MHP adayı Bilgin, Arıönü ve Beşköprü'de

Kahve toplantılarında vatandaşlara yaptığı konuşmalarda 9 yıldır iktidar olan AKP’nin,2007’de büyük umutlarla seçilen AKP Milletvekili Yılmaz Tunç’ un ve CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya’ nın  Bartın’ın iş ve aş sorununa çare bulamadığını vurgulayan MHP adayı Sezai Bilginin, halkın hislerine rehber olarak sorunlara çözüm için sunduğu projeler ile her kesimden seçmenin ilgisini ve dikkatini çektiği gönüllerde yer edip işsizin ve emeklinin tek dostu haline geldiği gözleniyor. Bilgin, CHP Milletvekili ve adayı Rıza Yalçınkaya’ nın kendisine yönelik eleştirilerine ve AKP Milletvekili ve adayı Yılmaz Tunç’a değindiği konuşmaların da  projelerini anlatarak vatandaşlardan destek istedi.

İŞTE ONLAR İŞTE BİZ KARAR SİZİN

“Ben her konuşmamda vatandaşımız doğduğu yerde doymalı diyorum. Bartın olarak binlerce insanımızı İstanbul’a ve yurdumuzun değişik yerlerine göç verdik. Kars’a hayvan çiftliğine çalışmaya gidenleri biliyorum. Antalya’ya inşaata ve otellere çalışmaya giden hemşerilerimi biliyorum. Ben İstanbul’ da yaşayıp ta buradakiler makarnasını bulgurunu reçelini konservesini göndermezlerse orada aç kalan vatandaşlarımı biliyorum. Ben işsiz olduğu için bunalıma giren gençlerimizin iş sıkıntısını içimde hissediyorum. Ben ki Salı Cuma günleri akşam Pazar dağıldıktan sonra yerlerdeki sebze meyveleri çürümüş ezilmişte olsa alıp evine götürüp yemek yaparak çocuklarının karnını doyuran anaları görüyor, bir torba kömürle 15 gün ısınmaya çalışan aileleri biliyorum. Sabahları küllerin arasından yanmamış kömür tanelerini ayırıp evinde onunla ısınmaya çalışan insanları biliyorum ben. Onların sesi onların temsilcisi olmak için milletvekili adayıyım diyorum. Yalan bunun neresin de. Ben hizmet etmek için türlü vaatler vererek oy isteyen, halkımın iş ve aş sorunu için geçim sıkıntısı için hiçbir şey yapmamış Milletvekilleri Yılmaz Tunç ve Rıza Yalçınkaya’dan yapmadıklarının hesabı sorulmalı derken halkımın hakkını savunmak için oy istiyorum atıp tutmak bunun neresinde. Bu söylediklerimden bir tanesinin yalan olduğunu ispatlasınlar o an milletvekilliği adaylığından çekilirim. 2500 kişilik Tekstil fabrikası yer gösterilmediği için Bangladeş’e gitti o fabrika Kozcağız’a, Ulusa ve ya Bartın’da herhangi bir yere kurulsaydı oradaki işsizimiz iş, yoksulumuz aş sıkıntısı çekmezdi. 15 haddehane getireceğim diyorum.Bunun neresi yalan 2 haddehane boğazda kurulmuyor mu onlar liman için gelmedi mi yer gösterildi Belediyeden de ruhsatı verildi.Bu Haddehanelerin gelmemesi için tek sebep organize sanayide yer olmaması haddehane için yeterli araziye ihtiyaç duyulması ve bu yerin gösterilmemesi değil mi? Ben o yeri göstereceğim.Bunun içinde Milletvekili adayıyım diyorum. Ben bunları demeden onlar yapamaz mıydı.2000 yılında bizim iktidar ortağı olduğumuz dönemde  Genel başkanımız Sayın Dr Devlet Bahçeli Başbakan yardımcısı iken TTK’ ya 4012 işçi aldık bunların 1150 tanesi Bartınlıydı. Onlar hak ettikleri 2 bin liranın üzerinde maaşı alıyorlar. Beni seçerseniz madenimiz yeniden işsiz gencimize iş fırsatı olacak diyorum biz bunu yaptık yine yapacağız diyorum. Kim gerçekten sizleri düşünüyor. Kim atıp tutuyor. İşte onlar işte biz karar sizin. Ben 9 yılda sadece 195 işçiyi madene aldım diyen Tunç’a neden bin tane değil de195 diye hesap sormak gerekmiyor mu? O işçiler neden 2 ay çalışıp 1 ay yatıyorlar neden maaşları 900TL’ye geliyor diye hesap sorun diyor ve soruyorum sizlere kim daha fazla hizmet etmiş?

ASIL ATIP TUTANLAR OY AVCILIĞI YAPANLAR SEÇİLİPTE VAATLERİNİ YERİNE GETİRMEYENLERDİR

Rıza Yalçınkaya ve Yılmaz Tunç 4 yıldır sıkıntılarınızın çözümü noktasında hiç bir şey yapmadı dediğimde bir kişi çıkıp ta köyümüzden şu kadar kişiye iş imkanı sağladılar dedi de ben helal olsun Allah razı olsun ondan demedim mi. Keşke bunu yapsaydılar da şimdi dua etseydik. Sadece yol yaptım, su getirdim diyen AKP Milletvekili Yılmaz Tunç’u ve ben muhalefet milletvekiliyim bu sebepten sizlere hizmet edemedim diyen CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya’yı  yeniden seçilememe korkusu sarmış olacak ki bu tür eleştiriler yapmaya ve asılsız beyanlarda bulunmaya başladılar. Ben onların dediklerini söylüyorum. Biri sadece yol yaptım su getirdim kanalizasyon yaptım, hizmet binaları yaptım dedi. Bende onlarda lazım devletin asli görevleridir bir telefona bakar önemli olan iş ve aş sorunudur dedim. Diğeri de Ben muhalefet milletvekiliyim iktidar olunca hizmet vereceğim diyerek halka hizmet etmenin sadece iktidar olmaktan geçtiğini söyledi. Ben muhalefet milletvekili de olsam iktidar milletvekili de olsam halkıma hizmet ederim diyorum. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ben il başkanı iken yatırımcının ayağına kadar gittim. Sen milletvekili iken çok daha fazlasını yapabilirdin muhalefet milletvekili olmak halkın sorunlarını çözmeye engel değildir dedim bunun neresi yalan neresi palavra asıl atıp tutanlar oy avcılığı yapanlar seçilip de vaatlerini yerine getirmeyenler değil midir? ” şeklinde konuşarak kendisini eleştiren Milletvekillerine yaptıklarını ve yapacaklarını anlatarak cevap veren Bilgin konuşmalarına projelerini anlatarak devam etti.

ESNAFA İŞ YOKSULA AŞ SAĞLAYACAK BİR HELAL PROJEDİR, DEVLET SÖZÜDÜR HİLAL KART

HP Milletvekili Adayı Sezai Bilgin “Biz diğerleri gibi yoksulumuza seçimden seçime paket dağıtmıyoruz. Dağıtılan yardım paketlerinden ne çıkacağını da bilmiyorsunuz beklide evinizde zaten olan ihtiyacınız olmayan şeyler var içinde bu gerçek manada bir yardım sayılmayacağı gibi yoksulumuzun gözünü boyamaktan öteye gitmez. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak sosyal devlet anlayışı ile yoksulumuz ‘a hilal kartı vaat ediyoruz. Peki nedir Hilal Kart. Bir banka kredi kartı değil, geri ödemesi faizi olmayan ödenmediği taktirde kapıyı bir icracı çalacak endişesi bulunmayan esnafa iş yoksula aş sağlayacak bir helal projedir bir Devlet sözüdür hilal kart. Bu kart ile vatandaşımız mahallesindeki esnafa giderek içindeki limit kadar dilediğini alıyor tek kuruş para harcamadan evin ihtiyacı neyse ona sahip olarak evine dönüyor. Örneğin eşiniz size telefon ediyor çocukların canı çekmiş eve gelirken 1 kilo kıyma al, çayımız bitmiş 1 paket çay al diyor sizde tek kuruş vermeden evinizin ihtiyacı neyse onu almanın mutluluğu ile ailenizin yanına gidiyor onları da sevindiriyorsunuz.

EMEKLİYE İNTİBAK YASASINI ÇIKARACAĞIZ.. 13’ÜNCÜ MAAŞI VERECEĞİZ

Bizim memleketimiz emeklisi çalışanından çok olan bir yer dolayısı ile emekli nin durumu iyi değilse esnafında durumu iyi olamaz. Eski emekli ile yeni emekli arasındaki maaş farkını kapatmak için intibak yasasını çıkaracağız.Emekliye her yıl eylül ayında kışa hazırlık amacıyla bir aylık maaşı kadar 13. Maaş vereceğiz.

TARIMDA KDV ÖTV KALKACAK

Çiftçimizin zarar etmemesi için teşviklerde bulunarak ucuz mazot, ucuz yem, ucuz ilaç ve gübre ile huzurla çalışıp rahatça geçinebilmesi için tarımda KDV ve ÖTV ‘yi kaldıracağız. Bunlar aynı zamanda Devlet sözüdür. Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin seçim beyannamesinde bulunan araştırılmış oyunuzu bize verdiğiniz taktirde hemen uygulanabilir vaatlerdir. Tüm bunların gerçekleşebilmesi için oyunuzu Milliyetçi Hareket Partisine vermenizi istiyorum. Bartın’da durum ortada tüm bunlar yalansa oyunuzu AKP ve CHP adaylarına verin eğer biz bütün bu sıkıntıları çekiyoruz diyorsanız söylediklerimin yanında sandığa giderken cebinize de bakarsanız cebiniz size oyunuzu kime vermeniz gerektiğini söyleyecektir” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet 8 yıl önce

Hep destek tam destek, sonuna kadar seninleyiz Sezai Bilgil, seninleyiz MHP. İnşallah sen Ankara'ya göndereceğiz.