Bilgin ev toplantılarında

Bilgin Kırtepe de 30’u aşkın genç seçmen ile ev toplantısı, Hürriyet mahallesinde bulunan Başaranlar sitesi önünde ve Balamba mevkiindeki cami önünde ise halk toplantıları yaparak seçim çalışmalarına hız verdi. Toplantılarda MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Merkez İlçe Başkanı Tuncay Maden ve teşkilat yöneticileri Bilgin’in yanında yer alırken, Belediye çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere gelen Belediye Başkanı Cemal Akın ve Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Taner Çetin’de hazır bulundu.

BİLGİN’E HER TOPLANTIDA YOĞUN KATILIM VE İLGİ SELİ

Gittiği her yerde ve yaptığı her toplantıda yoğun katılım ve ilgi seliyle karşılanan Milliyetçi Hareket Partisi 1.sıra Milletvekili adayı Sezai Bilgin toplantılarda yaptığı konuşmada” 2007 yılında seçilen AKP milletvekili Yılmaz Tunç ve CHP milletvekili Rıza Yalçınkaya iyisiyle kötüsüyle eğrisiyle doğrusuyla 4 yıllık görev sürelerini tamamladılar. 2011 milletvekili seçimlerinde yeniden aday olan bu vekillerimiz karşınıza yeniden çıkacak ve sizlerden destek istemeye gelecekler. Biri ben yol yaptım su getirdim kanalizasyon yaptım bu güne kadar çıraktık kalfaydık istikrar için ustalık dönemimize destek istiyoruz diyecek diğeri ise ben muhalefet milletvekiliydim partim iktidar olduğunda devletin her türlü imkanlarından faydalanacaksınız diyecek sizlerden yeniden oy isteyecek. Yılmaz Tunç sadece yol yapsın su getirsin yeter bize ve ya Rıza Yalçınkaya 4 yıl hiçbir şey yapmadı çünkü muhalefetteydi iktidar olsaydı yapardı iktidar olamazsa 4 yıl daha hizmet için bekleriz ne olacak diyorsanız oyunuzu yine onlara vereceksiniz.

MİLLETVEKİLİ VATANDAŞIN EKONOMİK SIKINTISINI ÇÖZMELİ

Benim siyasi anlayışımda yol yapmak su getirmek gibi şeyler yok onlar özel idarelerin görevi yani devletin zaten yapması gereken asli görevi. Bana göre milletvekilinin asıl görevi memleketindeki vatandaşının ekonomik sıkıntısını, işsizlik ve göç sorununu çözmek tir. Limanımız var diye gelmek isteyen nakliyat masrafları sebebiyle organize sanayideki haddehane ile rekabet edemeyen 15 tane haddehane yer bekliyor. AKP Milletvekili Yılmaz Tunç’un umurunda değil. O bu konuda ve işsizliğin çözülmesi için hiçbir şey yapmadı çünkü onun minneti size değil kendisini 1.sıraya yazan Başbakan’a. Bu haddehaneler bizden 500 dönümlük yer istiyor bu yeri göstermek için güçlü bir milletvekili lazım çünkü iş Ankara’da bitiyor. Ben o her birinde 300 ila 600 arasında kişi çalışan en az maaşın 1200 TL olduğu 15 haddehaneyi Bartın’a getirmek o 500 dönümlük yeri kendilerine gösterip 6bin kişiye iş imkanı sağlamak için oylarınızı ve en önemlisi desteğinizi istiyorum. 6bin kişi demek aileleri ile birlikte 30bin kişinin bu sektörden ekmek yemesi demek tir ki bu haddehaneler ekonomik kalkınma açısından Bartın’ı her yönüyle ihya eder.

MADEN OCAĞIMIZ YENİDEN İŞSİZ GENCİMİZE İŞ İMKÂNINA DÖNÜŞECEK

Allah nasip ederde Ben hayalimi gerçekleştirip binlerce işsiz vatandaşımızın iş sahibi olacağı ve 1200 TL ile 7500 TL arasında maaşlar veren haddehaneler için yer gösterip kurulmasını sağladığımda en az 20 bin kişi başvurur çünkü haddehaneler de en az maden ocakları kadar önemlidir. Madene ise 2002’de 4012 kişiyi TTK’ ya almıştık bunlardan 1150 tanesi Bartınlı ve en az 2300 TL maaş alıyorlar. Beni seçerseniz maden ocağımız yeniden işsiz gencimize iş imkanına dönüşecek ve eski yeni ayrımı ortadan kalkacak.

İŞTE BEN İŞTE ONLAR KARAR SİZİN

Bizim dönemimizde ekmek 1,5 kuruştu şimdi 1,50 TL 10 kat artmış TÜP 15 lirayken şimdi 60 liralarda 4 kat artmış, Benzin artmış 4 kat, Mazot Artmış 4 kat  şu elimde gördüğünüz onların seçim beyannamesindeki bizim dönemimiz için yazan emekli maaşına bakıyoruz 356 liradan 750 lira olmuş her şeye 10 kat ekmek artarken her şey en az 4 kat artarken emekli maaşı sadece 2 kat artmış. Soruyorum size hangimiz batırmış ülkeyi. Halinizden memnunsanız oyunuzu AKP Milletvekili Yılmaz Tunç’a ve CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya’ ya verin memnun değiliz diyorsanız o zaman oyunuzu bana verin çünkü işsizi emekliyi ve yoksul vatandaşımızı tek düşünen benim. Halimizden memnun değiliz diyorsanız oyunuzu işsiz, yoksul ve emekli vatandaşlarımız için, İşçisi, memuru Öğrencisiyle muhtarı  esnafı engellisiyle  herkese için uygun ve gerçekçi projeler sunan MHP’ye vereceksiniz işte ben işte onlar” dedi.
İktidar ve muhalefet milletvekillerinin memleketin asıl sorunlarına çözüm sunmadığını söyleyen MHP adayı Sezai Bilgin konuşmasına işsize iş yoksula aş ve diğer projelerini anlatarak devam etti.

AKP’NİN KABUL ETMEDİĞİ İNTİBAK YASASI ÇIKSIN İSTİYORSANIZ OYUNUZU BANA VERİN

Bilgin projelerini anlatırken yaptığı konuşmasında “Biz emeklisi çalışanından çok olan 41bin emekliye karşılık 25 bin çalışanı olan, bu emeklilerinde 36 bini kredi borcu yüzünden geçim sıkıntısı çeken bir iliz. Bu yüzden meclise intibak yasası için önerge vermiştik. AKP hükümeti kabul etmediği için hayata geçmedi. AKP Hükümeti zamanında açılan Eski emekli ile yeni emekli arasındaki fiyat farkını kaldıracağımız eski emekliyede yeni emekli kadar maaş vermeyi öngören intibak yasası çıksın istiyorsanız oyunuzu bana verin.

GENÇLERİMİZİN DEVLETE GÜVENİ KALMADI

Gençlerimiz ben polis olarak hem milletime faydalı olmak hem de iş sahibi olmak istiyorum diyor sınava giriyor bir bakıyor ki sınav soruları AKP tarafından yandaşlara peşkeş çekilmiş.O gençlerimizin devlete güveni kalmadı. Yine gençlerimiz ben üniversite okudum devlet memuru olup devletime hizmet etmek bu şekilde iş sahibi olmak istiyorum diyor. Bir bakıyorki sorular çalınmış veya onlarda yandaşlara peşkeş çekilmiş. Memur olmak isteyen gençlerimizin de devlete güveni kalmadı

BİZİ SEÇERSENİZ ÜNİVERSİTE SINAVI KALKACAK

Analar babalar türlü zahmet ve zorluklarla mücadele ederek çocuklarını okutuyor iyi bir üniversite okusunlar diye kendi üstlerine başlarına bir şey almıyor kıt kanaat geçinirken çocuklarını dershaneye yolluyorlar çocukları sınava giriyorlar bir bakıyorlar üniversite sınavında şifre skandalı çıkıyor hemen Milli Eğitim bakanı diyor sorun yok cumhurbaşkanı diyor ben tatmin oldum Başbakan diyor ben tatmin oldum fakat sonuçlar açıklanıyor yüksek puan bekleyen öğrenciler barajın bile altında kalmış veya az puan almışlar şikayette bulunuyorlar dilekçeler yazıyorlar sonra kendilerine bir cevap geliyor yanlışlık olmuş puanınız şu deniyor. Öğrencilerimizin de insanımızında Devletine güveni kalmadı. Bizi seçerseniz her şey şeffaf olacak ve üniversite sınavı kalkacak. Çocuklarınıza üniversite de okudukları sürece hak ettikleri diğer burs ve kredilerden bağımsız, 100 TL barınma kredisi vereceğiz.

ASGARİ ÜCRET EN AZ 825 TL OLACAK

Ne yazık ki ilimizde Asgari ücretin altında çalışan insanlarımız var  zaten asgari ücret o kadar az ki vatandaşımızın bu parayla geçinmesine imkan yok. 600 TL maaşla geçinmeye çalışan vatandaşımızın gıda, yol, su, elektrik, kira,  tüp, telefon ve giyim masraflarını karşılayabilmesine imkan yok. Asgari ücret en az 825 TL olmalı diyorsanız oyunuzu bana verin. Asgari ücretliyi bizden başka düşünen yok.

İŞSİZ VATANDAŞIMIZ İŞE GİRENE KADAR 415 TL MAAŞ

Ben işsizlik sorununu çözmek için adayım fakat fabrikalar haddehaneler kurulana kadar  iş sahaları açılana kadar işsizimiz aç mı kalacak Sigortalı bir çalışanı olmayan bütün yoksul ailelere asgari ücretin yarısı kadar maaş yani yaklaşık 415 TL Aile sigortası yardımı yapılacak. Bu devleti sarsmayacak şekilde araştırılmış bir bütçe hesabı ile ortaya konmuştur. Aynı hesap ile yoksullar için oluşturduğumuz fonla Yoksul vatandaşlarımızın su, elektrik,doğalgaz ve telefon gibi ücretleri devlet tarafından karşılanacak.

YOKSULA AŞ ESNAFA İŞ İÇİN BENİ SEÇİN

Yine yoksul vatandaşlarımıza vereceğimiz hilal kart ile vatandaşımız kendi mahallesindeki esnaftan ne ihtiyacı varsa kartın içine her ay aktarılacak limit kadar dilediğini alabilecek. Böylelikle küçük esnafımızın da işleri açılacak. Yoksula aş esnafa iş için beni seçin. Muhtaç ailelerden en az bir kişi işe girsin diyorsanız oyunuzu bana verin” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
helal olsun 9 yıl önce

AKP ye denemeyeni sen dedin korkupta konuşamadığımız gerçekleri sen vurdun yüzlerine ben chpliyim ama oyum sana helal olsun s sezai