Nusret DİRİM

Nusret DİRİM
1963 Niksar doğumlu Nusret DİRİM, ilk ve ortaokulu Niksar'da okudu. 1978'de Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi'ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1984 yılında mezun oldu. Tokat Barosunda Avukatlık Stajı yaptı. 1985 yılında Antalya Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Kaymakamlık stajı sonrası sırasıyla;

-Kırşehir-Akpınar Kaymakamlığı (1988-1992),

-Dil öğrenimi için bir yıl süreyle ABD-Texas (1990),

-Gümüşhane-Köse Kaymakamlığı (1992-1994),

-Kars Vali Yardımcılığı (1994-1997),

-Ankara-Nallıhan Kaymakamlığı (1997-2002),

-Tekirdağ-Hayrabolu Kaymakamlığı (2002-2005),

-Kocaeli Vali Yardımcılığı (2005-2007),

-Kayseri-Melikgazi Kaymakamlığı (2007-2012),

-Ankara-Keçiören Kaymakamlığı (2012-2016) görevlerinde bulundu.

Nusret DİRİM 2006 yılında Kolluk Denetim ve Gözetim Kapasitelerinin Artırılması, 2008 yılında Sınır ve Güvenlik İşlemleri, 2010 yılında ise AB Fonlarının Etkin Kullanımının Desteklenmesi seminerlerine katıldı. 2013 İçişleri Bakanlığının yerel idarelerin işleyişleri konularında bilgilerini artırmalarını ve uygulamaları yerinde görme amaçlı 45 günlük Avustralya programına katıldı.

Dirim, İçişleri Bakanlığı’nın 30.05.2016 tarih ve 2016/8864  sayılı atama kararnamesi ile Bartın Valiliği'ne atandı.

Evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Vali Nusret Dirim'den Göreve Başlama Mesajı:

Saygıdeğer Bartınlılar,

Kıymetli Mesai Arkadaşlarım,

İçişleri Bakanlığı’nın 30.05.2016 tarih ve 2016/8864 sayılı atama kararnamesi ile Vali olarak atandığım Bartın İlinde 13.06.2016 tarih itibariyle göreve başlamış bulunmaktayım. Bu güzide İlimiz Bartın’da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim.

Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerimize, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, sosyal hizmet projeleri ile desteklenmesi, halkın yaşam kalitesinin artırılması, toplumsal kalkınmanın ilin güçlü yanları ön plana çıkartılarak sağlanması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum, en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır.

Valiliğim süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir.

Bartın İlimizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Bartınlıların, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanlarımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır.

Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Bartın’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız.

Bu vesile ile Bartın halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli arkadaşlarımızı sevgi ile selamlıyorum.

Nusret DİRİM
Bartın Valisi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.