Bartın Baro Başkanı Kamil Altan, konu ile ilgili olarak açıklama yaparak adliye binasının yetersiz olduğunu ve yeni bir binaya ihtiyaç duyulduğunu belirterek yerel yöneticilerin bu konuda sorumluluk üstlenmesini istedi. Baro Başkanı Altan açıklamasında çözüm önerilerine de yer vererek “Alternatif arayışımız içinde iki alternatif en makulu olarak karşımıza çıkmaktadır, öncelik sırasına göre, Valiliğimizin boşaltacağı eski valilik binasının Adliye ye ve adalet bakanlığına tahsisi, gerekirse iki bina yıkılarak yeni çevre düzenlemesi ile yeni bina yapılması. Fidanlık tabir edilen bölümden (Buranın bütünlüğünü bozmadan ve olabildiğince az zarar vererek )10 dönümlük yer tahsis edilerek buraya yeni adliye binası yapılması. Diğer alternatifler bir süre sonra her açıdan problem haline gelecektir” dedi.

“ADLİYE ŞEHRİN DIŞINA ÇIKARILAMAZ”

Adliye binasının yetersiz olmasından duyulan sıkıntıdan ötürü yapılan açıklamada “Bartın da adliye binası fiziki şartlar açısından yetersiz kalmaktadır. Adliye için yeni bir binaya acilen ihtiyaç vardır. Bartın da adliyenin bu sorunu uzun zamandan beri sürüncemede kalmış ve çözüm bulunamamıştır. Bartın barosu olarak bizde problemin çözülmesi ve bir çözüm bulunması ve çözüm bulmak taraftarıyız, çözüm arayışı içindeyiz. Bu dikkate alındığında Öncelik sırasına göre biz Valiliğin boşaltacağı eski valilik binasının adliyeye tahsisini eğer bu yapılamazsa fidanlık tabir edilen bölgeden 10 dönümlük bir yerin bu bölgenin fiziki bütünlüğünü de bozmayacak şekilde (Bütün olarak kalması dikkate alınarak )Adliye yeri olarak tahsis edilmesini hem resmi kurum ve yöneticilerimizden ve hem de seçilmiş yerel yöneticilerimizden, iktidar partisinden, muhalefet partilerinden Bartın için talep ediyoruz. Bu konuda yetkililerin sorumluluk üstlenmesi gerekir” diyerek Bartın Barosu adına açıklama yapan Baro Başkanı Kamil Altan çözüm için alternatifler de sunarak “Alternatif arayışımız içinde iki alternatif en makulu olarak karşımıza çıkmaktadır, öncelik sırasına göre, Valiliğimizin boşaltacağı eski valilik binasının Adliye ye ve adalet bakanlığına tahsisi, gerekirse iki bina yıkılarak yeni çevre düzenlemesi ile yeni bina yapılması. Fidanlık tabir edilen bölümden (Buranın bütünlüğünü bozmadan ve olabildiğince az zarar vererek )10 dönümlük yer tahsis edilerek buraya yeni adliye binası yapılması. Diğer alternatifler bir süre sonra her açıdan problem haline gelecektir. Bartın’da adliyenin şehir merkezinde uygun şartlarda bir yerde olması tabiri caizse ulaşımın ve vatandaşın kolay ulaşabileceği bir yerde bulunması herkesin kabulüdür. Hiçbir şehirde, Türkiye şartlarına ve örnek olaylara bakıldığında şehir merkezinde 80 dönümlük bir yer varken adliye şehrin dışına uç bir noktaya çıkarılmaz. Seçilen yer diş hastanesi yanı halkın ulaşımı zor bir yerdir. Kaldı ki Yeni Terminalin yeri dahi halen tartışılıyor ve şehir merkezine yakın yere taşınması için anket dahi yapılıyor. Bu çözülmesi gereken problem sadece Bartın Barosunun değil, bir süre sonra Bartın kamuoyunun problemi hale gelecektir. Bartın ın problemleri hepimizin problemidir. Çevreden önce adalet gelmektedir. Adalet sisteminin fiziği şartlarının iyi olmadığı bir yerde çevre zaten korunamaz. Yapılan eleştirilerimiz olumlu olup, olumlu olarak bakılması gerekir. Taleplerimiz hep daha iyisini bulmaya yöneliktir. Bartın barosu olarak bir süre sonra oluşacak sıkıntılar sonrasında benim haberim yoktu gibi söylemlerin önüne geçmek için bunu duyurmayı ve çözüm arayışımızı, yetkililerimiz, Bartın halkı ve kamuoyu ile paylaşıyor ve duyuruyoruz” dedi.

N.Aydemir

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Kamil AltanBartın Barosu
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
emekli 8 yıl önce

Fidanlık arsası 80 dönümden büyük milli emlaka hazineye devredildi.Zaten o arsaya yurt yapıldı kızılay binası var.Atıl durumda bekliyor.Valilik, Belediye orda adliyede orda olursa mükemmel olur. şehre yakın bütünlük arz eder.Buranın olması isabetli olur.Sayın Baro başkanı iyi bir kamu oyu oluşturduğunda inşallah orası olur.saygılarımla......

Avatar
Pastor Andrew 4 yıl önce

acilen faturalarınızı ödemek için size kredisi, mali aşağı, acilen mısınız gerek yok ve para gerek? eğer iş için bir, ucuz, hızlı ve kolay kredi arıyorsunuz? 1000 dolar minimum 500.000.000 dolar maksimum kredi sunuyoruz, çünkü yok worry. e-posta yoluyla bugün bize: cashcityloanlender@hotmail.com ya da websitesi: http://pastorandrewrioloancompany.webs.com