Açıkgöz'den Meclis'e Teşekkür

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, meclis üyeleri ile birlikte Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine ziyarette bulundu.

İl Genel Meclis Başkanı Dursun ve beraberindeki İl Genel Meclis Üyeleri, Kamu Hastaneleri Genel Sekreter Dr. Osman AÇIKGÖZ’ü ve hastane personelini ziyaret ederek yürütülen sağlık hizmetleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Bartın’da yürütülmekte olan sağlık hizmetlerinin daha iyi noktaya getirilmesi ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette İl Genel Meclis Üyeleri Hikmet ÖZDİLKURAL, İrfan EKMEKÇİ, Yusuf ALDATMAZ, Mustafa GÜNEY, Murat ERFINDIK, Aynur YILDIRIM ve Hasan KARAKURT hazır bulundu.

Açıkgöz'den Teşekkür

Bartın’da yürütülen sağlık hizmetleri ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler veren Osman AÇIKGÖZ şunları ifade etti; "Öncelikle görev yaptığımız süreçte Sayın İl Genel Meclisi Başkanım ve değerli İl Genel Meclisi Üyelerimize göstermiş oldukları ilgi, destek ve teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tüm sağlık tesislerimizde ilimiz önceliklerine göre kısa orta ve uzun vadeli hedefler belirledik ve öncelikli olarak 3. Basamak yoğun bakımın yapılmasıyla gerek sevk oranlarımızın azaltılması gerekse de Tıbbi kalitenin arttırması hedeflendi. Acil servisin yeniden yapılması, fizik tedavi merkezi tüp geçit ve tüm poliklinik girişlerinin, lavabo ve WC’ lerin, personel mutfak ve yemekhane gibi sosyal alanlarının yenilenmesi bunu takip etti. Kısacası bu 2 yılda hastanemiz perdesinden kapısına, refakatçi koltuklarından, çocuk servislerine, data alt yapısından eczane hizmetlerine, yatağından boya badanasına kadar otel konforuna kavuşturulmaya çalışıldı. Yakın zamana kadar uyku laboratuvarı, fizik tedavi merkezi, EMG, lazerli göz ameliyatları, taş kırma, gastroenteroloji, yoğun bakım merkezi gibi il dışına sevk ettiğimiz tıbbi gerekçeler günümüzde gündemimizden çıkarılmıştır. Diyerek Yeni tıbbi hizmet birimlerine ve daha birçok yeni hizmet alanlarında yapılan tadilat çalışmalarının sonunda hastanemiz daha kullanışlı ve modern alanlara sahip olmuştur.  Tıbbi kalitede yakalanan seviye mali kriterlerde de sağlanmış ve hastanemizin tüm borçları sıfırlandığı gibi hali hazırda oldukça ciddi bir nakit potansiyelimizde de sağlıklı ve sürdürülebilir bir alt yapımız oluşturulmuştur" diyen Açıkgöz, "Sağlık tesislerimize geçmiş yıllara oranla muayene ve yatan hasta oranları da %40 ve % 20 oranında artmıştır. Bu aynı zamanda sağlık kurumlarımıza duyulan güveninde bir göstergesidir. İl dışına yapılan sevk oranlarımızda ciddi oranda azalmıştır. Sağlık kurumlarımızın gerçek sahipleri olan Bartınlı vatandaşlarımızın da ilgi ve destekleriyle kurumlarımız sevk yapan değil sevk edilen tesisler haline gelmesi için bu yöndeki çalışmaların devam edeceğini söyledi.  Elbette bu alan da daha kat etmemiz gereken çok mesafeler var, amacımız kapıda bekleyen son hastanın ağrısını dindirene kadar bu çalışmaların devam etmesidir bu süreçte bizlere desteğini esirgemeyen bakanlığımıza, ilimiz büyüklerine, büyük bir özveriyle gece gündüz çalışan idareci arkadaşlarıma ve tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum.’’ Dedi.

Dursun'dan Kutlama

İl Genel Meclis Başkanı DURSUN da gerçekleşen ziyaret ile ilgili açıklamalarında şunları söyledi; "Sağlık Bakanlığımızın sağlık alanındaki yaptığı reformlar ile halkımızın sağlık hizmetlerine çok daha kolay ulaşabilmesinin önünü açarak ülkemizin ve milletimizin yıllarca kanayan yaralarına önemli ölçüde çare olunmuştur. Yapılan bu düzenlemeler sayesinde her hastanın istediği hastaneye giderek sağlık hizmetlerinden faydalandırılması sağlanırken aile hekimliği gibi yıllarca hayalini kurduğumuz bir sistemi de milletimizin hizmetine sunmuştur. Yine en önemlisi de isteyene istediği eczaneden ilacını alabilme imkanı getiren bu reformlar hastalarımıza yeni bir nefes aldırılmıştır. Eğitim ve sağlık alanında yapılan harcamaların milletimizin geleceğine yapılan yatırım olarak gördüklerini, gelişen ve değişen dünyada her zaman yeni reformlara ihtiyaç duyulacağını da söyleyerek 2 yıl önce yine sağlık bakanlığımızca ihtiyaç nedeni ile kurduğu kamu hastaneleri kurumu ile ülke genelinde bu hizmetlerin daha verimli bir hale getirilmesi sağlamıştır." Son yıllarda sağlıkta gelinen noktanın yadsınamaz olduğunu da belirten DURSUN, "hastanelerimizin bundan böyle Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından daha iyi koşullarda ve hızlı bir şekilde vatandaşa cevap vereceğine inandıklarını söyledi. İl genel meclisi olarak yereldeki bütçe imkanları ölçüsünde her dönem sağlık hizmetlerine katkı sağlamaya çalıştıklarını, Ağustos ayı meclis toplantılarında devlet hastanesi onarımı ile ilgili almış oldukları karar ile gerçekleşen yeni düzenlemeleri yerinde görmüş olmaktan da büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti. Yeni açılan bölümleri ile yenilenen yatakları, WC leri ve boyası ile modern bir görüntüye kavuşturulan hastanemiz buradan hizmet alan hastalarımızın memnuniyetini ortaya çıkarmaktadır. Burada oluşan memnuniyet, hizmet alan ile hizmet edenlerin birbirlerine olan saygı ve sevgilerinin gelişmesine sebep olmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde, kurumsal dayanışma ile Bartın halkına sağlık başta olmak üzere her alanda en iyi hizmetin sunulacağından artık hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. O nedenle yaklaşık 2 yıl boyunca Bartın’da gösterdiği performansı ile önemli hizmetlere birlikte imza attığımız Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Sayın Osman AÇIKGÖZ’ün şahsında tüm personeli de başarılarından dolayı kutluyorum. Yine sağlık alanında yapılan tüm yatırımların ilimize kazandırılmasında önemli ölçüde katkıları olan milletvekilimiz Sayın Yılmaz TUNÇ başta olmak üzere, Sağlık Bakanımıza İl Genel Meclis Üyelerimize verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Ardından yapılan hasta ziyaretleri ile devam eden incelemelerin sonrasında ziyaret sona erdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Kenan Dursun
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.