Bartın Türk Eğitim-Sen'den 19 Mayıs mesajı

19 Mayıs, büyük Türk Milletinin zulme ve esarete başkaldırışının sembolüdür; milletimizin, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarının öncülüğünde kurtuluş mücadelesine doğru yürüdüğü tarihtir.
 
Milli mücadelenin lideri Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve akabinde milli direniş tüm yurt sathına dalga dalga yayılmıştır. Tüm olumsuz durumlara rağmen milletiyle bütünleşen Türk askeri Büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde emperyalist güçlere karşı büyük bir direniş gerçekleştirmiştir. Bağımsızlık meşalesinin yakıldığı Samsun’da şaha kalkan Türk Milleti, ülkemiz üzerinde paylaşım planları yapanların, topraklarımıza göz dikenlerin oyunlarını bozmuştur.
 
Özellikle bugün içinde bulunduğumuz süreçte; 19 Mayıs’ı daha da kavramamız ve 19 Mayıs’ın anlamını gençlerimize çok iyi anlatmamız gerekmektedir. Çünkü, günümüzde ülkemizde toplumsal barışa ve huzura yönelik tehditler artmış, ayrılıkçı unsurlar hareket alanını genişletmiş, bölücüler iyiden iyiye palazlanmış ve terör açılım adı verilen ucubeyle birlikte etkisini artırarak iyice azmıştır.
 
Öte yandan, ülkemizde, her açıdan dışa bağımlı bir yönetim anlayışı hâkimdir. Örneğin ekonomide bağımsız bir politika yürütülememekte, milli bir ekonomi politikası oluşturulamamaktır. Tüm karartma gayretlerine rağmen görülmektedir ki; derin bir ekonomik kriz kapımızda beklemektedir. Dış borcumuz alıp başını giderken, özelleştirmeler de hız kesmeden devam etmektedir. İşsizlik ve yoksulluk bugün en önemli toplumsal sorundur. Ancak farklı gündem maddeleri ön plana çıkarılarak, suni tartışmalar yaratılarak, gerçekler saklanmakta; milletin çaresizliği hasıraltı edilmek istenmektedir. Borç içinde yüzen, düşük ücretlere mahkûm edilen, iş güvencesi ellerinden alınmak istenen insanlarımız, geleceklerinden umutsuzdur ve tek başına bırakılmıştır.
 
Kurtuluş meşalesinin yakıldığı 1919 yılından bugüne Türkiye’nin böyle bir tablo ile karşı karşıya olması üzüntü vericidir. Ancak bizler herşeye rağmen umudumuzu yitirmeyeceğiz, birlik ve bütünlüğümüzün zarar görmemesi için gayret sarfedeceğiz. Yılmayacağız, çocuklarımıza, gençlerimize bu toprakları vatan yapan ruhu çok iyi anlatacağız. Atatürk’e ve O’nun kurduğu Cumhuriyete sahip çıkmanın önemini sürekli hatırlatacağız.
 
Gençliğe büyük değer veren Atatürk, 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etmiştir. Gençlerimiz de omuzlarına yüklenen görev ve sorumlulukların bilincindedir. İnanıyoruz ki; Cumhuriyetimizin bekçisi olan gençlerimiz, Atamızın ve şehitlerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar koruyacaktır.
 
Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 92’inci yıldönümünü en içten dileklerimizle kutluyor; Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve hürriyet mücadelesini taçlandıran aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
DOĞRUCU DAVUT 8 yıl önce

Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.
“Zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik ile cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak" iddiası ile Cumhuriyet Savcıları tarafından düzenlenen ve Adalet Bakanlığı kararıyla TBMM’ye gönderilen ve dokunulmazlığının kaldırılıp, yargılanması istenen bir Başbakan iş başında (cengiz kocakaplan Türkeğitimsen genel merkez yöneticisi ) Sendikanın siyasetle alakası yok diyen türk eğitimsenlilere duyurulur (Yazı genel merkez sitesinden alınmıştır)

Avatar
öz davut 8 yıl önce

eleşriri yapmak siyaset mi, gözlüklerini çıkart arkadaşım.

Avatar
Ahmet 8 yıl önce

Doğrucu Davut adına tezat bir yorum yapmışsın. AK Parti yandaşlık katsayın bayağı yüksek seyrediyor. Sendikacılığın manifestosunda doğruları söylemek 1. maddedir. Senin kafayla düşünecek olursak; Dünyanın 17. büyük ekonomisiyiz diyeceğiz gelir dağılım adaletsizliğinde 83. ülkeyiz demeyeceğiz. İhracat 4 katına çıktı diyeceğiz, ithalatın ne kadar arttığını söylemeyeceğiz. Zina eskiden serbestti şimdi kanunen suç oldu diyeceğiz. Cuma Hutbelerinde Allah katında hak din İslam denilmiyordu şimdi deniliyor diyeceğiz. Eskiden 1 milyon öğretmen adayı iş bekliyordu şimdi 350.000'e düştü diyeceğiz. Eskiden işsizlik % 30 lardaydı, şimdi % 12'ye düştü diyeceğiz. Eskiden başörtüsü sorunu vardı şimdi böyle bir sorun yok diyeceğiz. Eskiden ülkemizde camiler yıkılır kiliseler açılırdı, şimdi akdamar sümela gib kiliseler kapanıp camiler açılıyor diyeceğiz. Büyükşehirler başta olmak üzere ülkenin dört bir tarafında Hristiyanlaştırma hareketlerinin arttığını söylemeyeceğiz. Ne güzel dimi!!!!!