Bilgin, Akgünler, Özlem, Umut ve Başarkon sitelerinde

Bilgin’in Teşkilat yöneticileri ile birlikte katıldığı toplantılarda, Belediye  çalışmaları hakkında bilgi vermek ve sıkıntıları dinlemek üzere Belediye Başkanı Cemal Akın ve Başkan yardımcısı Hüseyin Taner Çetin’de hazır bulundu.

İKTİDAR DA OLSAM MUHALEFET DE OLSAM HALKIMA HİZMET EDERİM

MHP adayı Bilgin site toplantılarında yaptığı konuşmada “ Öncelikle 12 haziran genel seçimlerinin memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. 12 Haziran’da 4 yıllık görev sürelerini tamamlayan AKP Milletvekili Yılmaz Tunç ve CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya iyi yaptıkları da yapamadıkları da karşılarına gelecek. 12 Haziran’dan sandıkta 3 parti yarışacak bu partiler AKP MHP ve CHP‘dir. Keşke diğer partilerde bu yarışın içinde olabilselerdi. Bir tarafta ben yol yaptım, su getirdim, kanalizasyon çalışması yaptım,hizmet binası yaptım diyerek, bu hizmetlerin devamı için sizlerden yeniden oy isteyen hizmet etmeyi ve milletvekilinin görevini, özel idarenin görevi olan sadece yol yapmak su getirmek olarak gören AKP Milletvekili Yılmaz Tunç var. Bir tarafta 4 yıllık görev sürem boyunca muhalefetteydim bu yüzden sizlere hizmet edemedim diyerek  hizmet vermenin sadece iktidar milletvekili olmaktan geçtiğini düşünen bu yüzden başarısızlığını baştan kabul eden CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya var. Her iki milletvekilinin kafasın dada memleketimizin işsizlik ve geçim sıkıntısı gibi sorunlarını çözmek doğrultusunda hizmet vermek yok. Bir  tarafta da iktidar milletvekili de olsam muhalefet milletvekili de olsam halkıma hizmet ederim. memleketimizin iş ve aş sorununu  her bir  vatandaşlarımın ekonomik sıkıntısını çözmek için  adayım diyen ben varım.

NİMETLERİMİZİ İŞ’E VE AŞ’ADÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ADAYIM

AKP Milletvekili Yılmaz Tunç memleketimizde işsizlik azalıyor göç durdu nüfusumuz artmaya başladı diyor bakmayın siz onun öyle demesine. Biz 90 binin üzerinde vatandaşımızı sadece İstanbul’a göç vermiş bir iliz. Resmi kayıtlara göre sadece 2010 yılında 1671 kişi azalmışız. Bu insanlar memleketimizde iş olmadığı için göç etmek zorunda kalmış. Ben bunları söylediğimde bu seferde işsizlik ve göç sadece bizim memleketimizde yok her yerde var diyor. Oysaki bizim memleketimizde denizimiz var ,%60ımız orman, Maden ocaklarının %80 i burada ve en önemlisi liman gibi bir nimetimiz var. Fakat biz bu nimetlerimizi iş imkanlarına dönüştürecek milletvekilini seçememişiz. Ben bu nimetlerimizi işe ve aş a dönüştürmek için adayım.

30 BİN KİŞİNİN GEÇİM SIKINTISINA SON VERMEK İÇİN DESTEK İSTİYORUM

Sadece Limanımız var diye nakliyattan ton başına 25 dolar kâr elde etmek için ilimize gelmek isteyen 15 tane haddehane var. Bir haddehane 600 kişiye kadar işçi çalıştırabiliyor. Bizden istedikleri tek şey sadece 500 dönümlük bir yer. Mevcut vekillerimiz bunun için hiçbir şey yapmadılar. Ben o haddehanelere o yer gösterip 6000 işsiz vatandaşımıza iş imkanı sağlayıp aileleri ile birlikte 30000 vatandaşımızın geçim sıkıntısına son vermek için sizlerden destek istiyorum. 1999-2002 yıllarında iktidar ortağı olduğumuz dönemde 4012 işçimizi madene almıştık o zaman yaptığımız gibi yeniden işsiz vatandaşlarımızın iş sıkıntısını çözmek, madenimizin gençlerimize iş fırsatı haline gelmesini sağlamak için oylarınıza talibim.

BENİ SEÇERSENİZ İNTİBAK YASASINI MUTLAKA ÇIKARACAĞIZ

Bizi memleketimiz 41500 emekliye karşılık 25000 çalışanı olan emeklisi çalışanından fazla olan bir iliz. Dolayısıyla biz bir emekli kentiyiz. Emeklimiz in durumu kötüyse bu memlekette geçim sıkıntısı var demektir. Bu 41500 emeklimizin 36000’i maaşını yetiremediği için bankalardan kredi çekmek zorunda kalmış. Kredi çeken emeklimiz ise esnafa olan borçlarını ödeyemediği için icralık olma durumuna gelmiş. Emeklimizin bu sıkıntısının çözümü için bizim teklif ettiğimiz fakat AKP tarafından kabul edilmeyen intibak yasasının çıkması lazım. Eski emekli 750 TL Maaş alırken yeni emekli yaklaşık 2000 TL maaş alıyor. Eğer beni seçerseniz Bu hükümet zamanında açılan eski emekli ile yeni emekli arasındaki maaş farkını ortadan kaldırmak için intibak yasasını mutlaka çıkaracağız.

İNSANIMIZIN DEVLETE GÜVENİ KALMADI

Gençlerimiz ben polis memuru olarak halkımızın güvenliğini sağlayarak çalışmak istiyorum dediler. Polis koleji sınav soruları baktılar ki yandaşlara peşkeş çekilmiş. Gençlerimiz bu seferde ben Devlet memuru olarak görev yapmak istiyorum dediler. Bir baktılar KPPS soruları da yandaşlara peşkeş çekilmiş. Çocukları iyi bir üniversite kazansın diye dershaneye göndermek için Anne babalar kıt kanaat yaşadılar mutfak masraflarından kıstılar. Çocukları üniversite sınavına girdi bir baktılar ki sorularda şifre skandalı çıktı. AKP iktidarı ile insanımızın devletine güveni kalmadı. Ben sizlerden bu kargaşayı ortadan kaldırmak gençlerimizin adil bir şekilde iş sahibi olmasını sağlamak ve üniversite sınavını kaldırmak için desteklerinizi istiyorum.

ÖZAL ZAMANINDAN BERİ HER PARTİNİN YAPTIĞI YARDIMLARI YÜZLEYEREK OY İSTİYORLAR

Aldığımız duyumlara göre AKP seçim çalışmalarında gıda poşetleri ve kömür dağıtmaya başlamış bile. Bunları alın onlar sizin devlete verdiğiniz vergilerle alınıyor. Helaldir. Yine Başbakan mitinglerde Tv’de AKP milletvekili adayları toplantılarında engelli vatandaşlarımıza ve yoksullara verilen yardımları konuşarak oy istiyorlar. Sürekli dillendiriyorlar vatandaşta zannediyor ki AKP giderse yardımlarda kesilir diye düşünüyor. Bu yardımlar Rahmetli Turgut Özal zamanından buyana her hükmet tarafından yapılıyor fakat hiçbir hükümet yaptığı bu yardımları yüzlemedi. Yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı bu kadar yüzlemedi. Biz MHP olarak yoksul, kimsesiz ve engelli  vatandaşlarımıza yapacağımız yardımları yüzlemeyeceğimiz gibi daha geniş imkanlara sahip olmalarını sağlamak için sizlerden destek istiyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza vereceğimiz “HİLAL KART” ile her vatandaşımız kendi mahallesindeki esnaftan dilediğini alacak. Küçük düşmeyecek,hor görülmeyecek. Kimsenin içinden ne çıkacağını bilmediği paket ine ihtiyaç duymayacak. Gerçekten ihtiyaç sahiplerine yardım yapılacak.

YANDAŞA DEĞİL İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM YAPILACAK

Ben iki tane sıfır arabası olduğu halde yardım paketi verilen insanlar gördüm. Ben kaloriferli evlere kömür yardımı yapıldığını gördüm. Ben Akşam pazaryeri kapandığında yerlerden ezilmiş çürük sebzeleri toplayarak evinde çocuklarına onlarla yemek yapan insanları da gördüm. Yine ben sabahları Kalorifer kazanlarından dökülen küllerin içinde yanmamış kömürleri ayırıp onu evine götürüp yakarak ısınmaya çalışan insanlar gördüm. Bunların haksızlıkların tamamı AKP iktidarı ile ortaya çıktı.Yardım yandaşa değil gerçekten ihtiyaç sahibi bu insanlara yapılmalı. Bir tarafta insanlar cefa çekerken birileri sefa sürmemeli. Sizlerden bunun için destek istiyorum. Halinizden memnunsanız böyle devam etmek istiyorsanız karar sizin eğer biz halimizden memnun değiliz diyorsanız oyunuzu bana verin.

ÜNİVERSTE SINAVI KALKACAK

Ben sizlerden emeklimize intibak yasasını çıkarmak, yılda bir maaş ikramiye vermek için destek istiyorum. Üniversite sınavını kaldırmak öğrencilerimizin yatkın olduğu branşlarda üniversiteye direk girmesini sağlamak için destek istiyorum. Engelli vatandaşlarımıza 450 TL destek vermek için, güvenlik güçlerimize 310 TL güvenlik tazminatı vermek , Öğretmenlerimize ve öğretim elemanlarına 310 TL araştırma tazminatı vermek için desteğinizi istiyorum. 15 tane haddehaneyi ilimize kazandırıp 6 bin işsizimize iş imkanı sağlamak madenimizi yeniden gençlerimize iş fırsatı yapmak için ve  burada sayamadığım seçim beyannamemde bulunan bütün iş ve aş projelerimin hayata geçmesi için destek ve oylarınızı istiyorum.” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.