Bilgin'e Ulus'tan tam destek

MHP adayı Bilgin’in Bartın’ın Ulus İlçesinde yaptığı toplantılarda MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Ulus ve Abdipaşa teşkilat başkanları ve çok sayıda Uluslu vatandaş hazır bulundu.

KARNE DEĞİL CEZA

Ulus ta kalabalık bir seçmen tarafından ilgiyle karşılanan Bilgin toplantılarda yaptığı konuşmada “ 2002’den bugüne tek başına iktidar olan AKP’den ilk olarak 2 milletvekilli’ i seçtik ve Ankara’ya gönderdik. O milletvekilleri keşke Bartın için bir şeyler yapsaydılar da şimdi onlar için dua etseydik.Hiç kimse bizim için şunu yaptılar diyemiyor. 2007 ‘de AKP’den Yılmaz Tunç’u CHP’den Rıza Yalçınkaya’yı seçerek meclise gönderdik. Şimdi onlarında hatasıyla sevabıyla, iyisiyle kötüsü ile 4 yıllık görev süreleri doldu ve 12 Haziran’daki genel seçimlerde partileri tarafından tekrar aday gösterildiler. Bu iki vekilin tekrar aday gösterilmesi sevindirici bir durum çünkü halkımız geçtiğimiz 4 yıllık zaman zarfında ne yaptıklarını değerlendirerek ona göre karar verme fırsatı bulacak. Gerçekten sizlere verdikleri vaatleri tuttuysalar, memleketimize bir çivi çaktıysalar bu onlara oy olarak yeniden seçilmek olarak geri dönecek. Eğer halkın sorunlarıyla yakından ilgilenmediyseler ki herkes bahsettiğimiz önemli sorunları çözmediklerini söylüyor.Halk bu anlayışta birleşirde sadece kuru vaatler verip, işsizlik, yoksulluk ve geçim sıkıntısı için hiç bir şey yapmadıkları konusunda uzlaşırsa bu da onlara bir daha seçilememek olarak geri dönecektir.Bu onlar için karne değil başarısızlık dolayısı ile görevden alınma cezası olacaktır.

TUNÇ YOL YAPTIM.. DİYECEK, YALÇINKAYA MUHALEFETTEYDİM.. DİYECEK !

iktidar partisi Milletvekili Yılmaz Tunç ben yol yaptım, su getirdim, kanalizasyon yaptım diyerek sizlerden yeniden oy isteyecek, CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya ise ben 4 yıllık görev sürem boyunca muhalefetteydim o yüzden bir şey yapamadım iktidar olduğumuzda sizlere hizmet edeceğim diyerek oy isteyecek biz memnunuz diyorsanız karar sizin.

TUNÇ YOLU SANKİ KEPÇEYE ÇIKIP KENDİSİ YAPIYOR, SANKİ PARASI CEBİNDEN ÇIKIYOR

AKP Milletvekili Yılmaz Tunç Başbakan beni listenin başına yazdığında ben zaten milletvekiliyim, O televizyondan konuşur millet oyları ona verir bende  biraz yol, su , kanalizasyonda yaptırdığım zaman hizmet versem de vermesem de kesin seçilirim diye düşünüyor.Sanki Kepçeye çıkıp kendisi yapıyor. Sanki parası cebinden çıkıyor. Devletin asli görevi ile sizlerden oy istiyor. Halinizden memnunsanız, bize yol su yeter biz zaten oyumuzu Tayyip Erdoğan’a veriyoruz ona da dilediğimiz zaman ulaşıp sorunlarımızı çözdürüyoruz diyorsanız oyunuzu Yılmaz Tunç’a verin.

4 YIL BOYUNCA KÖYÜNÜZDEN 1 KİŞİYE İŞ VERDİYSELER OYUNUZU ONLARAVERİN

CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya Muhalefetteydi 4 sene hizmet vermesi için bekledik bir 4 sene daha bekleriz o mecliste otursun yine hiç bir şey yapmasın diyorsanız. oyunuzu Rıza Yalçınkaya ya vereceksiniz. Tekrar aday gösterilen milletvekilleri halkımızın işsizlik ve yoksulluk sorununa çare bulduysalar emeklimizin geçim sıkıntısını çözmek için bir şey yaptıysalar köyünüzden bir kişiye iş verdiyseler oyunuzu onlara verin. Fakat onlar bir şey yapmadı sorunlarımızı çözmedi yol, su, karın doyurmuyor  diyorsanız oyunuzu iktidar milletvekili de olsam muhalefet milletvekili de olsam çalışırım diyen bana verin.

ULUSLULAR SORUYORUM SİZLERE 99’DAN ÖNCE HASTANENİZ VARMIYDI. YOKTU DİYORSUNUZ OZAMAN YILMAZ TUNÇ NEREDEYDİ.

AKP Milletvekili Yılmaz Tunç Ulusa bizim açtığımız hastanenin onun çocukluğunda da olduğunu erik ağacından düşüp kolunu o hastanede tedavi ettirdiğini iddia ediyor.Ya bir kırıkçıya çıkıkçıya gitti yada başka bir yerden Ankara’da ki Ulustan söz ediyor.Biz şuan Ulustayız, Değerli Uluslular soruyorum sizlere Ulusta 1999’dan önce hastane var mıydı? Yoktu diyorsunuz o zaman vardı diyorsaYılmaz Tunç neredeydi. Sadece sağlık merkezi vardı ve sağlık merkezlerinde uzman hekim ve ameliyat hane olmaz. Bizim iktidar ortağı olduğumuz dönemde burada uzman hekimler görev yapmaya başladı 25 yataklı bir hastane açtık. Uluslu hasta olduğunda Bartın’a gelmeden tedavi olmaya başladı. Şuan o bizim açtığımız Ulus Devlet Hastanesi önce yine sağlık ocağı haline geldi şimdide tamamen kapanma aşamasın da. Son aldığımız habere göre bir kan tahlili için bile Bartın’a gelmek zorunda kalacaksınız. Soruyorum şimdi kim size hizmet etmiş?

KİM DAHA FAZLA HİZMET VERMİŞ KARAR SİZİN

Yılmaz Tunç her yerde sağlık ocağı açtık diyor hastane yaptık diyor hizmet binası yaptık diyor. Eğer bir tane sağlık ocağı açtıysa ispatlasın hemen milletvekilliği adaylığından çekilirim. 2002’den önce bizim dönemimizde yapılan hizmetleri de sahipleniyor. Kimse bizim Ulusa açtığımız Hastaneyi, Abdipaşa’ ya açtığımız 5 katlı sağlık ocağını, Bartın’da yaptığımız 13 sağlık ocağını, yaptığımız 74 köy konağını, Tarım İl müdürlüğü binasını, Bayındırlık binasını, Telekom ve Ptt binasını Kumluca, Kozcağız ve Aladağ’a yaptığımız afet konutlarını görmezden gelemez şimdi tekrar soruyorum kim daha fazla hizmet etmiş? O halde oyunuzu kime vereceksiniz karar sizin.

NE YAPTILAR ?

Mevcut Milletvekilleri Yılmaz Tunç ve Rıza Yalçınkaya işsizlik ve göç sorunumuz için ne yapmışlar. Tunç işsizlik her yerde var diyor. Göç alan bir il haline geldik diyor.  İnsanları gözünün içine baka baka kandırıyor sadece 2 yıl içinde 1671 insanımızı göç vermişiz bunu resmi kaynaklar söylüyor. Benim memleketimde işsizlik olamamalı, Benim memleketimde Deniz, Liman, Orman ve Maden gibi eşi bulunmaz nimetler var. Bu nimetleri işsizimize iş imkanına dönüştürecek milletvekilleri seçilememiş.  Tunç  8 yıldır iktidar olan bir hükümetin milletvekili olmasına rağmen sadece 200 kişiyi madene soktuklarını  televizyona çıkıp kendisi itiraf ediyor.O 200 kişi 2 ay çalışıyor bir ay yatıyor maaşları 900 lira ya geliyor. Hatırlayın 2000 yılında bizim dönemimizde madene 4012 işçi aldık bunlardan 1150 tanesi Bartınlıydı. Onlar şimdi 2000liranın üstünde maaş alıyor. Soruyorum sizlere  yalan mı söylediklerim. Sizde Tunç’a ve Yalçınkaya’ya buraya geldiğinde hesap sorun ne yaptın bizim için deyin. Ben seçildiğimde Madenimiz yine işsizimize iş fırsatı olacak.

İŞSİZE İŞ İMKANI SAĞLAMAK GİBİ BİR DERDİ OLSAYDI 4 YILLIK MİLLETVEKİLLİĞİ BOYUNCA BİRŞEYLER YAPARDI

Rıza Yalçınkaya bu haddehaneciler Sezai Bilgine mi geliyor demiş. Bu haddehaneciler ne benim kara kaşıma gül yüzüme geliyor nede bizi sevdikleri için geliyor. Bu haddehaneciler Bartın’a Limanı var diye gelmek istiyorlar. Sizleri benden başka düşünen yok ki haddehanecileri Bartın’a getirmek için benden başka uğraşan yok. O yüzden sorunları benden başka bilen de yok. Bartın’daki Mecsiyer nakliyat başına 5 dolar verirken Karabük teki haddehane 35-40 dolar veriyor. Limana yakın olan haddehanelerle rekabet etme şansları olmadığı için gelmek istiyorlar. Nakliyat başına en az 25-30 dolar kâr yapmak için gelmek istiyorlar. Liman haddanecinin olmazsa olmazıdır..Ayrıca çocukları Karabük’te okuyor aileleri orda, düzenlerini bozmamak için buraya gelmek istiyorlar. Karabük’te zaten 12000 tane Bartınlı haddehane ustası var . Haddehaneler o iş için göç etmiş vatandaşlarımızla geleceği için hazır kalifiyeli ustamda var diyor. Bartın’da işsizde çok işçi sıkıntısı da çekmeyeceğim diyor. Rıza Yalçınkaya bilmiyor ki haddanecinin neden buraya gelmek istediğini işsizimize iş imkanı sağlamak gibi bir derdi yok yatırıcıyı çekmek gibi bir derdi de yok. Böyle bir derdi olsaydı 4 yıllık milletvekilliği boyunca bir şeyler yapardı çare iktidar olmak gibi anlatmazdı. 4 yıl daha bekleyecek haliniz varsa onu seçin.

HADDEHANELER MADEN OCAĞI KADAR ÖNEMLİ

Ben Milletvekili miyim, partim iktidarda mı? haddehanecilerin ayağına kadar gidiyorum.  Yatırımcıyla konuşuyorum. Tunç’da Haddehane getirmek için Milletvekili olmaya gerek yok demiş. Ben yatırımcının ayağına kadar gidip haddehaneyi getirdim zaten.Benim 15 haddehane yi Bartın’a kazandırabilmek için bu yatırımcıya yer göstermem lazım.Bu yüzden milletvekili olmam lazım. Bir Haddehane 300 ile 600 arasında insan çalıştırıyor. 15 Haddehane ile yaklaşık 10 bin işsizimiz iş sahibi olacak. Haddehanelerde 1200 lira ile 7.500 lira arasında maaşla işçi çalışıyor. Madene İşçi  alınacağı zaman 17bin işsiz başvurmuş onlar 2 ay çalışıp 1 ay yatıyorlar.Her ay 1000 liranın üzerinde çalışmak isteyen kaç gencimiz vardır. En az 17bin işsiz de Haddehanelere başvuracak.  Demek oluyor ki haddehaneler maden ocaklarımız kadar önemli. Karar sizin ben işsizimizin işsizlik sıkıntısını içimde hissediyorum bunun için desteklerinizi istiyorum.

HER HÜKÜMET YARDIM YAPTI AMA YÜZLEMEDİ

Başbakan Erdoğan ve AKP milletvekili Tunç  Özal zamanından bu yana yoksula yapılan yardımları sadece kendileri veriyormuş gibi iktidar olmazlarsa seçilmezlerse yardımlar kesilecekmiş hissi vererek sürekli yüze vuruyorlar. Her hükümet bu yardımları yaptı ama yüzlemedi.
Milletvekili Yılmaz Tunç Bizim iktidar ortağı oldğumuz dönem için devleti batırdılar da demiş.

YOKSULA YANDIMMI YAPIYORLAR YANDAŞA PEŞKEŞ Mİ ÇEKİYORLAR?

Ben Kaloriferli dairede oturup ta kömür yardımı alan insan biliyorum. Ben iki arabası olup ta yardım paketi alan insanları biliyorum. Yardım böylemi yapılır. Ben Bu yardımlar haksızca dağıtılırken Salı Cuma günleri Pazar yeri dağıldıktan sonra yerlerdeki çürük sebze domatesi toplayıp onunla evinde yemek yapıp çocuklarına yediren insanları biliyorum. Ben 1 torba kömür alıp onunla 15 gün ısınmaya çalışan insanları da biliyorum. Ben çöp konteynırlarının yanındaki küllüklerin içinde yanmamış kalorifer kömürlerini arayıp onları toplayarak evine götüren onlarla ısınmaya çalışan insanları görüyorum. Yoksula yardım mı ediyorlar yoksa sizin paralarınızı yani devletin paralarını yandaşa peşkeş mi çekiyorlar.Kim batırmış devleti görüyorsunuz. TTK ‘ya 4012 işçi aldık keşke onlar batırsaydıda 10 bin işçi alsaydılar. Kim daha çok düşünüyor sizleri. Ben yandaşa değil gerçekten yardıma ihtiyacı olana yardım etmek için desteğinizi istiyorum.

EMEKLİYE İNTİBAK, İŞSİZE HADDEHANE VE MADEN İÇİN

İntibak yasasını çıkarıp eski emeklinin de yeni emekli kadar maaş alması için oy istiyorum. Çıkarılmak istenen 2b yasası ile ,bunlar orman arazisi diye elinizden alınmak istenen toprakları, gücünüz yeterse size yetmezse zengine satacaklar.Ben topraklarınızı sizlere bedava ya vermek için oyunuzu istiyorum. 15 Haddehaneyi Bartın’a getirmek için, TTK’yı yine işsizimizin iş umudu yapmak için desteklerinizi ve oylarınızı istiyorum. Emekliye intibak yasası, işsizimize Haddehaneler ve maden ocaklarında iş için beni seçin” dedi.

ABDİPAŞA’DAN MAKSİMUM DESTEK

Son olarak Ulus ta yapılan toplantıların ardından Ulusa gittiğini öğrenen ve kendisini dönüşte Abdipaşaya bekleyen büyük bir kalabalığın beklediği haberini alan Bilgin saatin geç olmasına aldırmadan yorgunum uykusuzum demeden kendisini o saate kadar bekleyen ve sonuna kadar yanında olduklarını söyleyen vatandaşları kırmayarak sabah denecek saatlere kadar sohbet ederek sıkıntılarını dinledi çözüm önerilerini anlattı.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
MHPUlusBilgin
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet 8 yıl önce

NOT : Küfür, hakaret, başkalarını rencide edici ve büyük harfle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır...

Avatar
erhan albayrak 8 yıl önce

bartında milletvekilliğini hak edecek seviyede zeki ve bilgli bir sen varsın yakışır sana Sezai Bilgin Karizman yeter

Avatar
rızayı bırak 8 yıl önce

yanlış konuşuyorsun sezai bilgin.seçilemeyeceksin.bizi bu iktidardan kurtaracak en mantıklı iş chp ye oy vermektir.sana oy vermek boşa kürek çekmek olur.

Avatar
sıradan biri 8 yıl önce

Madem ki Sezai Bilgin atıp tutuyor defalarca söyledi mevcut vekiller Bartına tek bir çivi çaktıklarını ispat etsinler vekil adaylığından çekileceğim dedi.Şimdiye kadar hizmet ettiğini söyleyen sayın vekiller neden bir açıklama yapmadılar.İspatlı kanıtlı bir açıklama bir rakibi azaltacak ama yapmıyorlar bence bir hizmetleri yok onun için açıklamada yok.Sezai Bilgin' e yakışır bu vekillik şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Avatar
doğru 8 yıl önce

yanlış konuşmak başka şey,atıp tutmak başka şey.hele hele düzgün seviyeli siyaset başka şey,rıza yalçınkaya kadar düzgün siyaset yapabilecek ben tanımıyorum.ama varsa geçmişi temizse,hakkında herhangi bir dava açılmamışsa,çalmıyosa,çırpmıyosa başımızın tacı olsun.