Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
Bartin.info ailesi olarak, Kurban Bayramınızı tebrik eder, ailenizle birlikte mutlu, huzurlu bir bayram geçirmenizi temenni ederiz.

BAYRAM BİRLİKTE GÜZEL, İYİ BAYRAMLAR

Vali Nusret DİRİM Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı: Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en üst düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, en güzel şekilde değerlendirmeli ve birbirimizi sevgiyle kucaklamalıyız.

Kuşkusuz kestiğimiz kurbanlar insani duygularımızı derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır. İnanıyorum ki, bu bayramda da birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacak; kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Tunç mesajında; "Kardeşliğimize yönelen hain saldırılar karşısında milli ve manevi değerlerimizden aldığımız güçle daha güçlü yarınları hep birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Milletvekili Tunç "Kurban Bayramı Mesajında: Millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, içerisinde pek çok güzellikleri ve hikmetleri barındıran Kurban bayramına bir kez daha ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini yaşamaktayız. Kurban bayramı, barışın esenliğin, geçmişi idrak etmenin; yoksula, kimsesize, çaresize yakınlaşmanın bayramıdır. Sevinçlerin paylaşıldığı, gönüllerin coştuğu, kalplerin yumuşadığı, akraba ve komşuların ziyaret edildiği, öksüz ve yetimlerin sevindirildiği, paylaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı bu bayram günlerinin dargınlıkların unutulmasına, insanlığın barışına, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak için canını feda etmiş aziz şehitlerimizle, kahraman gazilerimizin emanetlerinin üzerinde, millet olarak huzurlu bir geleceğe vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Yüce Allah'ın çağrısına icabet edip hac ibadetini eda etmek üzere kutsal topraklarda bulunan hacılarımızla birlikte bütün İslam âleminin, milletimizin ve Bartınlı hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, sevdikleriyle birlikte mutlu ve huzurlu nice bayramlar diliyorum."

DURSUN'UN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Bartın İl Genel Meclis Başkanı Kenan DURSUN'un Kurban Bayramı mesajı:

Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı'nı daha hep birlikte idrak etmenin mutluluğu içindeyiz. Hiç kuşkusuz dayanışma ve yardımlaşma ve böylesi özel günlerde doruğa çıkan kardeşlik duygumuz millet olarak en büyük gücümüzdür. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

BAŞKAN AKIN: İYİ BAYRAMLAR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Cemal Akın mesajında, “ Bayramlar, milli ve manevi değerlerin pekişmesine, dini şuur ve duygunun gelişmesine, sevgi ve saygı ruhunun güçlenmesine, paylaşmanın, dostluk ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olan müstesna günlerdir. Kurban ibadeti, Yüce Allah’a sonsuz şükranın, verdiği nimetlere vefa ve minnetin bir yükümlülüğü olmanın yanı sıra, bizlerin maneviyatını perçinleyen, ilahi buyruklara sadakatle bağlılığımızı gösteren kutsal bir vecibedir. Temennim, birliğimiz, varlığımız ve geleceğimizle, her günümüzün bayram günlerinde yaşanılan duygularla geçmesidir. Tüm vatandaşlarımızın ve Türk-İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, kurban ibadetlerinin Cenab-ı Allah katında kabul olmasını diliyorum. Ayrıca “Hac Farizası” için kutsal topraklarda bulunanları sevgi ve saygılarımla selamlıyor ve sağlıcakla dönmelerini içtenlikle diliyorum” dedi.

REKTÖR UZUN'UN KURBAN BAYRAM MESAJI

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Uzun'un yayımladığı mesaj şu şekilde: "İslam âleminin en önemli günlerinden biri de dayanışma ve kardeşliğin pekiştirildiği Kurban Bayramı'dır. Kurban Bayramı bu dünyada misafir olduğumuzun bir daha hatırlatılmasıdır. Bu bayram da küskünlerin barışıp kırgınlıkların son bulmasını, uzaktakilerin sevdiklerine sağ salim kavuşmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Yoksulları dayanışma içerisinde sevindirip bağrımıza bastığımız bu bayramda Rabbimizden, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını,   bizi sevdiklerimize ve kardeşlerimize bu vesile ile daha da yakınlaştırmasını diliyorum.  Tüm bu duygularla mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor;  başta üniversite personelimiz, öğrencilerimiz ve aileleri ile tüm halkımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

MÜSİAD BAŞKANI AKSOY'UN MESAJI

MÜSİAD Bartın Temsilcilik Başkanı  Muhammet AKSOY'un Kurban Bayramı mesajı:

Bayramlar, millet olarak dayanışma, kaynaşma, birlik ve beraberlik duygularımızın en üst seviyede yaşandığı, sevgi, dostluk, kardeşlik ve manevi duyguların  en üst seviyede hissedildiği müstesna günlerdir. Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, bu duygular içerisinde Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, kardeşliğin doğduğu sevgilerin birleştiği mutlu, umutlu nice bayramlara kavuşmamızı Yüce Allahtan niyaz ediyorum.

HÜSEYİN MANAV’IN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

AK Parti Bartın İl Başkanı Av.Hüseyin Manav, yayınladığı Kurban Bayramı mesajında şu sözlere yer verdi:

Milletçe sevinçlerimizin arttığı, kardeşlik duygularının, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir Kurban Bayramını daha idrak ediyoruz. Dini bayramlarımız, yüce dinimiz İslam’ın emrettiği gibi; dargınların barıştığı, yoksulların korunup gözetildiği, dayanışmanın en samimi örneklerinin verildiği müstesna zamanlardır. Milletimizin köklerinde var olan ve İslam’ın ruhuyla bütünleşen insani erdemler, bayramlarda en coşkulu şekliyle yaşanır, hatırlanır. Sevgi, kardeşlik, yardımlaşma gibi insani değerlerimizin en üst noktaya çıktığı bu özel günleri anlamlı kılmak için gelin, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakalım, sevgi, saygı ve hoşgörünün sesini yeniden yükseltelim, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı tazeleyerek bir kez daha kucaklaşalım. Unutmayalım ki, bizi güçlü kılan, insanlarımızın birbirine kalpten bağlılığı ve milli birliğimize sarsılmaz bir şekilde sadakatidir. Bu birlik ve beraberliğin, bu sarsılmaz bütünlüğün, tarih boyunca aynı yataktan coşkuyla akmış bu gür ırmağın değerini her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Gelin, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın zirveye çıktığı bu özel  günleri, bütün bir yıla yayalım. Bu kardeşlik ruhunu her gün yaşayalım ve birbirimize yaşatalım. Bayramlar, bizi nasıl birbirimize daha da yakınlaştırıyorsa, her gün öyle yakın olalım. Birbirimizin dertleriyle dertlenelim, birbirimizi daha çok anlamaya, daha çok hissetmeye çalışalım. Sevinçlerimizi de, kederlerimizi de, varlığımızı da, yokluğumuzu da hep birlikte paylaşalım. İnanıyorum ki neşe ve sevinç kaynağı olan bayramdan hemen sonra başlayacağımız yeni yılda istikrar ve güven ortamı daha da güçlenecektir. Türkiye, tüm kurum ve kuruluşların sergileyeceği özveri sayesinde ekonomi, sosyal barış başta olmak üzere  dünya barışına öncülük eden ülkeler arasında en ön sıralarda yerini almaya devam edecektir. Bu duygular içerisinde, çok değerli hemşerilerimin ve aziz milletimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu güzel bayram coşkusunun bütün gönülleri şenlendirmesini temenni ediyorum”.

ÖZSOY'DAN BAYRAM MESAJI

Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) Başkanı Zeynel Özsoy, Kurban Bayramı'na ilişkin mesaj yayımladı.

Özsoy, mesajında, şu ifadeleri kullandı: "Bayramlar, birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olan özel günlerdir. Bayramlar, ayrıca, saygı ve hoşgörü içinde komşuluk ve akrabalık bağlarının güçlendiği, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en güçlü olduğu zamanlardır. Manevi duyguların ön plana çıktığı bu Kurban Bayramını da fırsat bilerek kimsesizlerin kimsesi olmaya, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışalım. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyor, bütün hemşehrilerimizin ve kutsal topraklarda bulunan hacı adaylarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
Kurban
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.