Panorama 2010

Bartın Manşet Gazetesi, acısıyla tatlısıyla geride kalan bir yıldan öne çıkan gelişmeleri sizler için derledi. Cinayetler, trafik kazaları, kaybettiğimiz değerlerle daha çok acıların yaşandığı bir yıl olan 2010'a Zonguldak'ta meydana gelen ve 30 madencinin yaşamını yitirdiği facia damgasını vurdu. Gazeteci Ağabeyimiz Şevket Salcı'yı da kaybettiğimiz bir yıl olan 2010, Çakırömer Ağa Köyü'ndeki cinayet, aynı aileden 3 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazası gibi acı olayların yanında günleri termik santral tartışmalarıyla geçen bir yıl oldu. Termik santral konusunda Bartın Valisi İsa Küçük'ün yönettiği toplantı "örnek toplantı" olarak tarihe geçerken, 19 yıl dernek başkanlığı yapan, görevi sırasında kumu, çakılı, fayansı, boyası için gece gündüz koşturduğu huzurevini Bartın'a kazandıran Nermin Demirok'a vefa borcumuzu ödemeye çalıştığımız bir yıl oldu. 2010, Amasra maden ocağına ilk kez bir bakanın indiği yıl olarak tarihe geçerken, kamu yatırımları açısından da oldukça sevindirici gelişmeler yaşandı. Fen Lisesi'nin temelinin atıldığı, Arıt-Bartın yolunun yapımına başlandığı, Kültür Merkezi'nin tamamlanma aşamasına geldiği, Bartın Üniversitesi'nin büyük başarılara imza attığı ve üniversiteleşme yolunda ciddi adımların atıldığı bir yıl olan 2010, Bartın yerel basını adına da önemli gelişmelerin ve yerel gazete sayısının da arttığı bir yol oldu. Bartın Manşet Gazetesi olarak 2010'da kaybettiklerimizi rahmetle anıyor, acı olayların yeniden yaşanmaması umuduyla, tüm Bartın halkına sağlık, mutluluk ve "mutlu insanlar kenti Bartın" temennisiyle herkesin yeni yılını yeniden kutluyoruz.


FOTOGALERİ


GÜZELCEHİSAR YIKIM

Bartın'da Güzelcehisar'da Kıyı Kanunu'na aykırı olarak yapılan kaçak yapıların yıkımı sırasında jandarma ile vatandaşlar arasında arbede yaşanmıştı. Hemen hemen tüm çay bahçeleri ve tesislerin yıkıldığı tatil köyünde işyeri sahipleri gözyaşı dökmüştü. Sedat Kalın da yaklaşık yıkım sırasında görüntü almak isteyen gazetecilerin üzerine yürümüştü.

150 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adil Konukoğlu, fabrika ziyareti için bulunduğu Bartın'da Manşet Gazetesi'ne önemli açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulunmuş ve Bartın Çimento Fabrikası'nın teknolojisinin çok eski olduğunu ve fabrikayı 150 milyon dolar yatırım ile komple yenilemeyi düşündüklerini belirtti..

NİHAT ERGÜN BARTIN'DA

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Ergün, Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesinde Kenanoğlu Şirketler Grubu'na ait TESS Çorap Fabrikası'nın açılışını yaptı. Eski Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın'ın da katıldığı törende Vali Küçük, fabrikanın Bartın'da açılmasına vesile olan Yalçın'a teşekkür etti.

BARTIN 3.4'LE SARSILDI

Tüm Türkiye Elazığ'da yaşanan depremin acısını yaşarken ve her geçen ortaya farklı acı tablolar ve hayat hikâyeleri çıkarken, Bartın'da da deprem meydana geldi. Sabah 05.53 sularında Amasra açıklarındaki 3.4 şiddetindeki sarsıntı endişeye neden oldu. Denizin 5 km derinliğinde meydana gelen deprem, 1 derece deprem bölgesi Amasra ve Bartın'da da hissedildi.

SİGARA İÇEN ÖĞRENCİYE 69 LİRA CEZA

Bartın Anadolu Teknik-Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nde, okulda sigara içen bir öğrenciye 4207 sayılı sigara yasağı kanunu kapsamında 69 lira para cezası verildi. Cezalar, okulda sigara içen öğrencilerin ailelerine tebliğ ediliyor ve veliler bu cezaları maliyeye yatırıyor. Yine okul dışında sigara içen öğrencilere de uyarı ve disiplin cezası veriliyor. Uygulama Bartın'da takdirle karşılanıyor.

BAYKAL, PARTİLİLERE SESLENDİ

Cumhuriyet Halk Partisi 10. Olağan Genel Kongresini Genel Başkan Deniz Baykal'ın katılımıyla gerçekleştirdi. Belediye Sosyal Tesislerinde binlerce partilinin katıldığı kongrede davullu zurnalı coşkulu bir şekilde karşılanan Baykal, partililere seslendi. Konuşmasının ardından CHP Lideri Baykal'a geleneksel Bartın teknesi maketi, tel kırmadan yapılmış çerçeveli Atatürk resmi ile Bartınspor kaşkolu hediye edildi. Baykal, istek üzerine partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÖRNEK TOPLANTI

Uzun bir zamandır büyük merak konusu olan termik santral toplantısı demokrasi kültürüne yakışan bir şekilde gerçekleşti. Saat 14.00'de başlayan ve gece 22.00'de biten, zaman zaman gergin anlarında yaşandığı toplantı Bartın Valisi İsa Küçük'ün başarılı bir yönetim sistemi sayesinde hem santral karşıtlarının hem de şirket yetkililerinin kendilerini yeterince ifade edebildiği bir şekilde tamamlandı. Tıklım tıklım dolan İl Özel İdare salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Bartın Valisi İsa Küçük, söz konusu buluşmanın çevre meclisi üyelerinin kendilerini ziyaretinde gündeme geldiğini ve o günden sonra toplantı için girişimlerde bulunulduğunu söyledi.

BARTINLI 4 KİŞİ ÖLDÜ

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde, sürücüsünün mıcıra kaptırdığı otomobil, kontrolden çıkarak karşı şeritten gelen otomobille çarpıştı. Kazada, 3'ü aynı aileden 4 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Anne, baba, kızları ve kayınvalidelerinin yer aldığı cesetler dün akşam saatlerinde Kozcağız'a bağlı Çaybükü Köyü Börekçi Mahallesi'ne getirildi. Cenazelerin geldiği sırada köydeki feryatlar yürekleri dağladı.

REKOR YİNE ÇAKRAZLILAR'DA

Gelir vergisinin ardından kurumlar vergisinde de rekortmenler belli oldu.  Rekoru 355 bin 482 liralık vergi ile Çakrazlılar Nakliyat kırdı. Çakrazlılar'ı 226 bin 798 lira vergi ile Pelenkoğlu Nakliyat takip etti. Üçüncülüğü ise 162 bin 475 lira ile Türkili Konservecilik elde etti. Önceki yıl 314 bin liralık vergi ile Pelenkoğlu birinci olmuştu. Çakrazlılar, önceki yılın dışında son 24 yıldır vergi rekortmenliğini elinde bulunduruyor.

ZONGULDAK'TA 30 MADENCİ ÖLDÜ

17 Mayıs'ta Türkiye Taş Kömürü (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü'ne ait Karadon Yeni Servis Kuyusu'nda eksi 540 kodunda meydana gelen grizu patlamasında 30 madenci öldü. Madencilerden 41 yaşındaki Dursun Kartal ile 31 yaşındaki Engin Düzcük'ün cesetlerine 4 ayı aşkın süredir ulaşılamadı. Patlamayla birlikte, 735 metre derinlikte oluşan su dolu kuyuya düşmüş olabileceği tahmin edilen cesetlerin çıkarılması risk taşıyacağından, önce kuyunun onarılması kararlaştırıldı.

İSRAİL'E TEPKİ

İsrail'in ''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kapsamında Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırıda bulunmasına tüm dünya tepkisini gösterirken, bazı vatandaşlarda bu tepkiyi araçlarına yazı yazarak gösteriyor. Bartın'da bir vatandaş, aracına yazdığı "Kahrolsun İsrail" yazısı ile dikkat çekiyor.

VOSVOSLAR BÜYÜLEDİ

Bartın'da düzenlenen ''3. Bartın Vosvos Kampı'' kapsamında 32 adet otomobille şehir turu yapıldı. Türkiye'nin çeşitli kentlerinden gelen ''Vosvos'' tutkunları, Bartın Belediyesi ve Bartın Vosvos Kulübü ev sahibiyle gerçekleştirilen kamp çerçevesinde, kent merkezinde tur atarak Cumhuriyet Meydanı'nda park ettikleri araçlarını sergiledi.

AYNI AİLEDEN 3 KİŞİ KAZA KURBANI

Bartın dün acı bir trafik kazasıyla sarsıldı. Kozcağız-Kumluca yolundaki kazada kamyonun altında yaklaşık 10 metre sürüklenen otomobilde bulunan sürücü Ali Akyüz'ün eşi Mukaddes (49), çocukları Şenay (24) ve İbrahim (23) Akyüz yaşamını yitirdi.

NERMİN ABLAYA ŞÜKRANLARIMIZI SUNDUK

19 yıl dernek başkanlığı yapan, görevi sırasında kumu, çakılı, fayansı, boyası için gece gündüz koşturduğu huzurevini Bartın'a kazandıran Nermin Demirok'a vefa borcumuzu ödemeye çalıştık. Düzenlenen ödül töreninde bütün diller onu söyledi, ona söylendi. Ama o bir şey diyemedi, çünkü felçliydi, konuşamadı. Sadece parmaklarıyla öpücük yolladı. Bartın'ın da bütün öpücükleri tekrar sana Nermin Abla…

BAKAN EROĞLU BARTIN'DA

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Bartın'da termik santral sorularını da yanıtladı. Bakan Eroğlu, ''Burada santral için şartlar uygun olursa elbette vereceğiz. Biz, 'koruma, kullanma dengesi, çevre, insan sağlığı ve tahribatı açısından herhangi mani olmayan bir yere yatırım yapılsın' diyoruz" dedi. Bu arada Hattat Holding'in sahibi Mehmet Hattat ve Çevrecilerde Bakan Eroğlu ile basına kapalı görüşme yaptı.

HER ŞEY İKİZ BEBEKLER İÇİN

Bartın'da prematüre (Erken doğum) olarak doğan ikiz bebek, hava ambulanslarıyla Ankara'ya sevk edildi. 6 buçuk aylıkken dünyaya gelen ve organ yetmezliği nedeniyle hayati tehlikeleri bulunan bebekler için Bartın sağlık teşkilatı da seferber oldu.

AMASRA YARGITAY BAŞKANINI AĞIRLADI

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Amasra'ya ziyarette bulundu. Yaklaşık 150 kişiden oluşan Yargıtay mensuplarının da bulunduğu ziyarete Gerçeker, burada gazetecilerin referanduma ilişkin sorularına ''Yorum yapmayacağım, bu konuda bir şey söylemek istemiyorum'' karşılığını verdi. Gerçeker, daha önce de geldiği Amasra ve doğasını beğendiğini ifade ederek, ''Fırsat buldukça buraya geliyorum. Amasra ve Safranbolu, Ankara'ya en yakın ilçelerdir'' diye konuştu. Gerçeker, Canlıbalık'ta balık ve salata yedi. Gerçeker'in gezisine Bartın Valisi İsa Küçük ve Cumhuriyet Başsavcısı Saadettin Arslan da katıldı.

DUAYEN TARİHÇİ ORTAYLI AMASRA'DA

Amasra'nın fethinin 550. yıldönümü tarihi ve turistik ilçede birbirinden güzel etkinliklerle kutlanıyor. Tamamen kültür ve tarih buluşmasının yaşandığı fetih etkinliklerinde konuşan Tarihçilerinin duayen ismi Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Dünyanın hiçbir yerinde kömür ile abad olmuş bir şehir yoktur" dedi.

FEN LİSESİ'NİN TEMELİ ATILDI

Bartın'da dün önemli bir gün daha yaşandı. Avukat Sabri Çavuşoğlu'nun bağışladığı 10 dönüm arsa üzerine Fen Lisesi binasının temeli atıldı. Törende yapılan konuşmalarda Çavuşoğlu ve ailesinin duyarlılığına teşekkür edildi.

OTOBÜS ALEV ALEV YANDI

Kastamonu'nun Cide ilçesinden İstanbul istikametine giden ve içinde 48 yolcu bulunan otobüs Amasra yolunda alev aldı. Motor kısmından duman çıktığını fark eden sürücü Mustafa Tutkun, otobüsü durduğunda alevlerin çıktığını gördü. Alevlerin artmaya başlaması ile birlikte otobüsteki yolcular kısa sürede tahliye edildi. Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, Amasra Belediyesi itfaiye ekipleri ve Orman İşletme Müdürlüğü arozözlerinin müdahale ettiği yangın sırasında büyük panik yaşandı.

7 YAŞINDAKİ ÇOCUK BOĞULDU

Bartın Irmağı kenarındaki balıkçı sandalının halatını çözen 2 çocuktan 1'i suya düşerek boğuldu. Bartın ırmağının Orduyeri Köprüsü mevkisinde, Oktay Karagülmez (7) ve arkadaşı Sebahattin Toyran (5), kıyıya bağlı duran balıkçı sandalının halatını çözerek gezintiye çıktı. Karagülmez, bir süre sonra sandaldan düştü ve suda çırpınmaya başlayarak kayboldu.

ŞEVKET AĞABEYİMİZİ UĞURLADIK

Bartın ile Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde uzun yıllar gazetecilik yapan Şevket Salcı geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Salcı, Şadırvan Camii'nde kılınan ikindi namazının ardından Halatçıyaması Aile Kabristanına defnedildi. Salcı'nın cenaze törenine Bartın Valisi İsa Küçük de katıldı. Gazetecilik mesleğine 1959'da başlayan Salcı, Hürriyet Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, Denizli, İnanış, Doğuş, Önder, Bölge, Damar ve Bartın Pusula Gazetelerinde köşe yazarlığı, muhabirlik ve temsilcilik yaptı.
 
KILIÇDAROĞLU, DOLU MEYDANA SESLENDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bartın'da Cumhuriyet meydanını dolduran partilere seslendi. İlk olarak partililerce Çiftlik Köyü'nde karşılanan Kılıçdaroğlu'nu binlerce kişi dinlemeye geldi.

BAKAN GÜNAY'DAN ÇÖP FIRÇASI

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Amasra'dan Kurucaşile'ye hareket ettiği sırada vatandaşları görmesi üzerine durduğu Çakraz Şeyhler Köyü'nde muhtara kızdı. Çevrenin kirliği olduğunu gören Bakan Günay, "böyle turizm olmaz. Hadi gidiyoruz" diyerek kızgın bir şekilde makam aracına bindi. Bakan Günay'a minyatür tekneyi veremeyen köy muhtarı ve vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı.

MADENE İLK KEZ BAKAN İNDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Bartın'ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü maden ocağının eksi 250 koduna inerek, işçilerin iftarına katıldı, üretim bölgesinde incelemelerde bulundu. Bakan Dinçer, ziyaretler ve toplantılara katılmak için geldiği Bartın'da, maden ocağına girmek için işçi kıyafetlerini giymesinin ardından gaz maskesi, baret ve madenci feneri gibi ekipmanını aldı, kişisel koruyucuların nasıl ve hangi durumlarda kullanıldığına yönelik kurum yetkililerince bilgilendirildi. Dinçer, işçi asansörüyle beraberindeki AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valisi İsa Küçük, Amasra Kaymakamı Mehmet Yıldız, TTK Genel Müdürü Burhan İnan, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramis Muslu ve kurum yetkilileri ile birlikte maden ocağının eksi 250 koduna indi, ''fayton'' diye tabir edilen işçi vagonlarıyla yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki galeriye gitti.

TEKSTİL İŞÇİLERİ HAKLARINI ARADI

Bartın'da, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını öne süren tekstil fabrikası çalışanları dün biz kez daha yürüyüş yaparak işvereni protesto etti. Emniyet ekipleri polis otosundan "Eylemi sona erdirmezseniz hakkınızda yasal işlem yapılacaktır" anonsu yaptı. İşçiler birkaç kez tekrarlanan bu anonsa rağmen yürüyüşlerini sürdürdüler.

AMASRA'DA TARİHİ KALABALIK

Amasra Ramazan Bayramı'nda tarihi kalabalıklarından birini yaşadı. Bu arada yerli ve yabancı turistlerin akın ettikleri ilçe giriş yollunda uzun kuyruklar oluştu. Sürücüler yoğunluktan dolayı yaklaşık 2 kilometrelik yolu 20 dakikada gidebildi. Yine balık lokantalarında kuyruklar oluşan ilçede Çekiciler Çarşısı, Kale içinde de yoğunluk yaşanırken, bayramın ikinci günü lokantalar ekmeksiz kaldı.

DENİZ BAYKAL, AMASRA'YI GEZDİ

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ramazan Bayramı tatili için Bartın'ın Amasra ilçesine geldi.  Baykal, eşi Olcay ve torunu Alican Erkılıç ile birlikte geldiği ilçedeki bir restoranda balık yedi, çekiciler çarşısını gezdi. Baykal, bayramın birinci günü Sinan Otel'de konakladı.

VALİ, NAMAZA VATANDAŞ GİBİ GELDİ

Bartın Valisi İsa Küçük, bayram namazına korumasız ve özel otomobil ile geldi. Vali Küçük, Bayramın birinci günü gazetemiz objektiflerine takıldı. Korumalarının, şoförünün ve makam aracının sabah saatlerinde valilik konağında hazır halde olmasına rağmen namaza özel otomobil ile gitmeyi tercih ettiğini söyleyen Vali Küçük'ü, otomobili kullanırken görenler şaşkınlarını gizleyemedi.

12 EYLÜL REFERANDUMU

Bartın, anayasa değişikliğine ilişkin referandumda yüzde 55 ile evet dedi. Kozcağız, Hasankadı ve Arıt ilçeleri ile birlikte merkez ilçede 86 bin 636 kişiden 47 bin 879'u 'evet', 38 bin 757'si 'hayır' dedi. Amasra ve Kurucaşile'nin 'hayır' dediği oylamada Ulus 6 bin 370 oy farkla en güçlü 'evet' diyen ilçe oldu. AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, "Milletimiz verdiği bu kararla demokrasiye evet demiştir, milletimiz kazanmıştır" dedi.

BAYRAMA GÖLGE DÜŞTÜ

Bartın'da ramazan bayramının birinci günü akıl almaz bir cinayet olayı yaşandı. Bartın'a bağlı Çakır Ömer Ağa köyünde bir kişi, kızının evlilik amacıyla kaçmasına aracılık ettiğini ileri sürdüğü çifti öldürdü, 10 yaşındaki oğullarını da yaraladı. Olay, Bartın'ı üzüntüye boğdu.

"HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ"

Saadet Partisi İl Teşkilatı uzun süredir partide yaşanan gelişmeleri ve Numan Kurtulmuş'un istifasının ardından izleyecekleri yol haritasını düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu. Yurtbay, Bu süreci bizlere yaşatan şu anda Türkiye'de 61. parti olmak üzere yola çıkan Numan Kurtulmuş ve arkadaşlarına hakkımızı helal etmiyoruz" dedi. Mücahit Mekeç de, "Numan bey, milli görüşte tasfiye sürecini başlattı" dedi.

YAZAR VALİ KÜÇÜK, SÖYLEŞİDE BULUNDU

Bartın Valisi İsa Küçük, Mayıs ayında çıkardığı Halet Abla Destanı adlı kitabının ardından ilk kez bir söyleşide "Yazar İsa Küçük" olarak okurlarının karşısına çıktı. 14. Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Belediye Cep Sineması'nda şair Müslim Çelik ile birlikte söyleşide bulunan Vali Küçük, bir saatliğine de olsa yazar kimliği ile kürsüde olmanın heyecanını ve güzelliğini yaşadı. Müslim Çelik'in tarihi bilgilerle desteklediği ve Vali Küçük'ün de edebi diliyle hem Çukurova'yı hem Karatepe'yi hem Çambel'i anlattığı söyleşide oldukça keyifli anlar yaşandı.

ÜNİVERSİTEMİZ EN İYİLER ARASINDA

Prof. Dr. Ramazan Kaplan önderliğindeki Bartın Üniversitesi, bir kez daha adından övgüyle bahsettirdi. ODTÜ'de 7 eski rektörün yer aldığı Danışma Kurulu'nun yaptığı araştırma ile üniversitemiz, 2000 yılından sonra kurulan akademik performansı en iyi 51 üniversite arasında 9. sırada yer aldı. Araştırmada tamamen bilimsel üretkenliğe dayanan veriler değerlendirildi.

BARTIN, CUMHURİYET COŞKUSUNU BİR BAŞKA YAŞADI

Cumhuriyet'in kuruluşunun 87. yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayı coşkulu geçti. Bartın Valisi İsa Küçük ve eşinin yanı sıra diğer protokol üyelerinin de katıldığı fener alayına vatandaşların ilgisi de yoğun oldu.

KUYUMCUYA SİLAHLI GASP

Bartın'da, kurusıkı tabanca ile kuyumcuyu soymaya çalışan kişi, vatandaşların da yardımıyla yakalandı. Kaldırımda tezgahı bulunan seyyar çorap satıcısının müdahale ettiği zanlı, çanta ve tabancasını düşürdü. Evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenilen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kuyumcu Arif, olayın detaylarını gazetemize anlattı.

HALKIN TEPKİSİ BÜYÜK OLDU

Yıllardır yoğun mesai harcanan termik santralle ilgili yapılması planlanan sosyal tesislerdeki ÇED toplantısı miting alanına döndü, ıslıklar çalındı, sloganlar atıldı. Kalabalık arasında kalan şirket yetkililerinin güvenlik önlemleri altında salondan ayrıldığı toplantı, vatandaşların tepkisi nedeniyle yapılamadı.

YOLCU OTOBÜSÜ KAZA YAPTI: 1 ÖLÜ 27 YARALI

Ankara'nın Çamlıdere ilçesinde, yolcu otobüsünün kamyona çarpması sonucu 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Bartın'dan Ankara istikametine Sedat Çetin yönetimindeki 74 BH 668 plakalı yolcu otobüsü, Çamlıdere ilçesi Cankurtaran mevkisinde kamyona çarptı. Kazada, hostes Sema Karabasan (20) olay yerinde hayatını kaybederken, yaralanan 27 kişi Bolu Köroğlu Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

ABDULLAH HAYATINI KAYBETTİ

Çakır Ömerağa Köyünde Ramazan bayramında yaşanan olayda başına 4 kurşun isabet eden ve taburcu edilerek bir süre evinde yaşayan 10 yaşındaki Abdullah, yeniden kaldırıldığı Bartın Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Abdullah, yaklaşık 1 ay önce gazetemize "Mucizenin adı Abdullah" başlığı ile manşet olmuş ve evindeki ilk günlerini gazetemiz ölümsüzleştirmişti.


FOTOGALERİ

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
BartınPanorama 2010
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
eu 8 yıl önce

2010 yılının Bartın için en önemli olayı ve başarılarından biri Vali Tevfik Başakar İlköğretim Okulu'nun Küçük Erkekler Voleybol Müsabakaları sonucunda Türkiye II. olmasıydı.Bu başarının gözardı edilmesi spora ve eğitime önem vermediğinizi gösteriyor. Haber başlıklarınızın çoğu siyasi içerikli,bakan ziyaretleri vs.Sizleri bundan sonra eğitime ve spora önem vermeye davet ediyorum.