Kandilimiz Mübarek Olsun...

Üç Ayların başlangıcı Recep ayının ilk Perşembe'sini Cuma'ya bağlayan bu gece Mübarek Regaip Kandili. Kandiliniz Mübarek Olsun...

VALİ DİRİM'İN MESAJI

Vali Nusret DİRİM’in Regaip Kandili kutlama mesajında ; "Rahmet ve merhamet kapılarının sonsuz açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu, sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek ‘Üç Aylar’a bir kez daha ulaşmanın gönül huzurunu yaşıyoruz.  Yaradan'a daha derin bir şükür imkanı bulacağımız bu özel günlerde Cenabı Hakk’a yürekten yönelmeli, dua ve niyazlarımızı artırmalı, manevi havayı fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları kaldırmalı, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Üç Aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyorum." dedi.

YILMAZ TUNÇ'UN MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili kutlama mesajı yayınladı. Üç ayların ve kandil gecelerinin, birlik ve beraberliği pekiştirdiği, manevi duyguların yoğunluk kazandığı, müstesna günler olduğunu belirten Milletvekili Tunç “Merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir zaman dilimi olan üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandiline ulaşmış bulunuyoruz. Üç aylar ve kandil geceleri, milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, aynı duygu etrafında çarpan kalplerin, aynı hissiyatı paylaşan gönüllerin bir araya gelerek dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği müstesna günlerdir. Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılması dileğiyle, milletimizin ve Bartınlı hemşerilerimin Regaip Kandilini en içten duygularımla tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

AKIN'IN MESAJI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akın mesajında, “Üç ayların manevi iklimine girildiğinin müjdecisi olan Regaib Kandili, Allah’ın rahmeti, bereketi ve mağfiretinin, engin lütuf ve kereminin üzerimize sağanak şeklinde yağdığı rağbet gecesidir. Bu güzel ve önemli günleri, kutsal geceleri layıkıyla değerlendirmek, İlahi emrin mührünü gönüllerimize kazımak, paylaşmak, birlik beraberlik içerisinde değerlendirmek gerekir. Bu duygu ve düşüncelerimle vatandaşlarımızın Regaib Kandilini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.


YALÇINKAYA'NIN MESAJI

CHP Bartın Milletvekili TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yalçınkaya mesajında; "Dayanışma ve yardımlaşma duygularının, hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandili ile birlikte kardeşlik, birlik ve beraberlik hislerinin daha da güçlenmesini diliyorum. Kalpleri birbirine yakınlaştıran, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran Kandiller, çok özel gecelerdir. Sevgi ve saygı ortamın çoğalması, birlik ve beraberliğimizin daim olması ve toplum olarak bir birbirimize daha çok kenetlenmemiz gereken zor zamanlarda, insani değerlerin yüceltilmesi için var gücümüzle çalışmak hepimizin görevidir. Şekle ve söze değil, öze ve yapılanlara değer veren İslam inancı, bireylerin yaptıkları eylem ve söyledikleri sözler nedeniyle kendilerini sorgulamalarını tembihler. Bu nedenle Regaip Kandili, kendimizi sorgulamaya, hırs ve ihtiraslarımızı dizginleyip menfaat ve çekişmelerden uzak kalmamız için güzel bir fırsattır. Ülkemizde toplumsal ayrışma ve kutuplaşmanın arttığı bu günlerde,  gönül dünyamızı kirleten kin, nefret ve haksızlık gibi kötülüklerden kendimizi arındırmak en büyük sorumluluğumuz olmalıdır. Bu düşünce ve duygularla, Regaip Kandilinin barış, kardeşlik ve dostluğu pekiştirerek, sevgi ve hoşgörü ortamına vesile olmasını temenni ediyor, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum." dedi.

TİMUR'UN MESAJI

Üç ayların başlangıcı Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Amasra Belediye Başkanı M.Emin TİMUR"Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir. Müslümanlar arasında yardımlaşma, dayanışma, hayır ve iyilik duygularının artarak yoğunlaştığı kandil gecelerinde; sevgi, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyorum. Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Bu özel gecelerin, gönüllerimize huzur, insanlığa barış ve dünyaya adalet getirmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Amasralı hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, saygılar sunuyorum" dedi.

KARAMAN’IN MESAJI
 
Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman yayınladığı kutlama mesajında; "Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Recep ayına ve mübarek Regaib Kandili'ne bizleri ulaştıran Rabbimize şükürler olsun. Regaib, Miraç, Berat ve Kadir Geceleri gibi müstesna kandil gecelerinin yer aldığı üç aylar, milletimiz ve tüm İslam âlemi için çok önemli ve faziletli zamanlardır. Manevi zenginliği çok olan bu mübarek gün ve geceleri en güzel şekilde değerlendirmeli ve istifade etmeliyiz. Bu vesile ile Tüm Kozcağız’lı hemşerilerimin Regaib Kandili'ni ve üç aylarını tebrik ediyor, Milletçe birlik ve Beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış, huzur içinde olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum" dedi.

MANAV'IN MESAJI
 
Ak Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Manav Regaib kandili kutlama mesajında; "Mübarek 3 ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine açılan bir kapı olan Regaip kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Regaip kandili; başta mübarek Ramazan olmak üzere 3 ayların da müjdecisidir. Bu aylar öncelikle kendi iç huzurumuz, sonra da toplumsal huzur, barış, kardeşlik ve dayanışma duygularının pekiştirilmesi açısından çok önemlidir. Regaip kandilinin de bu anlamda, toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. İnsanlarımızın, Yaradan'a daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Bu duygular içinde bütün İslam âleminin Regaip kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün hemşerilerimin ve İslam âleminin, insanlığın barış ve huzur içinde olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

ÖZÇELİK'İN MESAJI

MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik Regaib kandili kutlama mesajında; "Müslümanlar için tövbe etmenin, manevi arınma ve kendini yenilemenin müjdecisi olan Regaib Kandilinde kendimizi sorgulamaya ve dinin manevi ikliminde gönül huzuru, istikamet ve öz güven kazanmaya, ihtiraslarımızı dizginleyip menfaat ve çekişmelerden uzak kalmaya ihtiyacımız daha da artmaktadır. Regaib Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir. Bütün İslam âlemi için iyi bir fırsat olan bu geceyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Milletimizin kandil olarak adlandırdığı mübarek gün ve geceler, kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Müslüman Aleminin Regaib kandilini ve üç aylarını mübarek olmasını diliyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum." dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Regaib
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.