MHP adayı Bilgin site toplantılarında

MHP ADAYLARI 2 KOLDAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

Geniş çevrelerce  ilgi gören ve vatandaşlardan aldığı destekle seçilmesi ihtimali güçlü görülen  MHP Milletvekili adayı Sezai Bilgin Yıllardır İlçe, Belde ve köylerde yaptığı  toplantı ve ziyaretlere seçim yaklaştıkça daha da hız verdi. Bilgin son dönemece Bartın merkez mahallelerinde ki  Tokİ, Çimkent, Bahar sitesi sakinlerine hitaben yaptığı site toplantıları ve kemer köprü mahallesindeki kahve toplantısı ile girerken MHP 2.sıra Milletvekili adayı Avni Kabasakal ise gündüz merkezde kapı kapı ev ziyaretleri ve akşam köylerde kahve toplantıları ile seçim çalışmalarına devam ediyor.
Toplantılarda Bilgin ile birlikte halkın içinden hiç çıkmayan seçilen ve sevilen isimler Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fırıncıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, Belediye Meclis Üyesi Necmi Balık, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Merkez İlçe Başkanı Tuncay Maden ve teşkilat yöneticileri hazır bulunurken Belediye Başkanı Cemal Akın ise Sezai Bilgin’in konuşmasının ardından Belediye Çalışmaları hakkında bilgiler vermek ve vatandaşların sıkıntılarını dinlemek üzere toplantı yerlerinde hazır bulundu.

HAYALDİ GERÇEK OLDU

Toplantılarda yaptığı konuşmalara öncelikle 12 haziran seçimlerinin memleketimize hayırlı olması temennisi ile başlayan Bilgin sözlerine şöyle devam etti.” 8 Yıldır iktidar’da olan AKP Hükümeti duble yollar, Sağlık alanında ki çalışmalar ve toki binaları ile güzel çalışmalarda yapmıştır.Fakat bu çalışmalar Habur’ a gelen PKK’ların ayağına kadar giden hakimimizle affedilmesi üzerine Milletvekilleri tarafından karşılanarak yapılan gösterilerle başlayıp sonraki aşamada salıverilip şimdi tekrar dağlara çıkması ile gölgede kalmıştır. Şuan da bütün partilerin gündeminde 12 Haziran’dan Anayasanın değiştirilmesi var. Fakat AKP’nin ne gibi değişiklikler yapacağı sır gibi saklanıyor. Başbakan yardımcısı Bülent Arınç Anayasanın Değiştirilemez maddelerinin değiştirilebileceğini söylüyor. İmralı da ki Şehitlerimizin katili Öcalan’da bunu istiyor. YSK tarafından adaylıkları veto edilen fakat Başbakanın Cumhurbaşkanımızın ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun olmaz öyle şey aday olmalılar bu bir demokrasi ayıbıdır sözleri ile tarihte bir ilk gerçekleşerek YSK’nın geri adım atmasıyla adaylıkları kabul edilen PKK’lı lar anayasamızın bu değiştirilemez 3 maddesinin değiştirilmesini istiyor. Bakın  bunlar hangi maddeler Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür, parçalanamaz yazan Başkentimizin Ankara, Bayrağımızın ay yıldızlı al bayrak olduğunu ve istiklal marşımızın belirtildiği maddelerdir. . AKP’liler Billboardlara televizyonlara hayaldi Gerçek oldu diye reklam vermişler evet bunların hepsi hayaldi gerçek oldu.

TERÖRÜ ORTADAN KALDIRACAK TEK PARTİ MHP’DİR

 Eğer oyunuzu AKP’ye verirseniz Türkiye’yi büyük bir kaos ortamı bekliyor.PKK yandaşı milletvekilleri, İş adamları, köşe yazarları artık rahatça çıkıp kürdistan kurulmalı, Öcalan ev hapsine çıkmalı diyebiliyor.PKK’lı olduğu kesinleşmiş Milletvekilleri, Bengi Yıldız üzerinde PKK üniformasıyla askerimizi taşlıyor. Sabahat Tuncel polisimizi tokatlıyor  YSK tarafından veto edilmelerine rağmen AKP Genel Başkanı ve Başbakanımızın, CHP Genel Başkanının ve Cumhurbaşkanımızın sözlerinden sonra yeniden adaylıkları kabul ediliyor. PKK’lı olduğu için 1991 yılında meclisten atılıp 11 yıl hapis yatan Leyla Zana’nın, yine 2 yıl önce PKK’lı oldukları için Partisi kapatılarak Meclisten atılan Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un yeniden aday gösterilerek milletvekili olmalarına olanak sağlanıyor. Bakın önceden televizyondan izlediğimiz PKK ve şehit haberleri artık burnumuzun dibine Kastamonu’ya geldi. Şimdide PKK, Tv ve gazetelerde yazıyor Bolu ile Karabük arasında eylem ve saldırı planlıyormuş ikisinin arasında Bartın ve Zonguldak var. İyi diyorsanız oyunuzu AKP’ye verin iyi değil biz terör istemiyoruz diyorsanız terörü ortadan kaldıracak tek parti MHP’dir.O zaman oyunuzu bana verin.

ONLARI DENEDİNİZ BU DEFA BENİ DENEYİN

Bartın’da seçtiğimiz vekillere ve adaylarımıza baktığımızda şimdi aynı vekiller yine adaylar, Bir tarafta ben yol yaptım su getirdim diyerek oy isteyen Başbakanın oyları ile kendisini garanti gördüğü için size hiçbir minneti olmayan AKP Milletvekili Yılmaz Tunç var bir tarafta Görev sürem içerisinde muhalefet partisi milletvekiliydim bu yüzden bir şey yapamadığını ifade eden kolay yolu tercih eden CHP Milletvekili  Rıza Yalçınkaya var Bize yol su yeter kanalizasyon kilit parke yapıversin kafi diyorsanız Yılmaz Tunç orda.  Rıza Yalçınkaya Muhalefetti bir şey yapamadı iktidar olsaydı yapardı diyorsanız CHP’de orda oyunuzu onlara verin. Ama diyorsanız ki bunlar kafi değil Bir tarafta da yolda suda lazım bu devletin görevi bir talimata bakar diyen ben memleketimizdeki her bir vatandaşımızın ekonomik sıkıntısını , iş ve aş sorunumuzu çözmek emeklimize intibak yasasını çıkarmak için adayım diyen ben varım. Benim minnetim size ben ancak hizmet edersem sizlerden oy alabileceğimin bilincinde, aldığı her oyun kıymetini bilen bir anlayıştan gelenekten geldim. Onları denediniz bir defa da beni deneyin.

BANA DESTEK VERİN HADDEHANELER VE MADENİMİZ GENÇLERİMİZE İŞ FIRSATI OLSUN

AKP milletvekili Tunç 2500 Kişilik fabrika kurmak isteyen yatırımcıya 80 dönüm yeri göstermediği için Bangladeş’e gitti. Yine Mevcut vekillerimiz hiç ilgilenmedikleri için 1000 kişilik fabrika kurmak isteyen bir yatırımcımız ise 20 dönüm yer gösterilmediği için Etiyopya’ya gitti. Şimdi oralardaki insanlar orda çalışıyor bizim gençlerimiz işsiz. Son olarak organize sanayimize Mescier kurulduktan sonra onunla rekabet edemeyen limanı olan bir ile gitmek isteyen haddehaneler İlimize gelmek istedi. Fakat yine kendilerine yer gösterilmedi. Onlar ton başına 29,5 Dolar nakliye ödememek için 4,5 lira ödeyen Mescier gibi ton başına 25 dolar kar elde etmek için ilimize gelmek istiyor. Ama o 15 tane haddehane kendilerine yer gösterilmediği için Yalova’ya ve Çorlu’ya gitmek üzereler. İstedikleri 500 dönüm yer fakat Yılmaz Tunç işsiz gençlerimizi düşünmediği için hiçbir şey yapmadı. Eğer beni seçerseniz o 15 haddehaneye yer gösterip 6000 işsiz vatandaşımızın ailesi ile beraber 30 bin kişinin faydalanacağı haddehanelerin kurulmasını sağlayacağım. Bir Haddehanede 300- 600 arasında insan çalışırken tecrübe kazandıkça 1500- ile 7500 TL arasında maaşlar veriliyor. Bu sebeple haddehaneler 2009 ‘da 19 bin kişinin başvurduğu işe alınan 200 kişinin 2 ay çalışıp 1 ay yattıkları madenimiz kadar önemlidir.  Verin bana desteğinizi 6000 kişinin iş sahibi olmasına olanak sağlayayım. Verin bana desteğinizi Madenimiz yeniden işsiz gençlerimizin iş ümidi olsun. AKP milletvekili Yılmaz Tunç’un ve CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın işsize iş yoksula aş vermek gibi bir derdi yok olsaydı öyle bir dertleri 4 yıllık görev süreleri boyunca bir şeyler yaparlardı. İşsize iş yoksula aş için hiçbir şey yapmadılar.

TUNÇ SORUNLARINIZI ÇÖZMEK YERİNE DALGA GEÇİYOR

Biz 41200 emeklisi 25000 çalışanı olan emeklisi çalışanından fazla olan nadir yerlerden bir tanesiyiz. 41200 emeklimizin 36000 tanesi ise kredi borcundan dolayı geçim sıkıntısı çekiyor. Yılmaz Tunç’a sorarsanız o emekliler sıfır km araba almak için kredi çekmişler. 150 Milyarlık ev almak için kredi çekmişler. Aranızda 150 milyarlık ev almak için kredi çeken bir emekli var mı? AKP Milletvekili yılmaz Tunç Sorunlarınızı çözmek yerine dalga geçiyor. Eğer 12 Haziran’da beni seçerseniz eski emekli ile yeni emekli arasındaki maaş farkını kapatmak için intibak yasası çıkacak. Emekliye yılda 1 maaş ikramiye verilecek.

HANGİMİZ İYİ YAPMIŞIZ? İŞTE BİZ İŞTE ONLAR KARAR SİZİN!

Yılmaz Tunç emekli maaşının bizim iktidar ortağı olduğumuz dönemde, 2002’de 200 TL olduğunu şimdi 750 TL yaptıklarını söylüyor. Yalan söylüyor. Emekliler gitsin bankaya o yıla ait ekstralarına baksın maaşları 356 TL idi maaşlara 1 kat zam yapılmış. Ama her gün aldığımız Ekmek bizim dönemimizde15 kuruşken şimdi 1,50 TL olmuş maaş 1 kat artmış ekmek 10 kat.  Tüp bizim dönemimizde 15 TL iken şimdi 65 TL maaş 1 kat artarken tüp 4 kat artmış. Mazot fiyatları 4 kat artmış, küçük altın 7 kat artmış, fındık üreticimiz 6,5-7 TL ‘den fındık satarken şimdi 4,5 TL l’ den satıyor. Gübre 9 TL den 5 kat artıp 45TL’ye çıktığı halde fındık ucuzluyor. 2002’de köylümüz sütünü 70 kuruştan satarken şimdi Yem fiyatları 4 kat artmış süt 50 kuruştan 45kuruştan ancak satabiliyor. Hangimiz iyi yapmışız. İyi olsun diye seçmedik mi onları, İşte biz işte onlar karar sizin. 

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
MHPSezaiBilgin
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Madurum ben 8 yıl önce

hangimiz iyi yapmış demişsin başkanım tabiki mhp iyi yaptı batırdılar bu memlketi 9 yılda bu akp dünyamızı kararttı asgari ücretle geçinen birisiyim ben mhp iktidar ortağıykende asgari ücret alıyordum maaşım 320 tl idi ama param harca harca bitmiyordu. Hatta hiç unutmam 10 tl ile 1 hafta geçinirdim evimin ekmeğini itiyaçlarını alırdım 2002den sonra 1 milyarda alsam yetmez ya 620 tl ile çoluk çocuğa nasıl bakıyoruz düşünen yok bazı ... akpye oy veriyor biz aç kalıyoruz eğerki konu komşu hısım akraba el atmasa açız be yazıklar olsun akp ye oy verene.. Allahını seven oy vermez akpye

Editör notu: Lütfen HAKARET içeren yorumlar yazmayınız, aksi takdirde onaylanmayacaktır.

Avatar
işte bu 8 yıl önce

Asalet budur .. konuşma budur işte. bi siyasetçi böyle olmalı. hallkın göremedigin farkında olamadıgı konularda halkı uyarmalı .olaylara farklı bakış açısı getirerek çözümler bulabilme ve halkın ne istedigini ihtiyacını gerçekten bilmelidir. inş. hep böyle devam edersiniz sezai bey.

Avatar
zafer 8 yıl önce

2002 yılında asgari ücret 320 tl miş. yalanın kuyruklusu. asgari ücret 180 tl dolar 1.6 tl idi. azıcık destekli atın yalan söyleyinde.

Avatar
hakan 8 yıl önce

Mhp liler Ak parti düşmanlığı had safhada. özerklik ve pkk nın şehir yapılanması kck ya sahip çıkan kılıçdaroğluna tek söz edemiyorlar. övgü dolu sözlerle selam çakıyorlar. çok ilginç.var bir ali cengiz oyunu.

Avatar
bartınlı 8 yıl önce

hükümetin verdiği tavizler, açılım adı altında yapılan saçmalıklar affedilir hata değil, yetkililer bunu yaparken yetkisizlerin (chp) konuşmalarının ne önemi var ki...