Oyumu neden MHP'ye vermeliyim? Özçelik cevaplıyor

AKP Hükümeti ile gelinen noktaya ve Ülkemizin kaderine ilişkin, bir birinden çarpıcı açıklamalarda bulunan Özçelik  bu açıklamalarının henüz birincisini yaptığının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti.

AKP’NİN ANAYASAMIZIN DEĞİŞTİRİLEMEZ MADDELERİNİ DEĞİŞTİRME PLANI

- 12 Haziran seçimlerinde Ülkemizin ve memleketimizin geleceği için vatanımızın bütünlüğünü muhafaza etmek ve gelecek nesillerimize taşıyabilmemiz için her bir vatandaşımız çok daha duyarlı olmalı“oyumu belirlerken öncelikle AKP’nin iktidar olması durumunda neler olacağını düşünerek oy vereceğim.” demeli AKP tekrar iktidar olursa anayasayı değiştirecek. Yeni Anayasadan “Türk milleti” tanımı çıkarılacak, giriş bölümü çıkarılacak ve ilk 3 madde değiştirilecek veya içeriği boşaltılacak. Anayasa Mahkemesi üyelerinin yeni yemininden “Türk milleti” kavramını çıkaran AKP anayasa içinde birçok kez açıkladığı tavrını tekrar ortaya koydu.

AKP KAZANIRSA İMRALI’DAKİ CANİ VE TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ SERBEST KALACAK

-12 Haziran seçimlerinde AKP kazanır ise genel af çıkarılacak ve A. Öcalan dahil bütün terör örgütü üyeleri serbest kalacaktır.

-Habur’da PKK’lılar için düzenlenen törenler sırasında yapılan yargılamaları unutmayın. PKK’lılar “biz Öcalan’ın emri ile geldik” demelerine rağmen serbest bırakılmışlardı. Üstelik, PKK’lıları “germemesi” için yargılamaların yapıldığı dershanedeki Türk bayrağı ve Atatürk resmi indirilmişti.

-12 Haziran’da AKP iktidara gelir ise halen K. Irak’a eğitim için yolladığı kadrolar Türkiye’ye dönecek ve önce Kürtçe seçmeli ders olacak sonra Kürtçe eğitime geçilecek. (bkz. Taraf gazetesi 24 Aralık 2010)  

AKP HÜKÜMETİNİN ÖCALANLA PAZARLIĞI VE EYALET SİSTEMİ

-12 Haziran seçimlerinde AKP kazanır ise AKP Hükümeti haklı olarak bunu A. Öcalan ile yapılan pazarlıkların halk tarafından desteklendiği sonucunu çıkaracak ve Öcalan’ın serbest kalması süreci ile PKK’nın “demokratik özerklik” çözüm önerisi görüşülerek bir ara çözümde buluşulacak. Bu çözüm, millî ve üniter devleti parçalayacak yerine bir eyalet sistemine ve etnikçiliğe dayalı bir Türkiye kuracak. Böyle bir Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü uzun süre koruması mümkün olmayacak. Kırılganlaşacak olan Türkiye’ye dış müdahaleler daha kolay hale gelecek. Türkiye bir “Türk Kerbelâsına”, bir kardeş kavgasına sürüklenecek.

-12 Haziran seçimlerinde AKP tekrar iktidara gelir ise Türkiye başkanlık sistemine doğru ilerleyecek. 23 Nisan bayramında çocuk başbakana görevi devrederken  “artık astığın astık, kestiğin kestik” diyerek kendisini nasıl konumlandırdığını gören ve 1990’larda “demokrasi sadece bir araçtır” diyerek demokratik düzene aslında inanmadığını ortaya koyan Erdoğan başkan olacak. Bu değişim parlamenter demokratik kültürü yeni yeni oluşturmaya başlamış olan ülkemizde daha da güçlü bir baskı rejimi oluşturacak.

HAKİMLERE BASKI VE İLERLEMEYEN DENİZ FENERİ DAVASI

-12 Eylül referandumu ile gerçekleşen yasama ve yürütmenin yargı aleyhine genişlemesinin sonuçları belirginleşmeye başladı.  Yeni HSYK’nın yapmış olduğu atamalar çok çarpıcı. Balyoz, Ergenekon gibi davalarda tutuklama yapmayan hâkimler teker teker görevden alınıyor. Bu atamalar esasen Anayasanın  “hâkimler anayasa, yasalar ve vicdanlarına göre karar verirler ve bağımsızdırlar” şeklindeki hükmünün çiğnenmesidir. AKP iktidarı artık hâkimlerin hükümetin istediklerini tutuklamasını istiyor. Öte yandan iktidarı zan altında bırakan Deniz Feneri davası ilerlemiyor. AKP bir daha iktidara gelir ise herhangi bir AKP’li ile davası olan bir vatandaşın ne kadar haklı olsa da o davayı kazanma şansı olmayacak.    

AKP TEKRAR İKTİDARA GELİRSE TÜRK EKONOMİSİ ÇÖKECEK

-AKP tekrar iktidara gelir ise Cumhuriyet tarihi boyunca toplam 221 milyar Dolar olan iç ve dış borçlarımız nasıl sekiz senede 508 milyar Dolar’a yükselmiş ise aynı hızla yükselmeye devam edecek. AKP iktidarı, dünyanın en yüksek faizlerini ödeyerek ve ancak sıcak para ile finanse ettiği bu borçlar bir süre sonra finanse edilemez hale gelecek ve Türk ekonomisi çökecek. Türk ekonomisi rekabet gücünü kaybederek bir montaj sanayii haline geliyor. Yeni yatırımların olmadığı bir ortamda işsizlik artarak devam edecek.

BABANIZDAN ALDIĞINIZ ÜLKEYİ OĞLUNUZA AKTARABİLMEK İÇİN MHP

-AKP iktidara gelir ise K. Irak’taki PKK’yı koruyan Barzani’ye  “ağabey”  demeye devam edilecek. Ermeniler kucaklanır iken Türkiye’nin en yakın dostu Azerbaycan arkadan vurulacak. Anadolu’nun her yerinde kiliseler açılmaya devam edilecek. İsrail’e bir yandan  “One Minute”  denilirken öte yandan Türkiye-Suriye sınırındaki mayınlı arazi İsrail firmalarına verilecek.
Bu tür tespitleri artırmak mümkün. Ancak küçük bir ipucu vereyim. MHP, AKP’nin bütün bu planlarını bozacak. Başka hiçbir şey yapmasa dahi bu başlı başına büyük bir iştir. Türkiye’nin parçalanması ve bölünmesi sürecinin durdurulmasıdır. Elim kırılsaydı demeyin. Babanızdan aldığınız ülkeyi oğlunuza aktarabilmek istiyorsanız elinizi vicdanınıza koyun.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
MHPErcüment Özçelik
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
seçim 8 yıl önce

Sayın Özçelik siz bir seçmen olarak nasıl karar verdiyseniz bir aklınız varsa diğer seçmenlerin de kendi düşüncelerine göre bir kararı olacaktır. ama ben inanıyorum ki Bartın halkının çok azı sizin gibi düşünüyor. seçim sonucunda bunu sizler ve de bizler göreceğiz İNŞAALLAH

Avatar
akp yandaşı 8 yıl önce

Ekonomi çökeceksiniz yazmışsınız ama ekonomi sürekli büyüyor. 8,5 yılda 26. sıradan 16 sıraya yükselen Türk ekonomisi değil mi acaba! siz başka bir ekonomiden mi bahsediyorsunuz. Akp yine iktidar olursa terörist başını salacak diyorsunuz ama o terörist başını siz astırmadınız mı? 8,5 yıldır içeride sizin yüzünüzden. Sizin genel başkanınız imza atmasaydı orada değil dar ağacında olacaktı. Mİllet hizmetide istikrarı da kimin sağladığını bu ülkede gördü. Boşuna kürek çekmeyin. Kendinizide millete güldürmeyin...

Avatar
bartınlı seçmen işini bilir 8 yıl önce

Sayın Başkanımızın bir lafı var " Ustalar Dururken Çıraklara rağbet edilmez" siz çıraklığı bile beceremediniz 1999 seçimlerinde
anlayan anladı onu

Avatar
şaban 8 yıl önce

yalakalık yapmayalm mhp 127 millet vekiliyle asılsın dedi şimdiki akpde bakan olan bülent arınç dahil cemilçiçek apdullah gül daha birçok vekil asılmasın diye oykullandı doğruyu öğrenin yalakalık yapmayın bu ülke hepimizin 2002de 220 milyar olan borç şimdi 600milyara yaklaştı yalakalık yapmayalım iyi düşünün tamammı gardaşım

Avatar
halil sarı 8 yıl önce

bartın a her ay geliyorun 2002 de 6 veya 7 barka vardı şimdi kaç banka var 22 bankayı batırdını halka bir gecede kaç millyar dolar boçs sktunuz şidi kaç banka barıraçaksınız

Avatar
aırtlı 8 yıl önce

mhp ilk önce barajı geçsin 2001 krizinin hesabını versin ben d,yorum işsiz aşsız kalmak isteyen mhp oy versin karar szizin

Avatar
Ahmet 8 yıl önce

Türkiye ses verdi, Bartın ses verdi. Helal olsun Ercüment Başkan bir açıklama yaptın, birileri hemen üzerine alındı ve ses verdi. Söylediklerinin hepsi tastamam doğru, zaten yorum yazanlar bunlara birşey diyemiyor herzamanki iftiralarına devam ediyorlar. Bilmem kaç banka açılmış, her açılan banka vatandaşa yüksek faizlerle borç veriyor ve kanını emiyor. Banka kar etmese şube açar mı? Bankanın karı demek vatandaşın zararı demektir. Eskiden devlet IMF'den borçlanırdı, şimdi vatandaş doğrudan borçlanıyor. Her bir banka IMF nin tahsildarı gibi çalışıyor. Bankalardan bahseden arkadaş yapılan özelleştirmeden de bahsetse cepinde para olmayan köylüden emekliden asgari ücretliden de bahsetse ya.

Avatar
yasar 8 yıl önce

Ak parti çok başarısız 9 yıldır ülkeyi batıramadı bir türlü. mhp öylemi. 3 yılda batırmıştı ülkeyi. mhp olarak tekrar seçildiğinde 3 yıllık rekoru kırarlar kesin. mhp yönetiminin muhalefette bu kadar .... çıkarsa iktidara geldiklerinde olacakları düşünemiyor insan.