Bu güzel günde, hep birlikte Allah’ın rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği, Mübarek Ramazan Ay’ının müjdecisi Berat Kandili’ne erişmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kutsal gecenin memleketimiz, ülkemiz ve tüm islam alemi için hayırlara vesile olmasını, değerli halkımıza sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler getirmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

MANAV'IN MESAJI

Ak Parti Bartın İl Başkanı Av. Hüseyin Manav, Beraat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Manav mesajında, Ramazan’ı muştulayan Recep ve Şaban aylarının manevi ikliminde,  hayatımızda özel anları bize yaşatan mübarek kandil gecelerinden birini daha idrak ediyoruz. Her kandil bir rahmet, bereket, birlik, beraberlik, kuvvet, şükür, dua, mağfiret, sevgi seli ve insanların Allah’ın huzuruna bir adım daha yaklaşma vesilesidir. Dünya hayatımızda nasıl bir takım işleri planlıyorsak, iktisadi, ticari faaliyetlerimizi nasıl düzenliyorsak, Beraat Kandili de manevi hayatımızla ilgili muhasebe ve planlamaların yapıldığı gündür. Bu gece İlâhi rahmetin coştuğu gecedir. Beraat Gecesi beşer mukadderatının programı çizilirken insanlara verilen eşsiz bir fırsattır. Bize düşen, bugün bütün kötü alışkanlıklarımızdan vazgeçme kararı alıp, hayatımıza her yönden çeki-düzen vermek, insanları, hayvanları, bitkileri, tabiatı Yaratan’ın rızası için sevmeyi unutmamak, hatalarımız için af, güzelliklerimiz için kazanç dilemektir. Çünkü biz Yunus Emre’nin diliyle “Yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü” düşüncesiyle hareket eden bir medeniyetin temsilcileriyiz. Manevi güzelliklerin dünyamızı donattığı bu güzel gecenin, tüm dünyadaki kötülüklerin sona ermesini sağlaması, barış, huzur, güven ortamının insanlığa hâkim olması, insanların kurtuluşuna vesile olması en önemli temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle Tüm İslam aleminin ve tüm Bartın’lı hemşehrilerimizin Beraat Kandili'ni kutlar, bu mübarek gecenin toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, tüm İslam alemi ile insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

MADEN’İN MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Tuncay Maden, Berat Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Tuncay MADEN, Berat Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. MADEN, “Allah’a hamdolsun ki, bizleri mübarek bir akşama ve kutlu bir kandile daha kavuşturdu. Bu mübarek gece, umut ediyoruz ki; manevi nuruyla hem kalplerimizi ısıtır, hem önümüzü, hem de yolumuzu aydınlatır inşallah” dedi. Başkan Tuncay MADEN, “Hepimiz biliyoruz ki; kandillerimiz affın ve mağfiretin çeşmesi ve Allah’ın kullarının istifadesine sunduğu ihsan ve aynı zamanda mükafat hazinesidir. Kandiller, nefislerin terbiye ve manevi tüm yaraların tedavi edilmesi yönünde mutlaka başvurulması gereken yolların başında gelmektedir. Berat Kandili ise, kurtuluşumuzun, manevi arınışımızın ve kalp dünyamızın temizlenişinin yegane anahtarıdır” ifadelerini kullandı.

AKMAZ’IN MESAJI

MHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran AKMAZ, tüm vatandaşların Berat Kandilini kutladı. Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran AKMAZ, yayımladığı Berat Kandili mesajında “Berat kandili, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Rabbimize sığınarak günahlardan arındığımız, ilahi lütuf ve bereketlere eriştiğimiz önemli zaman dilimlerindendir. Berat günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olmaktır. Bugün insanlar için kırılan kalpleri onarma, dargınlık ve küskünlere son verme, kin ve intikam duygularını yıkarak Yüce Allahtan af dileme günüdür. Bu tür gecelerde birlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gerekir. Berat kandilinin, tüm insanlığa huzur, birlik ve kardeşlik getirmesini Yüce Allah’tan dileyerek kandilinizi tebrik ediyorum.” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Berat KandiliBerat
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.