Bilgin ve Akmaz'dan 19 Mayıs mesajı

“Tarihini bilen, özüne sahip çıkan, ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan milletlerdir. Bu nedenledir ki, Türkler, tarihin bilinen ilk zamanlarından beri millet olarak vardır ve kıyamete kadar da varlığını koruyacaktır. Türk Milleti, binlerce yıla dayanan tarihi boyunca pek çok büyük medeniyetler inşa etmesinin, zaferlerle, başarılarla dolu bir hayat sürmesinin yanı sıra çok büyük sıkıntılarla ve hatta varlıkla yokluk arasında gidip gelmelerle de karşı karşıya kalmıştır” dedi.

MHP Bartın Milletvekili adayı Sezai BİLGİN açıklamasının devamında: “Milletimizi, Milli Mücadele günlerine getiren ortam da yine Türklüğün var olmak veya yok olmakla yüz yüze kaldığı, çok büyük sıkıntılar içinde olduğu bir dönemi göstermektedir. Ama Aziz Milletimiz, böylesine zor ve sıkıntılı anları bütün zorluklara ve ihanetlere rağmen aşmasını bilmiş ve büyük, güçlü bir devlet kurmayı başarmıştır. İşte 19 Mayıs 1919 Türk Milletinin bu yeniden doğuşunun başlangıcı olan bir gündür ve bizler için çok büyük bir anlam ve öneme sahiptir.

Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve 'Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına' inanan Mustafa Kemal, Samsun'dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bir kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Mustafa Kemal Paşa'nın Türklüğün kurtuluşu ve vatanın selameti için başlattığı hareket, milletimizin sönmek üzere olan umutlarını canlandırmış ve herkesin bir ülkü etrafında toplanıp kenetlenmesine varan sürece hız ve hayatiyet kazandırmıştır. Ancak, ulaşılan bu zaferi sürekli kılmak isteyen, vatanımızı ve milletimizi büyük bir milli mücadele vermeye götüren şartları çok iyi bilen ve hedefi baştan tam bağımsızlık ve muasır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bunun yolunun da gençliğimizin büyük ülkülerle yetişmesinden geçtiğini görmekteydi. Bunun içindir ki, bir yandan bu günün anlam ve öneminin gençlikçe kavranması için onlara armağan etmiş, diğer yandan da ülkemizin geleceğini her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençliğine emanet etmiştir.

Gençlerimiz bu ülkenin sadece zenginliği değil, aynı zamanda geleceği, dinamizmi ve geleceğe olan güvenidir. Bu ülke gençlerin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm yönetim kurulum adına, Cumhuriyetin temel taşı olan ve Atatürk'ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, milletimize sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek dilerim”.

Sezai Bilgin

* * *

Atatürk'ün gençliğe hitabesi'nin günümüz Türkiyesi'nde nedenli anlam ifade ettiği bilinç ve idrakindeyiz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da Yeni ufuklara doğru, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde el ele, gönül birliği içinde birbirini ayrıştırmayan, ötekileştirmeyen, şefkat dolu huzurlu ve mutlu günlerin özlemini çekmekteyiz. Bu özlem; toplumsal barış ve dayanışma ruhunun güçlendiği, etnik tahriklerin ve gerginliklerin yok olduğu bir özlemdir. Bu özlem; vakur duruşlu ve memleketini seven, ben değil biz diyen genç nesillerin varlığına duyulan Özlemdir.    

Bu özlem aynı zamanda; bir tek insanımız ile tek bir çakıl taşımızı dahi gözden çıkarmayacak kadar milletimizin dirliğine ve birliğine duyulan derin sevginin ifadesidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Sarsılmaz inanç ve iman gücüne sahip, geleceğimizin teminatı gençlerimizin; değerlerine bağlı, geleneklerini ve milli kültürünü yaşayan ve yaşatacak olan, yüreklerinde ve ufuklarında güçlü bir medeniyet ve beka taşıyan, vatan sevgisi ile yoğrulmuş fertler olarak yetişmeleri dilek ve temennisiyle bayramlarını kutlar,  bu güzelim ülkeyi bizlere miras bırakan  başta Atatürk olmak üzere şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle yad ediyorum.

Nuran Akmaz

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bilgin19 MayısAkmaz
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.