Hasan Bayrı Şiir Yarışması 14. kez gerçekleştirilecek

“Bu ne sevgi ah” şarkısı ile ünlenen şarkının güfte yazarı Bartınlı şair Hasan Bayrı’nın adını yaşatmak amacıyla 1998 yılından bu yana ülke genelinde düzenlenen ve amatör – profesyonel herkese açık olan yarışmanın seçici kurulu bu yıl Ahmet Çuhacı, Berdar Doğan, Gülderen Canyurt, İbrahim Çelebi ve Tülay Erduran’dan oluşuyor.

Katılımcıların en fazla 3 eserle başvurabileceği yarışmada şiirler en geç 26 Eylül 2011 tarihine kadar Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi’ne gönderilecek. 8 Ekim 2011 tarihinde ise sonuçlar açıklanacak. Birinciye 650 TL, ikinciye 450 TL, üçüncüye 350 TL. para ödülü ile plaket verilecek olan yarışmada bir kişi de mansiyon ile ödüllendirilecek. Dereceye girenlerin ödülleri 13-19 Ekim 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Bartın Belediyesi 15. Kitap Fuarı’nın açılış töreninin yapılacağı 13 Ekim 2011 akşamı verilecek.

HASAN BAYRI ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1- Yarışma amatör-profesyonel herkese açıktır.

2- Konu serbesttir.

3- Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 yapıt ile katılabilirler.

4- Yapıtlar daktilo ya da bilgisayar ile yazılmış olmalıdır.
    
5- Her yapıt için ayrı rumuz kullanılacaktır.  Rumuzlar en fazla 8 harften oluşacaktır. Yapıtlar 5 kopya halinde bir zarfın içine konmalıdır. Yapıtların bulunduğu zarfın üzerine rumuzlar yazılacaktır. Ad-soyad, özgeçmiş, adres, telefon vb. bilgileri içeren ayrı bir zarf hazırlanacak, bu zarfın üzerinde ise yapıtların rumuzları yer alacaktır. Şiirlerin bulunduğu kâğıtlara isim, adres, telefon vb. bilgiler yazılmayacaktır. Sadece rumuz yazılacaktır.

6- Yarışmaya jüri üyeleri ve birinci dereceden akrabaları katılamaz.

7- Yarışma jürisi şu isimlerden oluşmaktadır:

Ahmet Çuhacı
Berdar Doğan
Gülderen Canyurt
İbrahim Çelebi
Tülay Erduran

8- Değerlendirme sonunda;
    Birinci seçilen yapıt sahibine        650 TL. + Plaket
    İkinci seçilen yapıt sahibine        450 TL. + Plaket
    Üçüncü seçilen yapıt sahibine    350 TL. + Plaket
    1 kişiye mansiyon                              Plaket
verilecektir.

9- Yapıtların en geç 26 Eylül 2011 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi’ne elden veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir.
   
10- Posta veya kargo ile gönderilen yapıtların gecikmesinden Bartın Belediyesi ve Fuar Komitesi sorumlu olmayacaktır.
   
11- Sonuçlar 8 Ekim 2011 tarihinde www.bartinbelediyesi.com da açıklanacak, dereceye girenlere ödülleri ise 13 Ekim 2011 tarihinde fuar açılışında verilecektir.
   
12- Dereceye giren fakat başka bir yapıttan alıntı olduğu sonradan tespit edilen yapıtların sahiplerine verilen ödül geri alınacaktır. Daha önce başka bir yarışmada ödül almış şiirler ile yarışmaya katılınamaz.
   
13- Yarışmaya katılan herkes, yukarıdaki şartnameyi kabul etmiş sayılır.

Hasan Bayrı Şiir Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi için:
Sevgi SALCI (Bartın Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi)
Telefon ve Belge Geçer: 0 378 227 02 32        bartinbelediyesi@gmail.com

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet Demirkaya 9 yıl önce

Jüri üyelerinin ihtisası nedir acaba?Hasan Bayrı'yı değerledirecek bir sürü yerel şair ve ozan varken Tülay duran nereden çıktı?Kimdir ve Hasan Bayrı bilgisi nedir, ne zamandır bartında yaşıyor.Kaç eserini ezberden biliyor.Lütfen, işi ehline vermek lazım.