Binlerce Bartınlı Teröre Lanet Okudu

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayrettin Gençel'in basın açıklaması:

Sevgili Bartınlılar, Aziz Türk Milleti ve değerli basın mensupları

Basın açıklamamızı hazırlarken, ne yazalım nasıl başlayalım diye çok düşündük. Aynı konuları, açıklamalarımızı defalarca yapmamıza rağmen değişen hiçbir şey yok. Ama sürekli artan terör olayları ve şehit sayımız. Sözün bittiği yerin de ötesindeyiz artık. YETER, YETER, YETER. Bizler şehit olduk, gazi olduk, vurulduk ey MİLLETİM biz vurulduk. Susmayacağız, sesimizin çıktığı kadar bağıracağız. Mesele Türk-Kürt meselesi değildir. Eli kanlı terör örgütü çoluk, çocuk demeden Türk-Kürt demeden insanları öldürmekte ve kanla beslenmektedir. Öldürmezse aç kalır. Kan TERÖR örgütünün gıdasıdır, besinidir. Bu insanlık dışı saldırıları nefretle kınıyoruz.

Bugün Bitlis’ten, Hakkâri’den gelen şehit haberleri içimizi dağlıyor. Bu acı bizlere hiç de yabancı değil. Çünkü artık sıradan bir olay haline geldi.Bizler şimdi buradan bağırıp çağıracağız.Az sonra da unutacağız her zaman yaptığımız gibi.Peki ya Şehit Ailelerimiz,onlar da unutabilecekler mi? Yitirdikleri canlarını,gözlerinden sakındıkları evlatlarını. 

Şimdi ardı ardına birçok açıklama yapılacak. Tıpkı öncesinde yapılanlar gibi. Haberlerde gene şehit haberlerini izleyeceğiz. Ya sonrasında terör bitecek mi? Bizi en çok üzen teröre sessiz kalan, tepkisini koymayan kesimlerdir. Kimse kapısının önüne şehit gelmesini beklemesin. Buradan herkese sesleniyoruz. Türkiye’nin hali ortada. Her gün şehit, her gün saldırı. Bu gün evlerinde rahat uyuyanlar şunu iyice düşünsünler. Terör sadece Doğu’da değil. Artık kapımızın önünde.

Devletimiz,  her zaman söylediğimiz ve söylemeye devam edeceğimiz gibi bu kanlı terörü durdurmak istiyorsa buna sokaklarımızı alenen yangın yerine çevirenleri, terörist başına özgürlük diye bağıranları ve onu muhatap gösterenleri çeşitli bahanelerle yüzlerini, gözlerini sararak ortalığı yangın yerine çevirenleri, kamu mallarına zarar verenleri polisimize saldıranları caydıracak tedbirleri acilen alarak başlamalıdır.

Terörist başının avukatları ile görüştürülmediğini bahane ederek ortalığı karıştırmaya çalışanlara terörist muamelesi yapılmalı, şehit ailelerimiz evlatlarını nerede ziyaret ediyorsa, terör yandaşları da terörist başını orada ziyaret etmelidirler. Polisimizin ve masum vatandaşlarımızın canına kastetmek amacıyla Molotof kokteyli atanlara karşı su sıkarak karşılık verilecekse bıraksınlar da gözü dönmüş caniler ortalığı yakmaya devam etsinler. Askerimiz ve polisimiz şehit olmaya devam etsin. Şehirdeki eşkıya durdurulmadan dağdakiyle mücadele edilemez.

Bizim üyesi olabilmek için her türlü tavizleri verdiğimiz AB üyesi Almanya’da polise Molotof kokteyli attığı için polis tarafından vurulan Türk gencini haberleri takip edenler hatırlayacaktır. Türkiye’de polis panzerinin üstüne çıkıp sözde terör örgütünün propagandasını yapanları dahi polisimiz insan hakları diye eli kolu bağlanmış şekilde seyretmektedir. Bu iş böyle gitmez. Mücadelede güvenlik kuvvetlerimizi bu saldırganlara karşı mutlaka daha güçlü kılacak düzenlemeler yapılmalıdır. Öldürmeye kalkışanın ne insan hakkı ne demokrasisi ne de yaşam hakkı olamaz. AB Uyum yasaları maalesef ülkemizde uyuma yasaları olarak algılanmıştır.

Buradan herkese bir kez daha sesleniyoruz. Yeter, yeter artık. Aziz Milletimizin sabır taşı çatlamıştır. Ya bu terör bitecek, ya da Milletimiz bu işi bitirecek. Şehit ailelerimizin hepsine tek tek başsağlığı diliyoruz. Bu acı bizim zaten içimizde var. Aziz şehitlerimizin hepsini alınlarından öpüyoruz. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Sizler varlığınızı Türk varlığına armağan ettiniz. Ruhlarınız şad olsun.

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.